Doigravanje.
Ml. kadeti poraženi u polufinalu Final Foura
04 06 2016 08:12:00
4754 views

Mlađi kadeti Cedevite ovog vikenda u Gorici nastupaju na završnom turniru Prvenstva Hrvatske. U polufinalu su u subotu igrali protiv domaćina Gorice i poraženi su sa 83:75.

Gorica je poslije prve četvrtine vodila 28:20. Rezultat na poluvremenu bio je 50:41, no Cedevita je bila bolja u trećoj dionici i u zadnjih 10 minuta ušlo se s izjednačenim rezultatom 64:64.

Četvrtu četvrtinu Gorica je uz šest poena Majcunića otvorila serijom 8-0 i otišla na 74:64, no Cedevita se ponovno približila i kad je Paleka zabio koš i dodatno slobodno bacanje, košarkaši trenera Nikše Strike bili su u minimalnom zaostatku 71:72.

Kasnije je Cedevitin Mionni izjednačio na 73:73, ali Gorica je ipak bila bolja u završnici.

"Ušli smo bez neke energije, gdje su nam oni zabili dosta šuteva izvana. Mislim da smo primili čak pet trica u prvoj četvrtini. Cijelo vrijeme smo stizali rezultat i kad bi se vratili opet bi napravili par grešaka. Usput su nam se ozlijedila i dvojica igrača, a bez jednog od nositelja igre Stunje ostali smo već u prvom poluvremenu", izjavio je trener Cedevitinih mlađih kadeta Nikša Strika.

Kod Cedevite je Paleka upisao 23 poena, četiri skoka i dvije asistencije. Stunja je uknjižio 13 poena, 10 skokova i tri asistencije, Mionni 12 poena, osam skokova i tri asistencije, a V. Strunjak 10 poena i pet skokova.

Na strani Gorice nezaustavljiv je s 31 poenom, 16 skokova i šest asistencija bio Majcunić.

Utakmicu za treće mjesto Cedevita će igrati u nedjelju u 15:30h protiv poražene momčadi iz utakmice Cibona - Zagreb.