.
Cedevita poražena od Lokomotiv Kubana
23 09 2016 07:31:00
1029 views

Na pripremnom turniru u Zadru (Zadar Dogus Basketball Tournament) Cedevita je poražena od Lokomotiv Kubana sa 86:70.

"To je pripremna utakmica. Mi smo, za razliku od prošlog tjedna, stavili dvojicu novih igrača u ekipu, koji su odmah u početku ušli u rotaciju i tu se vidjelo da neke stvari ne štimaju. Dobro dođu ovakve utakmice da se vidi odnos snaga tko što može, a tko što ne može. Mi smo danas napravili puno strukturalnih grešaka u našoj filozofiji. Od samog starta utakmice igrači koji bi trebali biti nositelji su napravili dosta grešaka obrambeno.  Znali smo da je Lokomotiv odlična šuterska momčad i da im nije dovoljno biti na ruci kad šutnu. Treba ne dozvoliti pojedinim igračima kao što su Janning i Gabriel ne dozvoliti šut od početka utakmice. Druga je stvar da treba sve šuteve kontestirati i ići na ruku u isto vrijeme kad idu u šut. Nismo danas bili dovoljno fokusirani i drago mi je bilo što sam mogao vidjeti kako reagiramo kad stvari idu loše. Trebamo i dalje raditi. Imamo sutra još težu utakmicu od ove. Nadam se da ćemo odigrati bolje, ostaviti bolji dojam i onda se pripremati za početak lige koja dolazi u četvrtak", izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić, čija momčad u subotu u 20:30h igra protiv Fenerbahčea.

Kao što je istaknuo trener, Cedevita nije odigrala dovoljno dobro u obrani, a ključna je bila slaba druga četvrtina. Poslije prvih 10 minuta Zagrepčani su bili na zaostatku 21:25, no drugu dionicu Rusi su dobili 31:10.

Prvo poluvrijeme tako su aktualni prvaci Hrvatske završili u zaostatku 31:56. U trećoj četvrtini su ublažili razliku i u zadnjih 10 minuta ušli sa -17, ali pobjeda Lokomotiva nije došla u pitanje.

Kod Cedevite, koja je igrala bez Tonija Katića, Miro Bilan (4 skoka) i David Stockton zabili su po 15 poena. Scotty Hopson dodao je 10 poena i pet skokova, a na suprotnoj strani istaknuli su se Taylor Rochestie s 22 poena i osam asistencija te Kevin Andrew Jones s 15 poena i pet skokova.

Ton: Veljko Mršić