.
Juniori četvrti na euroligaškom juniorskom turniru u Beogradu
28 02 2016 07:31:00
3375 views

U utakmici za treće mjesto ne euroligaškom juniorskom turniru u Beogradu (Adidas Next Generation Tournament) Cedevita je poražena od Partizana sa 83:61.

Zagrepčani su utakmici u B skupini Partizan u subotu pobijedili s 93:79. No, Cedevita je ovog puta bila oslabljena zbog ozljeda Džanan Muse i Darka Baje. Njihova situacija trenutno nije toliko ozbiljna, ali zbog opasnosti od teže ozljede Musa je u ovoj utakmici na parketu proveo 8:47 min., a Darko Bajo samo 5:06 minuta.

"Čestitao bih našoj ekipi. Borili su se koliko su mogli. Pogotovo ovi mladi dečki, koji su '99. godište. No, iskreno rečeno, bez Baje, Muse i s umornim Perkovićem nije se moglo više protiv Partizana. Glišić nas je naprosto izdominirao. On je bolji i jači igrač. Reprezentativac je Srbije, svjetski i europski prvak sa svojim timom i vidjela se njegova kvaliteta. Mi smo značajno mlađi od njih, ali napraviti samo sedam faulova na cijeloj utakmici… Naprosto je bio prisutan prevelik respekt od strane naših mladih igrača prema njihovim igračima, što im mogu, ali na kraju krajeva i ne trebam zamjeriti jer njihovo vrijeme tek dolazi", izjavio je poslije poraza trener Cedevite Mladen Starčević.

Beograđani su prvo poluvrijeme dobili s 45:23, a posebno je nezaustavljiv pod košem bio već spomenuti Miloš Glišić. On je već do velikog odmora za 18:40 min. na parketu uz šut iz igre 14/19 upisao 28 poena i 10 skokova, a utakmicu je naposljetku završio s 39 poena (šut iz igre 18/24) i 11 skokova.

U drugom poluvremenu pobjeda Partizana nijednom nije došla u pitanje. Treća je četvrtina završena s prednošću Beograđana 63:46, a spomenut ćemo i da je Partizan borbu u skoku dobio s 55-36.

Cedevita je za dva šutirala 15/42, a za tri 8/24. Zagrepčane su predvodili Luka Barišić s 20 poena, 10 skokova i četiri asistencije i Antonio Jordano s 12 poena i četiri asistencije.