Doigravanje.
Cedevita svladala MZT i upisala prvu pobjedu u novoj sezoni
06 10 2016 03:41:00
3139 views

U trećem kolu ABA lige Cedevita je svladala MZT sa 82:61 i tako upisala svoju prvu pobjedu u sezoni. Aktualne prvake Hrvatske predvodili su Miro Bilan s 21 poenom i osam skokova, Scotty Hopson sa 17 poena, šest skokova i tri asistencije, Luka Babić s 15 poena i osam asistencija te Karlo Žganec s devet skokova i pet asistencija.

Kod gostiju su najbolji bili Charlon Cloof sa 16 poena, sedam skokova i šest asistencija te Marko Simonovski s 15 poena i pet skokova.

TONOVI download: Veljko Mršić, Emil Rajković, Luka Babić

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Vidjeli ste dvije momčadi koje su došle s 0-2. Bilo je puno muke. U obrani smo bili dobri, iako smo radili neke greške i ostavljali igrače koji su šuteri. U prvom poluvremenu nam je Simonovski četiri trice zabio, a šutnuo sedam. Napadački se vidjelo da je tu bilo straha. Išli smo na silu, na snagu i na individualnu kvalitetu. Tu smo u prvoj četvrtini pronalazili puteve do koša, a onda je krenula stvaralačka pauza u drugoj četvrtini, kad smo mogli prelomiti utakmicu. No, imali smo nekoliko grešaka i utakmica je opet došla na šest razlike. Mučili smo se i na kraju smo se ipak opustili. Bitno je da Bilan i Babić, koji su naši stožerni igrači, uđu u formu za sljedeći period. Zadovoljan sam s odnosom igrača. Ova utakmica trebala bi nam u budućnosti poslužiti da igramo laganije."

Luka Babić (igrač Cedevite): "Očekivali smo tešku utakmicu, pogotovo nakon što smo odigrali dvije slabije utakmice. Rekao bih da je pobjeda više vrijedna nego ova dva boda. Sada smo konačno s leđa maknuli neki teret koji smo si sami nepotrebno stavili. Napokon smo se malo opustili, pogotovo u drugom poluvremenu. Počeli smo igrati kako treniramo, agresivno u obrani i s dobrim kontranapadima. Nadam se da je ovo početak onoga kako bi trebali igrati."

Emil Rajković (trener MZT-a): "Čestitam Cedeviti na zasluženoj pobjedi. Mislim da smo, s obzirom na to da smo imali skraćenu rotaciju igrača, u dobrom dijelu utakmice igrali bolje nego na prošloj utakmici s Partizanom. Bilo je napretka, ali igra u prva tri kola definitivno nije ono što smo očekivali. Mislim da će poslije utakmice s Cibonom u Skoplju biti određenih promjena u našem sastavu jer ne možemo si dopustiti igrati ovakvu obranu. Moramo igrati bolje i energičnije i moramo, ako treba, odraditi određene promjene u momčadi da bi mogli igrati košarku kakvu MZT treba igrati."

Charlon Kloof (igrač MZT-a): "Nismo uspjeli. Došli smo ovdje kako bi pobijedili, a nismo. Napredovali smo u odnosu na prošle dvije utakmice, ali cilj nije samo napredovati nego i pobijediti. Sada se kao momčad moramo osvrnuti na naše pogreške i poboljšati se u sljedećim utakmicama."

2. minuta - uz dva poena Karla Žganeca i tri Mire Bilana Cedevita je povela 5:0.

4. minuta - poslije trice Simonovskog i dva slobodna bacanja Kloofa MZT je prešao u vodstvo 8:6.

9. minuta - Žganec, Hopson i Begić napravili su seriju 7-0 za 20:15 prednost Cedevite, koja dosad iz igre šutira 7/14. Po prvi put ove sezone u igru je za Cedevitu ušao i Toni Katić, koji je dosad bio ozlijeđen.

Kraj prve četvrtine - sa zvukom sirene za kraj prve dionice i vodstvo Cedevite 25:18 zabio je Scotty Hopson. On je s devet poena uz šut iz igre 4/5 ujedno i prvi strijelac Zagrepčana u prvoj četvrtini.

13. minuta - poslije polaganja Bilana za vodstvo Cedevite 29:21, trener gostiju Emil Rajković pozvao je timeout.

16. minuta - kod vodstva Cedevite 33:25 timeout je pozvao Veljko Mršić.

17. minuta - na asistenciju Luke Babića u kontri je fantastično zakucao Marko Arapović. Domaćini su po prvi put na utakmici došli do dvoznamenkaste prednosti (35:25).

Kraj prvog poluvremena - Cedevita vodi 38:32. Zagrepčani su u prvih 20 minuta šutirali 13/27 za dva, 0/4 za tri i 12/15 s linije slobodnih bacanja. U obrani su ubilježili devet skokova, u napadu osam, a asistencija su upisali osam. Bilan je uknjižio12 poena i četiri skoka, a Hopson 11 poena, dok je za MZT 12 poena zabio Simonovski.

25. minuta - na krilima raspoloženog Hopsona Cedevita je dobro otvorila drugo poluvrijeme i poslije polaganja Bilana na asistenciju Babića Zagrepčani su poveli 50:34.

26. minuta - Žganec je sam ostao na suprotnoj strani i na asistenciju Hopsona položio za 52:37 vodstvo domaćina. Gosti su pozvali timeout.

29. minuta - Cedevita je izgubila loptu u dva napada zaredom, a Kloof je zabio dva slobodna bacanja i približio goste na zaostatak 45:54.

Kraj treće četvrtine - Domaćini vode 56:48.

31. minuta - Filip Krušlin zabio je tek drugu tricu Cedevite na utakmici za vodstvo 59:50 vodstvo svoje momčadi.

34. minuta - još je vrlo neizvjesno i Thomas je tricom goste približio na samo -6.

37. minuta - gosti su pozvali timeout jer Cedevita poslije serije 6-2 vodi 67:57.

39. minuta - Babić je u kontri zabio koš i dodatno slobodno bacanje i zaključio 7-0 seriju Cedevite, u kojoj je on upisao pet poena i jednu asistenciju za Bilana. Cedevita sada vodi 76:61 i MZT je u nemogućoj situaciji.

Kraj utakmice - Bilan je sa zvukom sirene zabio tricu i Cedevita je pobijedila 82:61.