2. kolo, ABA.
Cedevita poražena kod Gran Canarije
12 10 2016 08:56:00
1859 views

U 1. kolu A skupine Eurokupa Cedevita je na gostovanju kod Herbalie Gran Canarie poražena sa 101:76. Zagrepčani su igrali oslabljeni. U Las Palmasu su bili bez Karla Žganeca, Marka Arapovića i Ra'Shada Jamesa, a umjesto njih u rosteru su bili mladi Lovro Buljević i Roko Rogić.

Domaćini su vodstvo koje nisu ispustili preuzeli već u prvoj četvrtini. Protivnik je večeras bio bolji i raspoloženiji i Cedevita nije imala velike šanse.

Scotty Hopson je za goste upisao 23 poena, četiri skoka i tri asistencije. Miro Bilan dodao je 16 poena, osam skokova i dvije asistencije, a Mirza Begić ubilježio je 12 poena, tri skoka i dvije blokade.

Spomenut ćemo i da je mladi Buljević za 7:29 min. na parketu upisao tri skoka, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu, dok je kod gostiju Kyle Kuric uz pet trica ubilježio 25 poena i četiri skoka.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Odigrali smo jako lošu utakmicu. Još jednom smo pokazali da, kada naletimo momčad koja ima dobru kvalitetu i koja je agresivna, imamo puno problema. Trebamo nastaviti raditi i igrati bolje. Ovo je dobro ogledalo tko što može napraviti i to je to."

Miro Bilan (kapetan Cedevite): "Na kraju jedan težak poraz za nas. Mislim da smo utakmicu izgubili u prvom poluvremenu, kad smo imali nekih neobjašnjivih izgubljenih lopti. Dopustili smo voda ide na njihov mlin, da igraju brzu tranzicijsku košarku i traže odmah šutere. Par puta smo ostavili njihove najbolje šutere na trici i oni su to iskažnjavali. Bilo je jako teško igrati nakon 20 razlike u prvom poluvremenu i 14-15 izgubljenih lopti. To nas je koštalo. Pokušali smo se vratiti u drugom dijelu. Međutim, oni su iskusna ekipa, znali su to iskontrolirati i na kraju je završilo kako je završilo."

6. minuta - Cedevita je solidno počela, no nakon početnih 6:6 Gran Canaria je otišla na 14:8.

7. minuta - Nakon što je Baez zabio za 17:8 vodstvo domaćina, trener gostiju Veljko Mršić pozvao je timeout.

9. minuta - prilikom izvođenja lopte ispod koša O'Neale je bacio loptu u leđa Bilanu i tako sam sebi dodao za zakucavanje i 22:11 vodstvo Gran Canarije.

Kraj prve četvrtine - Gran Canaria vodi 22:16. U prvoj dionici Bilan je zabio šest poena za goste, a Kyle Kuric jednako toliko ubacio je za domaćine. Dio četvrtine Cedevita je igrala s dva centra na terenu, Bilanom i Begićem.

16. minuta - Cedevita je loše počela drugu četvrtinu. Mršić je pozvao timeout već kod 31:18, a trenutno domaćini vode 39:25.

20. minuta - Hopson je u jednom sudaru kod borbe za loptu s protivničkim igračem zadobio udarac u glavu. Rezultat je trenutno 51:34 za Gran Canariju.

Kraj prvog poluvremena - Situacija za Cedevitu nije dobra. Kuric je svojom četvrtom tricom iz šestog pokušaja poluvrijeme zaključio na 54:34 za domaćine. Spomenuti igrač dosad je zabio 17 poena, dok je na suprotnoj strani Hopson za Cedevitu zabio 11, a Bilan 10 poena.

25. minuta - Hopson, koji se ipak krajem prvog poluvremena nije ozbiljno ozlijedio, je u ulazu zabio za zaostatak Cedevite 42:66. Zagrepčani su u teškoj situaciji. Pokušavaju smanjiti zaostatak, no malo toga im danas polazi od ruke.

Kraj treće četvrtine - Domaćini vode 77:61.

36. minuta - Cedevita je i dalje na velikom zaostatku. Trenutno domaćini vode 87:66, a Mršić je priliku odlučio dati i mladom Lovri Buljeviću.

Kraj utakmice - Zagrepčani su poraženi sa 101:76.