20:00 Finale A-1
Cedevita slavila kod MZT-a 89:85
26 10 2016 06:19:00
4429 views

U 3. kolu A skupine Eurokupa Cedevita je u Skoplju pobijedila MZT sa 89:85 i tako upisala svoju prvu pobjedu u spomenutom natjecanju u ovoj sezoni.

U odnosu na dosadašnji sastav s kojim je nastupala u Eurokupu i ABA ligi, Cedevita je u Makedoniji igrala bez Davida Stocktona i Duje Dukana (pridruženi A-1 liga dijelu rostera), Scottyja Hopsona i Karla Žganeca (ima bolna leđa pa kratko mora mirovati). Međutim, Zagrepčani su u tijesnoj završnici uspjeli izboriti vrijednu pobjedu koja će im puno značiti u borbi za drugi krug.

Do pobjede je Cedevitu predvodio Pierre Jackson s 29 poena, šest skokova i sedam asistencija, Filip Krušlin uz šut za tricu 4/6 upisao je 14 poena, tri skoka i tri asistencije, a Marko Arapović ubilježio je 13 poena i sedam skokova.

Na suprotnoj strani najbolji je s 23 poena (šut za dva 4/6, šut za tri 4/7) i osam skokova bio Daniel Clark.

Veljko Mršić (trener Cedevite). "Napadački je utakmica bila dobra na obje strane, no obrane nisu bile na nivou. Međutim, nakon svih turbulencija koje su se događale zadnjih dana i pritiska da moramo pobijediti jer smo bolji, a došli smo bez trojice igrača koji su u zadnje vrijeme bili u petorci, dečki su se uspjeli skupiti. Stvarno su puno željeli, no ovo je ostavilo traga na njima i prevelika motivacija i želja nije dobra. Dobro je da smo ovo dobili i sada lakše idemo dalje. Bila je to odlična Jacksonova utakmica. Mislim da on ima kvalitetu i može biti još bolji. Tek je došao, tri-četiri dana je s nama, puno nam je pomogao i idemo dalje."

Marko Arapović (krilni centar Cedevite): "Bilo je teško radi lošijih predstava prošlih par utakmica. Znali smo da ovo mora biti utakmica koja će nas vratiti na pravi put. To smo pokušavali napraviti pristupom, no u prvom poluvremenu, koliko god mi to htjeli, lopta nas nije htjela. Promašivali smo jedan na nula zicere, lopte su nam ispadale iz ruke, no vratili smo se u drugom poluvremenu. Nastavili smo raditi i nešto je ušlo. To je i put kojim ova ekipa treba ići, da idemo na skok, da gradimo skok, igramo obranu i trčimo u napad. To će donijeti rezultate. Jackson je unio dosta svježine i dosta toga novog. To je ono što nam je trebalo u igri i nadam se da ćemo iz utakmice u utakmicu pružati sve bolje partije."

Izjave download: Veljko Mršić i Marko Arapović

Kraj prve četvrtine – Rezultat je poslije prvih 10 minuta izjednačen. Sjajno igra Jackson, koji je upisao 11 koševa i dva skoka, a Arapović je u prvoj četvrtini skupio četiri skoka.

Kraj prvog poluvremena – Domaćini vode 46:20. MZT je poveo 42:30, ali je sjajni Jackson podigao u brzinu više. Poluvrijeme je završio sa 17 poena, tri skoka i dvije asistencije. Mogao je biti i egal, ali je Cedevita u napadu imala nekoliko peh situacija.

Kraj treće četvrtine – MZT vodi 67:62. Jackson je sada na 24 poena, pet skokova i pet asistencija, a Arapović na 13 poena i šest skokova. Arapović je s vezanim koševima Cedevitu približio na minimalni zaostatak 59:60, no Makedonci ipak u zadnjih 10 minuta ulaze s pet poena prednosti.

34. minuta – Kapetan Miro Bilan morao je izaći zbog pet osobnih pogrešaka. MZT trenutno vodi minimalno 74:73.

36. minuta – Nakon što je Pierre Jackson zabio jedno od dva slobodna bacanja, Filip Krušlin pogodio je svoju četvrtu tricu iz petog pokušaja i Cedevitu odveo u vodstvo 80:76. Krušlin je maloprije zabio i bitnu tricu za 76:76.

40. minuta – Nakon što je Xavier Thames domaćine približio na samo -2, Jackson je na drugoj strani  zabio za dva i na 52 sekunde do kraja Zagrepčani vode 87:83. Daniel Clark osam sekundi kasnije s dva je slobodna bacanja ponovno MZT približio na -2. Jackson je zatim u dva navrata promašio, a jednom je blokiran, no Cedevita je svaki put upisala skok u napadu, a sekundu do kraja s dva slobodna bacanja konačni rezultat Jackson je postavio na 89:85 za Cedevitu.