.
Cedevita uvjerljivo svladala Hermes Analiticu
17 10 2016 05:26:00
857 views

U 2. kolu A-1 lige Cedevita je u gostima bez problema pobijedila Hermes Analiticu sa 106:67.

Momčad je vodio glavni trener Veljko Mršić, koji je tu utakmicu ujedno iskoristio kao svojevrsnu pripremu za utakmicu Eurokupa protiv Lietkabelisa, koju Zagrepčani igraju u srijedu u 19:00h u Domu sportova.

"Dobili smo ono što smo htjeli, da napravimo trening, u prvom dijelu utakmice, u kojem su igrali igrači iz ekipe koja nastupa u ABA ligi. Poslije su i mlađi dobili dosta minuta. Ovo nam je prva pobjeda u hrvatskom prvenstvu i idemo dalje", izjavio je Veljko Mršić.

Od igrača iz najjače postave u sastavu nisu bili Mirza Begić, Karlo Žganec, Marko Arapović, Ra'Shad James i Toni Katić.

Kod Cedevite su dvocifreni bili Dukan (15 poena i 3 skoka), Musa (14 poena i 3 asistencije), Rogić (13 poena i 3 asistencije), Buljević (13 poena i 4 skoka) te Stockton (11 poena i 4 asistencije), a kod domaćina su se izdvojili Fodor s 14 poena i četiri skoka te Garafolić s 10 poena, tri skoka i osam asistencija.

1. minuta – Cedevita je počela utakmicu sa Stocktonom, Babićem, Hopsonom, Dukanom i Bilanom u prvoj petorci.

Kraj prve četvrtine – gosti su odlično počeli i već poslije 10 minuta vode 36:19.

18. minuta – Cedevita vodi s okruglih +30, a trener Mršić u drugoj je četvrtini priliku dao mlađima.

Kraj poluvremena – gosti vode 64:27. U prvih 20 minuta Cedevita je za tricu šutirala 9/15, a najviše su u redovima Mršićeve momčadi zabili Dukan (15 poena) i Stockton (11 poena i 4 asistencije). Kod Hermesa je devet poena ubacio Fodor.

26. minuta – Musa je zabio tricu za 77:42 vodstvo Cedevite. Trenutno su na terenu za goste  Rogić, Vučić, Musa, Dukan i Buljević.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 85:51.

34. minuta – Cedevita ima sigurno vodstvo 92:55 i igra s Rogićem, Mikšićem, Vučićem, Buljevićem i Lončarom. Glavni igrači sada odmaraju.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 106:67.