.
Cedevita bez problema do pobjede na Baldekinu
11 05 2016 08:44:00
1933 views

U 13. kolu A-1 Lige za prvaka Cedevita je u gostima uvjerljivo pobijedila GKK Šibenik sa 114:64. Ovo je za momčad Veljka Mršića 12. pobjeda u spomenutom natjecanju, a dvocifreni su kod Cedevite večeras bili Miro Bilan sa 16 poena, četiri skoka i tri asistencije, Luka Žorić s 14 poena i pet skokova, Luka Babić s 13 poena, pet skokova i šest asistencija, Marko Arapović s 13 poena i pet skokova te Toni Katić s 10 poena, tri skoka, devet asistencija i pet ukradenih lopti.

"Bila je to jedna lagana utakmica za nas. Šibenik ipak igra gotovo s juniorskim sastavom, tako da smo iskoristili priliku da se u potpunosti rastrčimo i da odmorimo igrače. Protiv ovakve ekipe imali smo priliku napraviti veliku razliku i bilo je dosta atraktivnosti. Sada trebamo dalje trenirati i spremiti se prvo za Split, a onda za polufinale doigravanja", izjavio je poslije utakmice razigravač Cedevite Toni Katić, koji je danas imao najveću valorizaciju (28).

Pobjeda gostuju nijednom nije došla u pitanje. Cedevita je utakmicu otvorila s 20:2 i to vodstvo više nije ispustila. Prva je četvrtina završena s 32:14 u korist Mršićeve momčadi, na poluvremenu su gosti vodili s 58:34, a nakon treće četvrtine sa 80:53.

Cedevita danas nije imala sjajan šut za tricu kao protiv Zadra, no zato su Zagrepčani za dva šutirali 42/55, uz što su upisali 36 asistencija, 18 ukradenih lopti i 40 skokova (Šibenčani su skupili 19 skokova).

Roko Badžim za Šibenčane je ubilježio 17 poena, šest skokova i pet asisestencija, a Domagoj Bašić dodao je 13 poena.

Podsjećamo, Cedevita je u 6. kolu Šibenčane u Domu sportova svladala sa 104:53.