2. kolo, ABA.
Juniori Cedevite odlični protiv Bayerna
26 02 2016 04:21:00
2907 views

U svojoj prvoj utakmici na Adidas Next Generation juniorskom turniru Eurolige u Beogradu Cedevita je pobijedila njemački Bayern s 93:77.

Momčad trenera Mladena Starčevića bila je bolja veći dio utakmice, Bayern nije imao vodstvo ni u jednom trenutku i Zagrepčani su zasluženo slavili.

Uoči posljednjih 10 minuta Bayern je još uvijek imao šanse jer je Cedevita treću četvrtinu završila s dostižnih šest poena prednosti, no Zagrepčani su posljednju dionicu otvorili velikom serijom 17-4 i kad je na 4:55 min. do kraja susreta Toni Perković zabio svoju četvrtu tricu za Cedevitino vodstvo 81:62, bilo je jasno da je sve gotovo.

"Izuzetno sam zadovoljan, prije svega kolektivnom timskom igrom. Imali smo 23 asistencije, a i u skoku smo bili solidni - mi smo upisali 41 skok, a 40 Bayern. Imali smo one osnovne stvari koje trebaš, kontrolirali smo tablu, imali dobru kolektivnu igru i preciznost izvana", rekao je nakon utakmice trener juniora Cedevite Mladen Starčević.

Do pobjede je Cedevitu predvodio fenomenalni Džanan Musa, koji je utakmicu završio s fenomenalnih 37 poena, devet skokova, osam asistencija, tri blokade i devet iznuđenih prekršaja. Toni Perković je uz šut za tricu 5/9 upisao 17 poena, tri asistencije i tri skoka, a sjajni su ujedno bili Antonio Jordano (15 poena, 5 skokova i 7 asistencija) te Darko Bajo (15 poena i 7 skokova).

"Ovo je velika pobjeda", izjavio je nakon trijumfa Musa. "Pogotovo zato što je ovo većini momaka debitantska utakmica na ovako velikoj sceni. Igrali smo dobro, timski, i na kraju se to vratilo pobjedom."

Cedevita je dobro počela utakmicu, a nakon 10 minuta igre hrvatska ekipa vodila je 25:14. Dotad je Musa zabio već 11 poena, a poluvrijeme je završio s 20 poena, pet asistencija i četiri skoka.

S obzirom da je Bayern na krilima Nelsona Weidemanna bio bolji u drugoj četvrtini, do kraja prvog poluvremena prednost Zagrepčana istopila se na 45:42. Nakon manje od dvije minute igre u trećoj dionici Vladimir Pinchuk zabio je svoj 10. poen i tako Bayernu donio izjednačenje 46:46, no bolje od izjednačenja Nijemci nisu uspjeli.

Nakon toga su, naime, Zagrepčani napravili seriju 12-3. Bajo je u nju ugradio četiri poena, Luka Barišić i Perković ubacili su po jednu tricu, a Musa je dodao ubačaj za dva i Cedevita je otišla na vodstvo 58:49.

U tom trenutku Bayern je pozvao timeout. Treću četvrtinu Nijemci su zaključili serijom 5-0 pa je Cedevita u zadnjih 10 minuta ušla s vodstvom 64:58, no pobjednik u četvrtoj četvrtini nije došao u pitanje.

S 32 poena Bayern je predvodio Weidemann, a Pinchuk je upisao double-double učinak s 10 poena i 12 skokova.

Cedevita u subotu u 10:00h igra protiv Partizana, a u 18:00h suprotstavit će im se Zemun.

"Partizan je fizički snažna ekipa i mislim da je to ključ ovog turnira. To je utakmica koja nam počinje rano, u 10 sati, a u slučaju pobjede vjerojatno idemo među prva dva u grupi i možemo se boriti za medalju. Druga utakmica protiv Zemuna dolazi nam već šest sati kasnije, u šest sati popodne. To je također ekipa koja je fizički snažna. Ako prvu utakmicu odigramo loše, onda se vadimo na toj, no nadam se da će Partizan biti uspješno svladan", rekao je Starčević.

Na to se nadovezao i Musa: "Sutra će biti teško. No, mi vjerujemo u sebe i vjerujemo da možemo pobijediti u obje utakmice. Samo trebamo biti fokusirani i igrati zajednički."