2. kolo, ABA.
Cedevita s 2-0 u seriji prošla u finale Prvenstva Hrvatske
22 05 2016 07:01:00
2385 views

Košarkaši Cedevite u drugoj utakmici polufinalne serije doigravanja Prvenstva Hrvatske u gostima su svladali Kvarner 2010 sa 83:64 i s 2-0 u seriji plasirali su se u finale, gdje će igrati protiv pobjednika iz serije Cibona – Zadar (trenutno 1-1).

Cedevita ovog puta nije slavila tako uvjerljivo kao u prvoj utakmici, no većih problema i razloga za zabrinutost Zagrepčana ipak nije bilo.

Prva četvrtina odigrana je u egalu i poslije 10 minuta igre Cedevita je vodila 24:20. Do prvog dvoznamenkastog vodstva gosti su došli kad je Karlo Žganec u 13. minuti položio za 30:20 u korist svoje momčadi.

Na veliki odmor otišlo se s pet razlike u korist Cedevite, a prednost Zagrepčana vjerojatno bi bila veća da domaćini u prvih 20 minuta za tricu nisu šutirali vrlo dobrih 7/16.

U trećoj četvrtini Riječani su se u tri navrata približili na samo -2, no Cedevita nije ispustila vodstvo. U zadnjih 10 minuta gosti su ušli s prednošću 65:59, a onda su dodatno povećali razliku.

U dresu Cedevite Luka Žorić uz šut iz igre 5/5 upisao je 12 poena i pet skokova. Pullen je također ubilježio 12 poena, Luka Babić je dodao 11 poena i sedam skokova, a Toni Katić je zabio 10 poena.

Kod domaćina je Petar Marić utakmicu završio s 21 poenom i 11 skokova, a Ivan Miličević ubilježio je 18 poena.

"Nismo najbolje startali i nismo bili toliko fokusirani kao u prošloj utakmici. Kvarner je dosta dobro odigrao i pogodili su neke šuteve, no ono što je najvažnije je da smo pobijedili. Odigrali smo na kraju zadovoljavajuće i imamo sada vremena da se pripremimo za finale", izjavio je poslije pobjede Luka Babić.

Cedevita je tako opravdala ulogu favorita u polufinalu i bez većih problema prošla u finale.

"Mislim da je to neka realnost. Ipak smo kvaliteta više od njih i mislim da je bilo realno da bude 2-0. Samo je to trebalo prenijeti na parket", dodao je Babić.

Prva utakmica finalne serije igrat će se 29. svibnja u Domu sportova, a protivnika u finalu Cedevita će saznati 24. svibnja, kad Cibona u majstorici dočekuje Zadrane u svojoj dvorani.

"Vidjeli smo jučer da Zadar isto može odgovoriti. Odigrali su jednu dobru utakmicu i mislim da će i treća utakmica biti dosta tijesna i stvarno ne bih mogao komentirati tko će pobijediti", rekao je u vezi druge polufinalne serije Babić.

TON download: Luka Babić