Litavski Lietkabelis umjesto Reggio Emilie
21 07 2016 04:11:00
2407 views

Cedevita će se u Eurokupu sastati sa litavskim Lietkabelisom iz Panevežisa u A skupini Eurokupa umjesto talijanske Reggio Emilie koja je, kao i ostali talijanski klubovi, odustala od nastupa u Eurokupu zbog potencijalnih sankcija FIBA-e. Uz Lietkabelis, protivnici su španjolska Herbalife Gran Canaria, poljska Zelena Gora, grčki AEK i ruski Nižnji Novgorod. Kompletan raspored prvog dijela sezone u Eurokupu i ABA ligi pronađite ovdje: RASPORED

Litavski Lietkabelis iz Panevežisa (93000 stanovnika, između Rige i Vilniusa) prošle je sezone bio 7. u litavskom prvenstvu te je ispao u 1/4 finalu doigravanja LKL lige od Lietuvos Ritasa s 3-0. U Baltičkoj ligi bili su prvi u skupini A pa su u 1/2 finalu doigravanja izgubili od litavskog Šiauliaia 2-0 ali su osvojili 3. mjesto pobjedom protiv latvijske Valmiere 1-1, bolja koš razlika. U litavskom Kupu ispali su u 1/4 finalu od Lietuvos Ritasa koji je i osvojio LKF Kup. U prošloj sezoni boje Lietkabelisa branio je i nekadašnji igrač Cedevite Jurica Žuža a klub igra u Cido Areni s 5700 mjesta. U vitrinama ima 2 naslova prvaka Litve, 1985. i 1988.