2. kolo, ABA.
Nakon Bayerna juniori Cedevite nadigrali i Partizan
27 02 2016 11:34:00
979 views

U svojoj drugoj utakmici u B skupini euroligaškog juniorskog turnira u Beogradu (Adidas Next Generation Tournament) Cedevita je uvjerljivo nadigrala Partizan 93:79.

Cedevita je tako sada u fantastičnoj situaciji s dvije pobjede u dvije utakmice. U petak su, naime, Zagrepčani s 93:77 svladali i Bayern, dok je Partizan sa 81:78 bio bolji od Zemuna. Bayern i Zemun svoju prvu subotnju utakmicu počinju u 12:00h, a u 18:00h će se Cedevita u svojoj zadnjoj utakmici u skupini susresti sa Zemunom.

Iako je Miloš Glišić za Partizan u prvom poluvremenu uz šut iz igre 9/11 upisao 22 poena i osam skokova, Cedevita je na veliki odmor otišla s vodstvom 51:39. Nakon prve četvrtine rezultat je bio 29:27 u korist Zagrepčana, a Cedevita se značajnije odvojila kad je serijom 16-2 iz vodstva 33:32 otišla na 49:34.

Beograđani su se približili na jednoznamenkastu razliku kad je Glišić sredinom treće četvrtine zabio za njihov zaostatak 48:56. Trener Cedevite Mladen Starčević je u tom trenutku pozvao timeout, a Cedevita je potom uz četiri poena Darka Baje, po jednu tricu Tonija Parkovića i Antonia Jordana i dva poena Džanana Muse napravila seriju 12-2 i povela sa 68:50.

U posljednjih 10 minuta ušlo se s vodstvom Zagrepčana 79:58, nakon čega Partizan više nije ozbiljnije priprijetio.

Cedevita je danas dobro šutirala. Zagrepčani su imali šut za dva 23/39 i šut za tri 12/30, a slobodna bacanja su gađali 11/12. Partizan je dobio bitku u skoku 43-27, no Cedevita je zato upisala 11 ukradenih lopti više (15-6) i četiri asistencije više (21-17).

Kod pobjednika je Musa utakmicu završio s 24 poena, osam skokova i 11 asistencija. Jordano je dodao 18 poena i četiri asistencije, Perković 17 poena i četiri asistencije, Barišić 14 poena i pet skokova, a Bajo 10 poena, tri skoka i tri blokade.

Za Partizan je Glišić upisao 31 poen i 13 skokova, a Nikola Jerotić dodao je 12 poena.