.
Cedevita slavila u Velikoj Gorici
28 10 2016 06:59:00
3786 views

U 4. kolu A-1 lige Cedevita je pod vodstvom trenera Danijela Lutza u gostima svladala Goricu sa 88:68. Ovo je za Cedevitu treća pobjeda u spomenutom natjecanju. Zagrepčani su u Velikoj Gorici kontrolirali cijelu utakmicu, a predvodili su ih Filip Bundović (20 poena, četiri skoka i dvije asistencije uz šut za tricu 4/5), David Stockton (19 poena i sedam asistencija uz šut za dva 8/10 i šut za tri 1/2), Marko Ramljak (13 poena i četiri skoka) te Roko Rogić (11 poena, tri skoka i dvije asistencije).

Kod Gorice je Mašan Vrbica upisao 14 poena, četiri skoka i 10 asistencija, a Berin Gudić ubacio je 14 poena.

Danijel Lutz (trener Cedevite): "Jedino što mi preostaje je da igrače pohvalim zbog napora koji su uložili. Ovo nam je četvrta utakmica u A-1 ligi i četvrti različiti roster s kojim smo igrali. Egzekucija je danas bila odlična, a pogotovo sam zadovoljan s obranom jer smo primili ispod 70 poena protiv ekipe koja je šuterski jako dobra."

Filip Bundović (krilni centar Cedevite): "Mislim da smo odigrali odličnu utakmicu i sad se spremamo za sljedeću u srijedu protiv Šrkljeva. Što se tiče moje igre, mislim da je ovo bila jedna utakmica na razini mojih očekivanja. Odigrao sam dobro i sada se moramo spremati za dalje."

4. minuta - Cedevita je vrlo dobro otvorila utakmicu i poslije trice Bundovića gosti vode 11:4.

Kraj prve četvrtine – Cedevita vodi 23:15. Bundović je za goste upisao šest poena i tri skoka, a Ramljak je ubilježio šest poena i jedan skok.  Kod domaćina je pet poena ubacio Ušić.

15. minuta - Vučić je zabio zabio tricu i Cedeviti donio vodstvo 37:20. Zagrepčani su napravili seriju 12-2 i domaćini su pozvali timeout.

Kraj prvog poluvremena – Cedevita vodi 37:32. Zagrepčani su u prvih 10 minuta upisali čak 10 skokova više u odnosu na domaćina. Bundović je zabio devet poena, a Stockton i Rogić po sedam. Kod Gorice su prvi strijelci Vrbica i Gudić s po osam poena.

22. minuta - Tricom Bundovića Cedevita vodi s okruglih 20 poena prednosti (52:32).

Kraj treće četvrtine - Gorica je ublažila zaostatak i poslije 30 minuta igre gosti vode 61:48.

33. minuta - Cedevita i dalje ima dvocifreno vodstvo. Lončar je pogodio oba slobodna bacanja i Zagrepčani su na 67:53.

37. minuta - poslije trice Ramljaka gosti su poveli 79:59 i opet su na +20.

Kraj utakmice - Cedvita je pobijedila 88:68.