.
MLC: Rezultati od 23.04.
25 04 2016 08:44:00
782 views

Uz redovne utakmice Male lige ove subote započeo je i playoff u kategoriji 03/04. Iz dvije odigrane polufinalne utakmice dobili smo pobjednike koji će u velikom finalu odlučiti o naslovu najbolje škole košarke u ovoj sezoni. Iako je Ivan Meštrović izvrsno započeo utakmicu i imao velikih 17:4 nakon prve četvrtine, Matoš/Nazor je već do poluvremena anulirao tu prednost, a u nastavku je došla do izražaja dugačka klupa Matoš/Nazora. Ton njihovoj igri davao je Marko Suknaić (17), a odličnom rolom pridružio mu se Damjanić (10). Ivan Meštrović je u ovoj konkurenciji imao odličnu sezonu i ne bi čudilo ako se u borbi za treće mjesto dočepaju brončane medalje, a za to će im trebati ujednačena napadačka igra koju su pokazali danas (Uremović 10, Surla 7, Škara 6, Matek 5). U drugom polufinalu je presudilo sjajno otvaranje Petra Preradovića (11:2 u prvoj četvrtini), koje Smoki do kraja više nije uspio anulirati jer je njihovim igračima danas vrlo malo toga polazilo od ruke. Nakon 21:4 na poluvremenu, do kraja je sve bilo samo opuštena igra na strani Preradovića i pokušaji Smokija da izvuče što časniji poraz. Remenar (13) i Pavičić (10) bili su vodeći igrači kod pobjednika, nešto bolji kod poraženih bio je tek Olah (9). Iako je Matoš/Nazor blagi favorit u finalu, današnja igra Preradovića i njima daje razlog za optimizam.

Ekipe u Ligi 01/02 odigrale su zadnje utakmice uoči predstojećeg play offa. A.G.Matoš je naišao na jaki otpor sve boljeg Jordanovca i slomio ga tek u završnoj četvrtini, uz uobičajeni učinak Vukovića (15) i Bičanića (12), dok je Mionni (15) uz dobro vođenje igre ovaj puta bio i efikasan. VERN je imao na rasporedu dvije utakmice, u prvoj su se dobro držali na krilima Nikolića (27), ali na drugoj strani još jednom vrlo razigrani Bašić (22) predvodio je Kralj Tomislacv do pobjede u kojoj su odlučivale nijanse. U drugoj utakmici dana više nije bilo snage za igrače VERN-a, posebno jer je s druge strane Zaprešić bio izrazito raspoložen. U vrlo efikasnoj utakmici najviše su zabili V.Strunjak i Kramarić (oba po 14).

U Ligi 05 i mlađi, Ivan Meštrović nastavio je svoju seriju pobjeda, ovaj puta bili su bolji od A.G.Matoša, a presudila je uvjerljiva zadnja četvrtina. Čorić je bio odličan s 12 poena, a dobro ga je pratio i dvije godine mlađi Bubalo (6). Vušak (12) je bio najraspoloženiji kod Matoša. U svojoj drugoj utakmici dana Matoš je bio uvjerljiv protiv Alojzije Stepinca kojem su nedostajala dva najbolja igrača, pa su Vušak i Barić (oba po 6) bili najbolji na terenu.

Nešto bolji otpor pružio je Stepinac u svojoj drugoj utakmici zahvaljujući Ikiću (12), ali Kralj Tomislav imao je ipak više raspoloženih igrača (Pečarić 6, Grašo 4, Čulo 4). Dvije utakmice odigrali su također gosti iz Ludbrega, iako su obje utakmice izgubili, pokazali su mnogo znanja i borbenosti. Bili su vrlo blizu protiv Petra Preradovića kojeg je do minimalne pobjede doveo izvrsni Crnković (17), dok su u drugoj utakmici malo pali protiv agilne ekipe iz Zaprešića koju je predvodio također danas sjajni Bolšec (25). U obje utakmice Školu košarke Grafičar Cedevita predvodio je njihov najbolji igrač Pužić (10+9). Ovo je ujedno dobra prilika da najavimo revijalni susret Škole košarke Grafičar Cedevita i Škole košarke Cedevita koji će se odigrati u predigri utakmice A-1 lige Cedevita-Zadar, a koja će se zahvaljujući odličnoj suradnji dvaju klubova odigrati u Ludbregu u nedjelju 08.05.2016.