2. kolo, ABA.
Cedevita poražena od Lietkabelisa
19 10 2016 06:09:00
4016 views

U 2. kolu A skupine Eurokupa Cedevita je na domaćem parketu poražena od Lietkabelisa sa 80:76. Utakmica je odlučena tek u napetoj završnici, no gosti su bili ti koji su više vremena vodili.

Ključnim se ispostavio skok u napadu Donatasa Tarolisa na 13.9 sekundi, poslije kojeg je on zabio za 80:76 vodstvo gostiju, od čega se Zagrepčani više nisu oporavili.

Kod Cedevite je Miro Bilan upisao 16 poena i tri skoka, Toni Katić je ubilježio 12 poena i pet asistencija, a Karlo Žganec 11 poena, devet skokova i četiri asistencije.

Na strani gostiju Zygimantas Skučas je ubilježio 22 poena i šest skokova, a Kšištof Lavrinovič (6 skokova) i Mindaugas Lukauskis (4 skoka i 4 asistencije) su dodali po 15 poena.

Cedevita je bila bez ozlijeđenog Ra'Shada Jamesa, a Pierre Jackson, koji je potpisao dan ranije, također nije bio u sastavu.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Ovo je potpuno zaslužena pobjeda Lietkabelisa, koji je odigrao bolju utakmicu nego mi. Par puta smo u četvrtoj četvrtini poveli s jedan razlike, ali uvijek smo napravili neku glupost. Dva ili tri puta smo napravili faul kad su bili u bonusu i poslali ih na liniju slobodnih bacanja. Nismo bili dobri, posebno u obrani u prvom poluvremenu. Skučas je nas dolje pod košem masakrirao. To je radna momčad, imaju dvojicu-trojicu iskusnih igrača koji im daju sigurnost, a i ostali su im igrači dobri, dobro trče, dobri su šuteri, kao i svi Litavci, i ako nisi koncentriran i ne igraš dobro svatko te može pobijediti."

Karlo Žganec (krilni centar Cedevite): "Mislim da smo ušli u utakmicu kako je nedopustivo, mlako. Igrali smo u njihovom ritmu, a oni imaju igrače koji su prošli ovakve utakmice bezbroj puta. Oni su otišli na 10 razlike, a u drugom smo se poluvremenu vraćali. Na kraju smo poveli, ali neke gluposti u našem napadu oni su iskoristili i na kraju zasluženo pobijedili."

Kazys Maksvytis (trener Lietkabelisa): "Sretan sam zbog pobjede. Imali smo problema jer su se u početku naši igrači bojali Cedevitinih centara, ali igramo smo prema planu. Napredujemo iz godine u godinu i mislim da ćemo ove sezone biti jedan od boljih litavskih klubova."

Lorenzo Williams (bek Lietkabelisa): "Mislim da smo odradili dobar posao. Borili smo se. Radili smo neke greške, no najvažnije je da smo pobijedili."

TONOVI download: Veljko Mršić i Karlo Žganec

1. minuta - Cedevita je startala s petorkom Stockton - Babić - Hopson - Dukan - Bilan.

5. minuta - Dukan je zabio tricu za izjednačenje 9:9.

6. minuta - nakon što je Skučas zabio na polaganju i tako upisao svoj osmi poen na utakmici, Veljko Mršić pozvao je timeout kod Cedevitinog zaostatka 9:13.

8. minuta - Bilan je na asistenciju Babića sjajno zakucao i zaradio pljesak publike. Cedevita je trenutno u zaostatku 13:15, a Bilan je dosad zabio osam poena.

Kraj prve četvrtine - Cedevita gubi 17:25. Bilan je ostao na ranije spomenutih osam poena, a Skučas je ubacio 12 poena za goste.

14. minuta - nakon što su gosti poveli 29:17, Cedevita je napravila seriju 9-0, u kojoj je Krušlin zabio dvije trice, a Žganec tri poena. Domaćini su sada na zaostatku 26:29, a gosti su pozvali timeout.

16. minuta - Katić se sada istaknuo s dvije trice u kratkom vremenu. Prvo je zabio jednu za zaostatak Cedevita 29:32, a kasnije za 32:34. Nakon toga poentirao za 34:34 i gosti su pozvali timeout.

19. minuta - gosti su odgovorili serijom 7-0 i poslije koša Kšištofa Lavrinoviča za vodstvo Lietkabelisa 41:34 Cedevita je pozvala timeout.

Kraj poluvremena - Gosti su poslije 34:34 napravili seriju 12-0, a na kraju druge četvrtine rezultat je 37:48. Cedevita je u prvom poluvremenu za dva šutirala samo 8/24, a ni obrana nije funkcionirala kako je želio trener Mršić.

22. minuta - Williams je zabio za 54:41 vodstvo gostiju.

26. minuta - Babić je u kontri položio za 49:56 i gosti su pozvali timeout. Cedevitin šut za dva trenutno je 12/33.

Kraj treće četvrtine - Cedevita je na zaostatku 57:58. Zagrepčani su u jednom trenutku gubili 45:56, ali su treću dionicu završili u visokom ritmu na krilima raspoloženog Katića, koji je u spomenutoj četvrtini zabio osam poena.

31. minuta - Arapović je položio na asistenciju Žganeca i Cedevita je s 59:58 preuzela vodstvo.

34. minuta - nakon što su gosti opet preuzeli vodstvo, Krušlin je zabio koš i dodatno bacanje za 64:63 u korist domaćina.

37. minuta - vrlo je napeto u Domu sportova. Bilan je upravo zabio za -2 (70:72) Cedevite.

38. minuta - Madgen je iz desnog kuta zabio važnu tricu za goste, koji sada vode 75:70, a Mršić je uskoro pozvao timeout.

39. minuta - nakon što je Cedevita izgubila lopta, Lukauskas je iz desno gkuta zabio tricu za 78:70 u korist gostiju.

40. minuta - na 38 sekundi do završetka Arapović je poslije skoka u napadu domaćine približio na 76:78. No, na 13.9 sekundi do kraja Tarolis je zabio u skoku u napadu i Cedevita je na -4 pozvala timeout. Arapović je potom promašio tricu i pobjeda ide u Litvu.

Kraj utakmice - Lietkabelis je pobijedio 80:76.