.
Cedevita nakon produžetka slavila u Gorici
10 04 2016 02:14:00
1481 views

U trećem kolu A-1 Lige za prvaka Cedevita je u produžetku u gostima pobijedila Goricu sa 96:91. Aktualnim prvacima Hrvatske, koji su u petak u Košarakškom centru Dražen Petrović uvjerljivo svladali Crvenu zvezdu Telekom, ovo je bila druga utakmica protiv Gorice u ovoj sezoni. Momčad Veljka Mršića u Gorici je već gostovala 25. siječnja, kad je u utakmici četvrtfinala Kupa Krešimira Ćosića uvjerljivo slavila sa 96:65. Međutim, ovaj put Gorica je pružila znatno jači otpor.

Zagrepčani su za pobjedu trebali dodatnih pet minuta. No, nakon što je na početku produžetka Jacob Pullen položio za 84:82 za Cedevitu, Gorica više nije uspjela izjednačiti ili povesti. Poslije jednog pogođenog slobodnog bacanja Ljube Prgometa domaćini su došli na 83:84, a nakon trice Marina Zrnića bili su na 86:87. No, prvi puta na suprotnoj strani za 87:83 Cedevite tricom je odgovorio Fran Pilepić, a drugi puta je poslije ubačaja Zrnića za 89:86 gostiju poentirao Pullen.

Kod pobjednika je Pilepić uz šut za tricu 6/8 upisao 33 poena, pet skokova i dvije asistencije, a Pullen je dodao 26 poena i šest asistencija.

"Bila je to jedna teška utakmica, kakvu nismo očekivali. Ne mogu reći da smo podcijenili protivnika, ali smo ušli malo lakše u utakmicu. Dogodila nam se ista stvar kao i protiv Kvarnera i Zagreba. Već treće kolo u domaćem prvenstvu igramo slabije prvo poluvrijeme, no danas, za razliku od prethodnih utakmica, nismo uspjeli podići igru u drugom poluvremenu. Isto tako, treba priznati zasluge i ekipi Gorice. Danas su odigrali fenomenalno. Iako ih nisam gledao kroz sezonu, vjerujem da im je ovo jedna od boljih predstava ove sezone", izjavio je bek Cedevite Fran Pilepić.

Gorica je danas Cedeviti velike probleme stvorila ponajprije zahvaljujući vrlo dobrom šutu za tricu 15/33.

"Mi se nismo znali trgnuti, a kad smo se trgnuli Gorica je već dobila samopouzdanje i vidjeli su da mogu igrati s nama. U prvom poluvremenu smo ih nekoliko puta ostavili same. Lopta im je išla dobro, pravili su višak u napadu, a mi nismo obrambeno bili na razini kao što smo u ABA ligi ili u Euroligi. Gorica ima nekoliko vrlo dobrih šutera i sigurno da to nije bezopasna ekipa. Nakon nekoliko otvorenih šuteva dobili su samopouzdanje, a kasnije su nastavili pogađati i u drugom poluvremenu pa je utakmica bila u egalu do samog kraja", rekao je Pilepić, koji je danas bio fantastičan. "Danas me šut izuzetno služio. Osjeti se ipak razlika u razini eurolige i ABA lige u odnosu na naše hrvatsko prvenstvo. Više sam puta bio sam na šutu i bilo mi je lakše prolaziti kroz blokove jer su igrači koji me čuvaju ipak nižih fizičkih kvaliteta od onih u Euroligi. Krenuo me šut. Na početku sam odmah pogodio dvije trice, a to je bitno za samopouzdanje. Nisam poslije stajao do kraja. Odlično sam šutirao i u trećoj četvrtini, a poslije sam išao i na prodore i iznuđivao bacanja. Ekipa je osjetila da me ide i zvale su se akcije za mene. Drago mi je što sam tako odigrao jer me je ekipa danas trebala."

Prvu četvrtinu Cedevita je završila sa zaostatkom od dva poena, a na veliki odmor Zagrepčani su otišli s minimalnim vodstvom 40:39. Kad je bivši igrač Cedevite Ante Mašić u 28. minuti zabio tricu, domaćini su vodili 57:54. No, gosti su bolje zatvorili treću četvrtinu i Luka Babić (pet poena) i Fran Pilepić (dva poena) napravili su seriju 7-0, s kojom je Cedevita u posljednjih 10 minuta ušla s vodstvom 61:57.

Kad je Davor Konjević zabio jedno slobodno bacanje poslije tehničke Pilepića, Gorica je u 37. minuti povela 72:68. No, na krilima Jacoba Pullena Cedevita je ponovno prešla u vodstvo i poslije njegove trice u posljednjoj minuti Zagrepčani su poveli 82:80.

Međutim, Ljubo Prgomet s druga je strane izjednačio s linije slobodnih bacanja na 82:82, a s tim se rezultatom otišlo i u produžetak.

Domaćine su u porazu predvodili Zrnić s 21 poenom, tri skoka i tri asistencije, te Ljubo Prgomet i Ante Mašić (5 asistencija) s po 19 poena.