.
Cedevita slavila u gostima kod Mega Leksa
15 10 2016 06:56:00
1846 views

U petom kolu ABA lige Cedevita je u gostima svladala Mega Leks sa 85:82 i ovo je ujedno treća uzastopna pobjeda momčadi Veljka Mršića u spomenutom natjecanju. Zagrepčani su igrali bez Marka Arapovića i Ra'Shada Jamesa. Poslije prvog poluvremena bili su na četiri poena zaostatka. U trećoj su četvrtini preuzeli vodstvo na krilima Scottyja Hopsona, a on je zabio i ključnu tricu za 83:82 vodstvo Cedevite na 52 sekunde do kraja utakmice.

Hopson je s ukupno 23 poena, pet skokova i sedam izgubljenih lopti bio prvi strijelac Cedevite. Luka Babić dodao je 15 poena, dva skoka i tri asistencije, a Karlo Žganec 13 poena, pet skokova, dvije asistencije i dvije blokade.

Kod domaćina je Rade Zagorac uz šut za tricu 4/5 upisao 24 poena, pet skokova i dvije asistencije, Jovan Novak dodao je 12 poena, pet skokova i sedam asistencija, a Ognjen Jaramaz uknjižio je 16 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Slabo smo počeli. Bili smo u grču i nismo bili dobri. Igrali smo u nekom strahu. Nevjerojatno je da jedan poraz može ubiti samopouzdanje naših igrača, što nam se događa već drugi put ove sezone. Međutim, sad znamo da je tako i na tome moramo raditi. U drugom poluvremenu smo odigrali jednu pristojnu utakmicu. U jednom trenutku smo bili, mislim, na -13, a poslije smo vodili s nekih devet razlike i napravili smo +22, što nije lako protiv Mega Leksa ovdje. Čestitam dečkima na pobjedi. U zadnjih 10 dana napravili smo jedan normalan trening. Stvarno smo u jednoj nenormalnoj situaciji. Već sutra četvorica igrača trebaju trenirati s drugom ekipom da bi igrali hrvatsko prvenstvo. Znači, niti sutra ne možemo napraviti trening niti u ponedjeljak jer imaju utakmicu. Imamo sedmoricu igrača s kojima možemo trenirati, a u utorak moram opet odmoriti ove što će igrati A-1 ligu. Tako da u srijedu dolazimo na utakmicu takoreći bez jednog zajedničkog treninga. Moramo razmisliti što napraviti jer potreban nam je trening da bi se uigrale stvari, da bi ova momčad igrala bolje, što može, i očekujem bolju Cedevitu u sljedećim utakmicama. Nakon prva dva poraza, u ABA ligi smo ostvarili tri pobjede zaredom i sada trebamo nastaviti dalje."

Luka Babić (bek Cedevite): "Očekivali smo ovdje tešku utakmicu. Znamo kakvo je ovdje gostovanje i kako igraju ovi mladi momci. Morali smo smanjiti broj izgubljenih lopti, što nismo napravili u prvom poluvremenu, ali u drugom poluvremenu, kad smo malo stali na loptu i kad smo pametno napadali, smo napravili razliku. Trebamo igrati pametno. Gran Canaria nije put kakav trebamo slijediti. Trebamo igrati pametno, nastaviti igrati brzo, nastaviti igrati dobru obranu i iz te obrane trebamo trčati."

4. minuta - Cedevita je loše počela i nakon što je Mega Leks povela 10:0 Veljko Mršić morao je pozvati timeout.

5. minuta - Luka Babić u kontri je zakucao za 4:12 zaostatak Cedevite. Na 5:01 min. do isteka prve četvrtine Zagrepčani su tako zabili svoje prve poene iz igre.

7. minuta - Babić je zabio svoj šesti poen i u ulazu približio goste na 10:15. Sada su timeout pozvali domaćini.

Kraj prve četvrtine – Mega Leks vodi 25:19. Cedevita je u prvih 10 minuta šutirala 6/10 za dva i 0/4 za tricu. Babić je zabio šest poena, a Stockton i Hopson ubacili su po četiri poena. Na strani domaćina Zagorac je upisao osam poena uz dvije trice, koje je zabio odmah na početku utakmice.

13. minuta – Kod vodstva domaćina 33:19 Mršić je morao pozvati timeout za Cedevitu.

14. minuta - Hopson je zabio i približio Cedevitu na zaostatak 22:33, a trener Mege Dejan Milojević pozvao je timeout.

15. minuta - Musa je zabio tricu za 25:34 zaostatak Cedevite. Ovo je ujedno prva trica gostiju na utakmici.

17. minuta - Stockton je iz lijevog kuta zabio tricu, zaključio 15-3 seriju Cedevite i Zagrepčane približio na zaostatak 34:36.

Kraj prvog poluvremena – Domaćini vode 44:40. Cedevita je u prvom poluvremenu izgubila 13 lopti. Za dva su Zagrepčani u prvih 20 minuta šutirali 9/16, šut za tricu im je 3/11, a slobodna bacanja su gađali 13/15.

26. minuta - Cedevita vodi 51:50, no loša je vijest što je Stockton dobio četvrtu osobnu.

28. minuta - Žganec je zabio jedno od dva slobodna bacanja za 57:52 vodstvo Cedevite. Hopson je u trećoj četvrtini dosad zabio 10 poena.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 65:59. Gosti su odigrali vrlo dobru treću četvrtinu i dobili su je s 25:15.

35. minuta - Žganec je lijepo položio na asistenciju Bilana za vodstvo Cedevite 74:67. Trener domaćih Milojević pozvao je timeout.

36. minuta - Novak je ubacio tricu i približio domaćine na -4, no na drugoj strani je Žganec zabio koš i dodatno slobodno bacanje za 77:72 u korist Cedevite.

37. minuta - Katić je dobio petu osobnu, a Mega je izjednačila na 77:77.

38. minuta - Žganec je poslije skoka u napadu zabio koš i dodatno slobodno bacanje za 80:77 u korist svoje momčadi.

38. minuta - nakon što je Zagorec zabio tricu za izjednačenje, Kaba je poslije skoka u napadu domaćinima donio vodstvo 82:80.

40. minuta - Hopson je napad ranije izgubio loptu, no Mega nakon toga nije povećala vodstvo, a Hopson je sada na 52 sekunde do kraja preko ruke zabio tricu za minimalnu prednost Cedevite 83:82. Domaćini su pozvali timeout.

22 sekunde do kraja - Novak je poslije timeouta loše šutnuo i promašio tricu. Mega je nakon toga počela s prekršajima, a Stockton je zabio jedno od dva bacanja za 84:82 za Cedevitu.

9 sekundi do kraja - Jaramaz nije uspio zabiti u ulazu, nakon čega su domaćini napravili prekršaj na Babiću, koji je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za +3 gostiju.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 85:82. Mega je imala zadnji napad i Simeunović je sa zvukom sirene šutnuo tricu za eventualni produžetak, no promašio je cijeli obruč.