2. kolo, ABA.
Cedevita s 58 razlike deklasirala Zadrane
08 10 2016 05:24:00
7037 views

U 4. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova uvjerljivo pobijedila Zadrane sa 120:62. Kao što i rezultat sugerira, Zagrepčani večeras nisu imali većih problema. Trener domaćina Veljko Mršić minutažu je rasporedio na sve igrače, a već u nedjelju u 15:00h Cedevita u Domu sportova u sklopu 1. kola A-1 lige dočekuje Split.

Poslije utakmice sa Zadrom odlučeno je da će u toj utakmici od igrača koji su nastupili danas zaigrati Karlo Žganec, Filip Krušlin, Džanan Musa, Toni Katić i Duje Dukan.

Kod Cedevite su se protiv Zadra čak sedmorica igrača upisala u dvoznamenkaste strijelce. Najviše, po 15 poena, zabili su Miro Bilan (15 skokova i 5 asistencija) i Scotty Hopson, dok su goste predvodili Ivan Marinković sa 16 poena i četiri skoka te Jakov Vladović s 14 poena i četiri skoka.

Utakmicu je s tribina pratio i boksač Filip Hrgović, koji je nedavno na Olimpijskim igrama u Riju osvojio brončanu medalju za Hrvatsku.

TONOVI download: Veljko Mršić i Ante Matulović, Karlo Žganec

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Odigrali smo dobru utakmicu. Vidi se da nam je pobjeda protiv MZT-a podigla samopouzdanje. Bili smo pravi u obrani i zatvorili smo Zadru tranziciju, što je njihovo najjače oružje. Znali smo da nazad ne trče dobro kao naprijed i to smo iskoristili.  Zabili smo puno laganih poena, imali smo puno istrčavanja i zicera i to se nastavilo i u drugom poluvremenu, osim u periodu kad smo imali petorku s Krušlinom, Musom i Dukanom na tri vanjske pozicije. Tu smo malo izgubili ritam, no kad su ušli playmakeri koji su to po vokaciji nastavili smo igrati dobru obranu, a i u napadu je bilo dobro."

Mršića su novinari upitali i kako se odlučio koja će petorica igrača pomoći momčadi koja će pod trenerom Danijelom Lutzom u nedjelju igrati protiv Splita.

"Gledao sam što im nedostaje u momčadi. Fali im bekova. Ozlijeđeni su Ramljak, Zebić i Bundović. Žganec može pokriti četiri-pet, Dukan može igrati četiri i tri, a Katić, Krušlin i Musa mogu igrati na vanjskim pozicijama s Mikšićem", rekao je trener Cedevite.

Karlo Žganec (krilni centar Cedevite): "Mislim da smo utakmicu odradili ozbiljno, onako kako smo dogovorili od početka. Poštovali smo igru i sve odradili kako je trener rekao. Utakmica je od početka išla u našu korist, razlika je iz minute u minutu rasla, protivnik nam nije mogao parirati i zasluženo smo pobijedili."

Ante Matulović (trener Zadra): "Teško je nešto reći poslije ovakve prezentacije ekipe Zadra. Sam pristup igri na samom početku, a i energija koju smo dali su vrlo skromni u odnosu na ovakvu Cedevitu kakva je bila večeras i mi ne možemo odgovoriti ovakvim ekipama kao što su Crvena zvezda, Cedevita i Budućnost. Imamo smanjen broj igrača u rotaciji. Cijela zbrka oko registriranih i neregistriranih igrača odvela je ekipu u neko sasvim drugo razmišljanje i nismo u stanju zaprijetiti takvim ekipama. Ja sam siguran da ćemo u nastavku prvenstva s ekipama koje su u rangu s nama pokazati naše pravo lice jer Cedevita je ekipa koja je za nas druga dimenzija. Ne možemo im parirati ni u jednom segmentu igre i to se večeras pokazalo na parketu."

3. minuta - Cedevita je bolje otvorila utakmicu i polaganjem kapetana Bilana povela 11:4.

4. minuta - Zagrepčani su košem i dodatnim slobodnim bacanjem Hopsona došli do svoje prve dvoznamenkaste prednosti na utakmici (14:4).

7. minuta - Hopson je u kontri na asistenciju Babića zakucao za 21:7 i trener gostiju Ante Matulović morao je pozvati timeout.

8. minuta - Mršić je pozvao timeout nakon što je Vladović u kontri položio za zaostatak gostiju 11:23.

9. minuta - Ra'Shad James počastio je publiku fantastičnim zakucavanjem za 26:11 vodstvo Cedevite.

Kraj prve četvrtine - Cedevita vodi 30:17. Zagrepčani su u prvih 10 minuta iz igre šutirali 13/20 i upisali devet asistencija. Za domaćine je Hopson zabio 11 poena, a Babić osam, dok je na suprotnoj strani sedam poena ubacio Vladović.

12. minuta - James je zabio dva slobodna bacanja (trenutno je na sedam poena) i odveo Cedevitu na +20 (37:17).

14. minuta - trenutno na terenu jedan protiv drugog igraju dva velika talenta Cedevite Musa i Mazalin, koji je na posudbi u Zadru. Nakon što je prvo zabio Musa, Mazalin je na drugoj strani fantastično jedan na jedan protiv Muse zakucao u ulazu za zaostatak Zadra 20:41 i, unatoč tome što je to koš za protivnika Cedevite, zaradio veliki pljesak cijele dvorane.

18. minuta - Cedevita igra fantastično, a još jednom je publiku na noge dignuo Hopson, koji je na asistenciju Babića u kontri odradio jedno alley-oop zakucavanje za vodstvo domaćina 55:25.

Kraj prvog poluvremena - Cedevita poslije 20 minuta igre vodi s velikih 61:27.

21. minuta - po prvi put ove sezone u igru je za Cedevitu ušao Duje Dukan.

22. minuta - Dukan je ubrzo zabio i svoje prve poene za Cedevitu. Ubacio je s desne strane tricu za vodstvo Zagrepčana 66:29.

23. minuta - tricom Babića Cedevita je otišla na +40 (71:31).

Kraj treće četvrtine - Cedevita i dalje suvereno vodi. Poslije 30 odigranih minuta aktualni prvaci Hrvatske su u vodstvu 86:45.

33. minuta - na asistenciju Muse James je zakucao za 96:47 vodstvo Cedevite, a gosti su pozvali timeout.

35. minuta - Bilan je zabio koš i dodatno slobodno bacanje (ukupno je dosad upisao 13 poena) za 101:50 prednost svoje momčadi.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 120:62.