.
Juniori Cedevite u polufinalu euroligaškog turnira u Beogradu
27 02 2016 07:50:00
4822 views

U svojoj trećoj utakmici u B skupini euroligaškog juniorskog turnira u Beogradu (Adidas Next Generation Tournament) Cedevita je svladala Zemun sa 82:81. Momčad Mladena Starčevića tako je skupinu završila na prvom mjestu kao neporažena i u nedjelju u 12:00h će u polufinalu igrati protiv Sparsa (drugoplasirani u A skupini).

S obzirom da je u utakmici koja je počela u 12:00h Zemun poražen od Bayerna, Zagrepčani su znali da čak će završiti skupinu na prvom mjestu čak i u slučaju poraza od Zemuna pa su mogli odigrati opuštenije. Protiv Zemuna je Cedevita igrala bez Darka Baje, a loša vijest je i što se krajem treće četvrtine u susretu sa Zemunom blaže ozlijedio i Džanan Musa.

"S tri pobjede apsolutno bi svaki trener bio zadovoljan. Malo me brine ta ozljeda Muse u trećoj četvrtini, ali nadam se da će biti spreman da sutra za polufinale protiv Sparsa da svoj, koliko je to moguće, maksimum. Protiv Zemuna smo igrali i bez Baje, koji je ozlijedio trbušni zid jer je dobio udarac protiv Partizana. Nadam se da ćemo sutra u podne biti spremni da izborimo finale", izjavio je trener juniora Cedevite Mladen Starčević.

Njegova momčad na ovom turniru izgleda doista dobro.

"U prvoj utakmici smo imali 23 asistencije, u drugoj 21, a sad odmah nakon treće utakmice ne znam koliko smo upisali asistencija, ali lopta ide dobro. Musa tu prednjači. On je jedan od najkvalitetnijih igrača po indeksu, kvaliteti i koševima i baš mi je žao što se dogodila ta ozljeda jer je on povukao cijeli tim. Mladi Šetka se nakon godinu i pol dana vraća na scenu i dobro se snašao. Tu su i Perković, Jordano, Barišić, Bajo… Imamo stvarno puno dobrih igrača. To je krasna mlada ekipa. Samo trojica igrača su nam '98. godište i igrači iz ove momčadi su veliki zalog za budućnost, za naš klub, a i za hrvatsku košarku", dodao je Starčević.

Na kraju prve četvrtine Zemun je vodio 23:20, a uskoro je bilo i 25:20. Međutim, Cedevita je na to napravila seriju 18-6 i kad je Toni Perković na 4:13 min. do velikog odmora poentirao za Cedevitinu prednost 38:29, Zemun se odlučio na timeout.

Prvo poluvrijeme završeno je naposljetku s 45:38 za Cedevitu. Zemun je u trećoj četvrtini najbliže bio kod -5, a uoči posljednjih 10 minuta Zagrepčani su vodili 68:57.

Sredinom četvrte četvrtine Nikola Kovačević je pogodio koš i dodatno slobodno bacanje i Zemun približio na zaostatak 67:73. Na 64 sekunde do završetka Cedevita je vodila 82:75, a u zadnjoj minuti Zemun je minimalni poraz izborio tricama Meteje Todorića i Pavle Mihajloskog (dvije sekunde do kraja).

Kod Cedevite je Perković upisao 20 poena, Luka Barišić ubilježio je 14 poena i osam skokova, Dario Kuzmanović 13 poena, tri skoka, četiri ukradene lopte i četiri asistencije, a Musa devet poena, sedam skokova i sedam asistencija.

"Fantastično smo igrali prve dvije utakmice, a u ovoj smo se opustili jer je došao umor, s obzirom da nam je to bila druga utakmica danas. Kemija u ekipi je odlična. Svi se slažemo i smatram da smo jedni od favorita za osvojit ovaj turnir", rekao je poslije susreta sa Zemunom Toni Perković.

Igrači Cedevite pogledali su kako igra Spars, njihov protivnik u polufinalu.

"Gledali smo ih. Jako su dobra ekipa. U zadnjoj utakmici im se probudio jedan od najboljih igrača Gegić, no mislim da smo veliki favoriti u toj utakmici", dodao je Perković.