.
Cedevita opet poražena, Cibona povela 2-1
25 05 2017 10:37:00
537 views

U trećoj utakmici finalne serije doigravanja Cedevita je u Košarkaškom centru Dražen Petrović poražena od Cibone sa 72:67. Cibosi su tako u seriji poveli 2-1, a momčad Veljka Mršića petu utakmicu pokušat će izboriti u nedjelju u 20:00h u Domu sportova.

Cedevita je igrala bez Ra'Shada Jamesa, Luke Babića, Marka Arapovića i Johna Shurne, a Karlo Žganec nastupio je ozlijeđen.

Cibona je bila bolja veći dio utakmice i na početku zadnje četvrtine Petar Marić zabio je za +17 domaćina (59:42). Veljko Mršić je u četvrtoj dionici zaigrao s dva centra Mirzom Begićem i Mirom Bilanom, dva razigravača Tonijem Katićem i Ryanom Boatrightom, te Filipom Krušlinom. Ta petorka ujedno je napravila seriju 11-0, koju je na 5:20 min. do kraja ubačajem preko Žorića zaključio Bilan. Cibona je u tom trenutku kod svojeg vodstva 59:53 pozvala timeout, a kasnije je Toni Katić promašio i tricu kojom bi Cedevita došla na -3.

Na drugoj strani Marin Rozić potom je pogodio tricu za 62:53, a kad je još jednu za 67:57 iz desnog kuta na 3:15 min. do kraja zabio Šakić, Cedevita je pozvala timeout.

Ryan Boatright pogodio je zatim tricu, a na 1:36 min. do završetka zabio je i u ulazu za 62:67. Tko zna što bi bilo da na 55 sekundi do kraja kod istog rezultata Bilanu nije iscurila lopta iz horuka preko Šakića, ali u napetoj završnici pobjeda je naposljetku ipak otišla na stranu Cibone.

Što se tiče početka utakmice, Cedevita je startala s Markom Tomasom na četvorci. Tricom Džanana Muse u 2. minuti gosti su poveli 7:4, a na četiri i po minute do kraja prve četvrtine Bilan je leđima zabio preko Žorića za zaostatak Cedevite 11:12. Međutim, Cibona je potom preko Domagoja Bošnjaka, Marina Rozića, Žorića i Šakića napravila seriju 10-0, a prva je četvrtina naposljetku završena s 22:13 za domaćine.

U drugoj četvrtini Cibona je nastavila držati vodstvo i na veliki odmor otišlo se s 40:32 za Cibonu, koja je u prvom poluvremenu upisala 10 asistencija više od Cedevite (Cibona 15, a Cedevita 5).

Kad je sredinom treće četvrtine Rozić ubacio tricu Cibona je vodila 49:35, a koliko je domaćinima išao šut govori podatak da im je to bila osma pogođena trica iz 13 pokušaja. S druge strane Cedevita se nikako nije uspijevala vratiti u egal i na kraju treće dionice rezultat je bio 57:42 za domaćine.

U dresu Cedevite Bilan je upisao 19 poena, devet skokova i tri asistencije, Tomas je ubilježio 16 poena i četiri skoka, a Boatright 10 poena i pet asistencija.

Na strani Cibone, čiji igrači su za tri šutirali 10/21, Šakić je utakmicu završio s 25 poena, 10 skokova i četiri asistencije, a Rozić s 15 poena i sedam skokova.

TONOVI download: press nakon utakmice redom Miro Bilan, Veljko Mršić, Željko Šakić i Damir Mulaomerović

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Zaslužena pobjeda Cibone. I u trećoj utakmici su u većem dijelu utakmice izgledali bolje nego mi. Mi smo čak dobro ušli u utakmicu, imali smo vodstvo, ali smo onda promašili tri dvice. Tu smo još izgubili samopouzdanje. Cibona je igrala dobro i puna je želje. U četvrtoj utakmici pokušat ćemo izboriti petu utakmicu u Draženovom domu, a pohvalio bih danas Žganeca, koji je želio igrati unatoč rupturi, no nije mogao. Tu smo se malo gubili s Tomasom na četvorci. Morali smo ga koristiti i na četiri i tri, a na kraju smo s dva visoka igrača napravili 11-0. Da smo zatvorili ona dva skoka u završnici mogli smo doći na jedan posjed u završnici, što bi bilo super u odnosu na ono kakav je bio veći dio utakmice."

Miro Bilan (centar Cedevite): "Evidentno je da nismo odigrali dobru utakmicu. Vidim sada u statistici da su nas nadskakali, da su imali duplo više asistencija i to puno govori o načinu na koji smo igrali, a kako su oni igrali. Na kraju smo se vratili u utakmicu, no svaki put kad je trebao neki koš oni su ga zabili. Šutirali su skoro 50% za tri, a često su to bile baš važne trice. Danas mi je izgledalo kad su se oni malo odvojili da smo imali glave dolje, što je nešto najgore za vidjeti. Kad tako gledaš ostale suigrače nije se lako vraćati. Nekako su svi bili indisponirani. Kako god se utakmica razvija, treba igrati isto, vjerovati i boriti se do kraja."

Damir Mulaomerović (trener Cibone): "Kapa dolje momcima. Pogotovo što smo imali tu situaciju s Reynoldsom, koji nije dva dana trenirao, a srce je i duša našeg tima. On je večeras pokazao koliki je čovjek jer je došao u šest sati sam bez treninga u zadnja dva dana. Drago mi je što ni u jednom momentu momci nisu gubili vjeru. Mislim da smo apsolutno večeras bili bolji, da smo dominirali i cijelo vrijeme smo rezultatski dobro stajali."

Željko Šakić (krilni centar Cibone): "Mislim da smo bili jako dobri. Jedini pad je bio pred kraj, kao i u prvoj i u drugoj utakmici. No, uz pomoć navijača vodimo 2-1. Naš prvi play je ovaj tjedan bio bolestan, ali vidjeli ste ga danas. Stvarno svaka čast svima što imamo još toliko snage. Ili će biti tri dana ili sedam dana do kraja serije, mislim da ćemo se nekako skupiti i nadam se da ćemo ili u nedjelju ili sljedeći tjedan biti prvaci."