2. kolo, ABA.
Cedevita u samoj završnici poražena od Krke
23 10 2016 05:27:00
4317 views

U 6. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova poražena od Krke sa 83:82. Iako su domaćini bili ti koji su vodili praktički cijelu utakmicu, gosti su uspjeli u završnici izvući pobjedu i to zahvaljujući greški Cedevite.

Naime, u zadnjoj minuti kod vodstva Cedevite 82:80 Miro Bilan je prvo promašio za domaćine, a Ronald Lee Curry nakon toga je promašio tricu za Krku. Međutim, gosti su skočili u napadu i pozvali timeout, a onda je Sandi Čebular na pet sekundi do kraja nagazio aut liniju.

Činilo se tako da je Cedevita nadomak pobjede, no domaćini su kod izvođenja iz auta na svojoj polovici terena izgubili loptu i Čebular je na pola sekunde do završetka pogodio za prednost gostiju 83:82.

Trener Cedevite Veljko Mršić pozvao je potom timeout, no Bilan nije uspio zabiti sa zvukom sirene.

Za Cedevitu je danas debitirao Pierre Jackson i upisao devet poena, četiri asistencije i dvije ukradene lopte za 14 minuta. Zagrepčane su predvodili Karlo Žganec s 15 poena, Bilan s 13 poena, četiri skoka i tri asistencije te Luka Babić s 10 poena, 6 skokova i 5 asistencija, dok su najbolji kod gostiju bili Marko Luković (20 poena, 5 skokova i 4 asistencije), Žiga Dimec (17 poena i devet skokova), Matic Rebec (15 poena i 6 asistencija) te Čebular (16 poena, 4 skoka i 3 asistencije).

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Izgubili smo utakmicu s obrambenim skokom. Oni su nam nakon pauze (utakmica je prekinuta u 37. minuti jer je nestalo električne energije; op.a.) u zadnje tri minute uzeli dva skoka u napadu i iz toga zabili poene. Željeli su, bili su pravi kad je bilo potrebno i zasluženo pobijedili."

Miro Bilan (centar Cedevite): "Želio bih čestitati Krki na jednoj dosta dobroj utakmici. Uzeli su što im je ponuđeno. Iskoristili su svu našu neopreznost, naše izgubljene lopte, kojih svaku utakmicu imamo previše, i na kraju zasluženo pobijedili. Na kraju smo bili opušteni. Nismo bili svjesni kakva je situacija. Mi smo vodili i na 4.9 sekundi možeš uzeti loptu i stajati, ne moraš nigdje ići. No, bili smo preopušteni i završilo je kako je završilo."

Dejan Mihevc (trener Krke): "Najbitnije je da čestitam svojim dečkima na pobjedi. Mislim da smo zaslužili ovu pobjedu i možda smo je više željeli nego Cedevita. Dobro smo se spremili. Bio nam je cilj da držimo nekakvu neizvjesnu situaciju jer smo znali da nam je to jedan od načina da pobijedimo. Najbitnije je bilo to što nismo dozvolili da se oni razlete po terenu jer je to jaka strana Cedevite i tu smo napravili dosta posla. Želim Cedeviti sreću u nastavku u Eurokupu i u ABA ligi. Mislim da će se i oni polako složiti. Kasno su se svi priključili, ali imaju dobar tim i na kraju će doći rezultati."

Marko Luković (igrač Krke): "Čestitam svojim suigračima na pobjedi. Odigrali smo kao da nam je ovo posljednja utakmica u životu. Dobro smo se pripremili za ovu utakmicu i do zadnje stvari smo sve ispoštovali. To je jedan od razloga što smo pobijedili. Veoma sam sretan i nadam se da ćemo nastaviti igrati ovako kao što smo igrali danas."

TONOVI download: treneri Veljko Mršić i Dejan Mihevc, Miro Bilan i Marko Luković

6. minuta - Stockton i Hopson povezali su dvije trice za 15:6 vodstvo Cedevite. Gosti su pozvali timeout.

8. minuta - Za Cedevitu je u igru ušao Pierre Jackson. Domaćini vode 21:12.

Kraj prve četvrtine - Cedevita poslije 10 minuta igre vodi 24:16. Bilan je za Zagrepčane upisao sedam poena i tri skoka, a Žganec je dodao pet poena. Na suprotnoj strani šest poena ubacio je Luković.

14. minuta – Cedevita drži vodstvo. Zagrepčani su trenutno na +9 (29:20), a gosti su pozvali timeout.

15. minuta - Musa je s dva slobodna bacanja povećao prednost domaćina na 31:20.

19. minuta – Nakon što su gosti prišli na -5, Hopson je s lijeve strane zabio važnu tricu za 38:30 vodstvo Cedevite.

Kraj druge četvrtine – Rebec je u ulazu zabio sa zvukom sirene i svoju momčad približio na -6. Poslije 20 minuta Cedevita vodi 40:34, iako je imala dvocifrenu prednost.

25. minuta – Cedevita ne uspijeva prelomiti utakmicu, no drži vodstvo. Poslije ubačaja Hopsona u ulazu rezultat je 55:47 za domaćine.

27. minuta - Dimec je poslije skoka u napadu goste približio na zaostatak 55:57.

29. minuta - Slovenci su se sasvim približili. Dimec je zabio za njihov zaostatak 60:61, a Veljko Mršić pozvao je timeout. Kasnije je Babić u kontri zabio koš i dodatno slobodno bacanje za 64:60 prednost domaćina.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi s minimalnom prednošću 64:63. Čeka nas 10 minuta napete košarke.

32. minuta – Na asistenciju Stocktona Musa je u kontri zabio koš i dodatno slobodno bacanje za 67:63. Igra se u egalu i svaki koš sada je od presudne važnosti.

34. minuta - Arapović je poslije skoka u napadu zabio za 71:65.

37. minuta - Na 3:37 min. do kraja utakmice kod vodstva Cedevite 75:73 nestalo je električne energije u dvorani. Čeka se da se popravi kvar.

38. minuta - Utakmica je nastavljena, a poslije trice Čebulara Krka je minimalno povela 80:79.

39. minuta - Nakon što su Žganec (dva poena) i Babić (jedno od dva slobodna bacanje) Cedevitu odveli na 82:80, Dimec je na drugoj strani pogodio jedno od dva slobodna bacanja i goste približio na -1.

Kraj utakmice - U zadnjoj minuti Bilan je promašio za Cedevitu, a Curry na drugoj strani za Krku. No, gosti su skočili u napadu i pozvali timeout, a onda je Čebular na pet sekundi do kraja nagazio aut liniju. Međutim, domaćini su kod izvođenja iz auta izgubili loptu i Čebular je na pola sekunde do završetka pogodio za prednost gostiju 83:82. Poslije timeouta Mršića Bilan nije uspio zabiti sa zvukom sirene.