2. kolo, ABA.
Cedevita protiv Vrijednosnica Osijek upisala drugu pobjedu u A-1 ligi
21 10 2016 05:50:00
4172 views

U 3. kolu A-1 lige Cedevita je pod vodstvom trenera Danijela Lutza pobijedila Vrijednosnice Osijek sa 75:65. Aktualni prvaci Hrvatski nastupili su s djelomično pomlađenim sastavom, a iz ekipe koja pod trenerom Veljkom Mršićem igra ABA ligu i Eurokup igrali su Ra'Shad James, Filip Krušlin, David Stockton, Duje Dukan i Marko Arapović (Mirza Begić bio je u rosteru, no nije igrao).

Pobjednike je sa 17 poena, osam skokova i tri blokade uz šut za dva 6/8 i šut za tri 3/3 predvodio Filip Bundović, Marko Arapović dodao je 15 poena i osam skokova, Ra'Shad James je upisao 12 poena i tri asistencije, Filip Krušlin 11 poena, četiri skoka i pet asistencija, a David Stockton 11 poena, četiri skoka i šest asistencija.

Kod Vrijednosnica Osijek 18 poena, sedam skokova i tri asistencije je upisao Jakov Mustapić, 16 poena i četiri skoka dodao je Aljoša Šarac, Domagoj Vuković upisao je 14 poena i tri skoka, a Jalen Robinson 12 poena i 10 skokova.

Danijel Lutz (trener Cedevite): "Plan je bio da utakmica bude nešto kraća jer imali smo nekoliko šansi da ranije prelomimo. No, zbog nedostatka napadačke motorike smo ušli u probleme, dosta smo im i u obrani poklonili poena, s tim da su oni zabili i neke teške šuteve. U prvom poluvremenu nam je puno zabio Mustapić, a kasnije Šarac. Drago mi je da vidim bolju kemiju i koheziju u momčadi. Mi se praktički skupljamo na dan utakmice, no košarka je u principu jednostavan sport i ako ga uspijemo pojednostaviti onda ćemo imati manje problema. Važno je da i se nekim igračima kroz ove utakmice vraća samopouzdanje. Naši mlađi igrači treniraju naporno i možda sada imaju manje minuta, no mislim da će kroz sezonu uspjet iz toga profitirati."

Marko Arapović (krilni centar Cedevite): "Na kraju smo dobili 10 razlike. No, nije lako igrati kad se okupite na dan utakmice. Imali smo puno izgubljenih lopti, što je dovelo do rezultatske neizvjesnosti jedno vrijeme, no u jednom periodu drugog poluvremena smo stisnuli, otišli na 62:48 i na kraju smo zadržavali tu prednost. Ovakve utakmice dobro dođu da se digne samopouzdanje i sigurno da će to iz utakmice u utakmicu izgledati bolje."

1. minuta - Cedevita je počela s petorkom Stockton - Krušlin - Ramljak - Arapović - Bundović. Prva petorka Osijeka je Šarac- Torić - Mustapić - Robinson - Turalija.

4. minuta - bivši igrač Cedevite Jakov Mustapić zabio je tricu pa položio u kontri za 10:4 vodstvo gostiju.

7. minuta - Bundović je zabio koš i promašio dodatno bacanje. Cedevita gubi 10:13.

8. minuta - Arapović je zakucao na asistenciju Jamesa i izjednačio na 14:14.

Kraj prve četvrtine - Cedevita vodi 16:14. Osam poena za domaćine je zabio Arapović, a 10 je za goste ubacio Mustapić.

15. minuta - Igra se u egalu. Kod 24:22 vodstva Zagrepčana Osječani su pozvali timeout.

18. minuta - Stockton je iz desnog kuta zabio tricu za 31:28.

20. minuta - Ramljak i Bundović povezali su dvije trice za 37:30.

Kraj poluvremena - Vuković je sa zvukom zabio za goste i Cedevita poslije 20 minuta igre vodi 37:32.

22. minuta - Prvo je zabio Bundović iz okreta, a onda je Arapović pogodio koš i dodatno slobodno bacanje pa je Cedevita povećala vodstvo na 43:32. Gosti su uskoro pozvali timeout.

27. minuta - Cedevita je pozvala timeout kod vodstva 47:44. Osječani su ublažili zaostatak i opet su sasvim u egalu.

30. minuta - Bundović je iz lijevog kuta zabio važnu tricu za prednost domaćina 55:48, a Vladimir Krstić, bivši igrač Cedevite, pozvao je timeout za Vrijednosnice Osijek.

Kraj prve četvrtine - Mustapić je poslije timeouta promašio za goste. Na drugoj strani potom je promašio Ramljak, ali je Rogić poslije skoka u napadu treću dionicu zaključio na 57:48 za Cedevitu.

32. minuta - James je u ulazu položio za 62:48. Zagrepčani su sada u vrlo dobroj poziciji.

37. minuta - Krušlin je prvo zabio jednu tricu iz desnog kuta. Potom je pogodio tricu i s lijeve strane, a onda je i u kontri položio za 73:57 Cedevite. Gosti su pozvali timeout.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 75:65.