19:30h, A-1
Fantastična Cedevita u Ludbregu nadigrala Zadar
08 05 2016 07:50:00
4131 views

U sklopu 12. kola A-1 Lige za prvaka Cedevita je u Ludbregu ugostila Zadar i uz šut za tricu 16/23 došla do uvjerljive pobjede 109:70.

Cedevita već tradicionalno neke od domaćih utakmica u hrvatskom prvenstvu organizira izvan Zagreba radi popularizacije košarke i promocije kluba. Ove sezone aktualni prvaci Hrvatski već su u Puli pred ispunjenom dvoranom ugostili Goricu, a i danas je dvorana u Ludbregu bila puna i atmosfera je bila fantastična.

U dresu pobjednika Jacob Pullen je uz šut za tricu 5/6 upisao 21 poen i tri asistencije. Fran Pilepić je uz šut za tricu 5/5 ubilježio 19 poena i četiri asistencije, Karlo Žganec je dodao 17 poena, pet skokova i šest ukradenih lopti, a Henry Walker (4 asistencije) i Miro Bilan (10 skokova) su zabili po 15 poena.

Ključan korak ka pobjedi protiv Zadra momčad Veljka Mršića napravila je u trećoj četvrtini. Poslije prvog poluvremena Cedevita je imala devet poena prednosti, a onda su Zagrepčani nakon ubačaja Borisa Baraća na početku treće četvrtine (Zadrani smanjili na -7) preko Mire Bilana, Karla Žganeca, Tonija Katića i Pullena napravili seriju 11-0 i nakon manje od dvije minute igre u drugom poluvremenu otišli su na 60:42.

Cedevita je u trećoj četvrtini iznudila nekoliko izgubljenih lopti Zadra. Trener Ante Nazor u tim trenucima nikako nije mogao biti zadovoljan s onim što se događalo na terenu, a kad je na 2:48 min. do isteka treće dionice Katić pogodio tricu za 74:49 u korist svoje momčadi, bilo je jasno da Zadrani više nemaju realnih šansi za preokret.

U posljednjih 10 minuta ušlo se naposljetku s rezultatom 77:56, a do kraja utakmice Cedevita je potpuno dominirala.

Što se tiče otvaranja utakmice, prva četvrtina bila je vrlo izjednačena. Gosti su poveli 4:0 pa je Cedevita preokrenula i preuzela vodstvo 7:4, no nakon toga se praktički igralo koš za koš i u drugu se dionicu ušlo sa 16:16, a najviše (7 poena) je u prvoj četvrtini zabio Bilan.

Zagrepčani su se uspjeli odvojiti na devet razlike (46:37) kad su napravili seriju 14-0, u kojoj su Pullen i Luka Babić zabili po dvije trice, s tim da je Pullen jednom pogodio i u ulazu.

Na 7.6 sekundi do isteka poluvremena Babić je kod osam poena prednosti za Cedevitu imao dva slobodna bacanja i bio je u prilici da svojoj momčadi donese prvo dvoznamenkasto vodstvo na utakmici. No, pogodio je samo jednom. S tim rezultatom, 49:40, otišlo se i na veliki odmor, a iako se taj ubačaj nije priznao zbog isteka vremena, atraktivnom tricom s polovice terena publiku je na kraju prvog poluvremena zabavio Katić.

Prije susreta Cedevite i Zadra utakmicu su odigrali klinci Škole košarke Cedevita i domaća selekcija Grafičar Cedevita (2006. godište), a slavili su naposljetku mali Zagrepčani sa 86:36.

Valja istaknuti i da je veliki talent Cedevite Džanan Musa danas slavio svoj 17. rođendan pa su mu predsjednik Košarkaškog kluba Cedevita Mladen Veber i direktor kluba Davor Užbinec prije početka utakmice uručili poklon.

Kod Zadra su po 16 poena ubacili Marinković i Barać (5 skokova).

"Utakmica i atmosfera je bila sjajna", izjavio je predsjednik Cedevite Mladen Veber. "Moram se zahvaliti domaćinima na prekrasnom prijemu i ovo je najbolja pozivnica da dođemo opet. Izgleda da nam i parket i ambijent ovdje jako pašu. Drago mi je da smo se odužili ovoj publici i da smo upravo protiv Zadra, s kojim uvijek imamo problema, odigrali ovakvu fantastičnu utakmicu."

"Prije svega drago nam je da smo igrali ovdje u jednoj lijepoj atmosferi i da smo prezentirali jednu dobru košarku prvi put igrajući utakmicu ovdje. Ušli smo malo slabije. Nismo imali dovoljno koncentracije i obrana je bila dosta loša. No, činjenica je da smo došli direktno iz Zagreba na utakmicu i možda je malo trebalo da se probudimo, no već negdje od 15. minute lopta je išla kako je trebala u napadu, a obrana je bila najbolja u sezoni. Rekao sam dečkima da ih još ove godine nisam vidio da igramo tako kao što smo igrali neke treninge, a  drugom poluvremenu je to bilo na tom tragu. Imali smo dosta kontranapada i otvorenih šuteva", izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić.

"Hvala Bogu što su navijači došli u ovakvom broju", izjavio je Karlo Žganec. "Privilegija je u drugom gradu igrati pred toliko navijača. Bila je super atmosfera. Prvo poluvrijeme je bilo nešto slabije. Zadar je dobro parirao, ali drugo poluvrijeme smo igrali obranu kakvu želimo igrati kroz cijelu sezonu. Tu smo stvorili razliku i na kraju zasluženo pobijedili."

Trener Zadra Ante Nazor nikako nije mogao biti zadovoljan: "Ključno se dogodilo u drugoj četvrtini kad smo primili 33 poena i kad smo dopustili njihovim vanjskim igračima da se razigraju. U prvom redu tu mislim na Pullena, Babića, a u nekim dijelovima i Pilepića. Razigran i rastrčan protivnik ušao je potom u drugi dio, gdje nas je nadskakao. Nismo bili pravi i moram kazati da sam pod dojmom da, kao i u Zadru u prvom susretu s Cedevitom, nismo vjerovali u pobjedu. To je ono što trebamo izbaciti iz glave i skupiti se da ove dvije utakmice do kraja odigramo najbolje što možemo."

TONOVI download: treneri Veljko Mršić, Ante Nazor, Karlo Žganec i predsjednik KK Cedevite Mladen Veber