19:00h, ABA, 1/2
Cedevita pobijedila Škrljevo
02 11 2016 06:07:00
5522 views

U petom kolu A-1 lige Cedevita je pod vodstvom trenera Danijela Lutza nadigrala Škrljevo 93:78. Prvo poluvrijeme završeno je s izjednačenim rezultatom 42:42, no domaćini su trećoj četvrtini preuzeli vodstvo i u posljednjih 10 minuta ušli s +11, a tu su prednost do kraja dodatno i povećali.

Cedevitu je s 21 poenom, pet skokova i tri asistencije predvodio Filip Bundović. David Stockton dodao je 14 poena, šest skokova, sedam asistencija, četiri ukradene i četiri izgubljene lopte, Roko Rogić upisao je 16 poena, a Markus Lončar 13 poena i sedam skokova.

Goste je s 22 poena i tri skoka predvodio Davor Konjević.

Danijel Lutz (trener Cedevite): "S ovom grupom je opasno da ih netko proglašava pobjednicima prije utakmice, o bilo kojem protivniku da se radilo. Znali smo da će protivnik biti možda i teži nego prošli tjedan. Ono što ja pokušavam naučiti svoje igrače je da je najteže imati kontinuitet i to nismo prezentirali u prvom poluvremenu, što je šteta s obzirom na to koliko radimo naporno na treninzima. Kad krenemo igrati onda to izgleda kako je izgledalo većim dijelom drugog poluvremena. Mi moramo biti puno skromniji da ne radimo takve stvari da se palimo u drugom poluvremenu. Konkretno, od Rogića ovako očekujem da igra kapetanski, da povlači u obrani i u napadu. Smisao je da mladi igrači uče svaki dan. No, zamke su kad nas netko proglašava favoritima samo zato što se zovemo Cedevita, u bilo kojoj utakmici. Nadam se da će igrači zadržati nivo profesionalizma, nivo skromnosti i da će nas to odvesti u pravom smjeru.“

Roko Rogić (razigravač Cedevite): "Nismo krenuli dobro u utakmicu i previše smo im dali ofenzivnih skokova, a ali smo u drugom poluvremenu stisnuli i zasluženo pobijedili. Šteta što nije završilo s 30 razlike. Na kraju su nam u zadnjih pet minuta napravili seriju. To se ne smije događati i moramo dokrajčiti protivnika. Svi smo se razigrali i svi smo se upisali u strijelce.“

Luka Bojas (trener Škrljeva): "Odigrali smo po mom mišljenju najbolje prvog poluvrijeme u svih sedam dosad odigranih utakmica, dvije Kupa i pet prvenstva, u ovoj sezoni. Prvo poluvrijeme je stvarno bilo na visokoj obrambenoj i napadačkoj razini. Iz ne znam kojih razloga u drugom poluvremenu je izašla jedna druga ekipa. Kao da su svi željeli biti ti koji će možda pobijediti Cedevitu. Počeli smo previše solirati, imali smo previše individualnih akcija, a samim time padne i koncentracija u obrani. Cedevita je zasluženo pobijedila. Naša sreća je to jer je razlika mogla biti i puno veća. Mi iz ovakvih utakmica moramo izvlačiti pouke jer nam sada u prvenstvu dolaze utakmice koje su nam bitne za očuvanje prvoligaškog statusa."

Ton: Danijel Lutz

1. minuta - Počela je utakmicu. U prvoj petorci Cedevite su Stockton, Rogić, Ramljak, Dukan i Bundović, a za Škrljevo su počeli Palčić, Stipčić, Konjević, Vodopija i Marasović.

5. minuta - Uz šest poena Palčića, gosti sredinom prve četvrtine vode 12:5.

7. minuta - Rogić je zabio tricu i Cedevitu približio samo na -2 (12:14).

Kraj prve četvrtine - Gosti vode 24:21.

12. minuta - Domaćini su odlično otvorili drugu četvrtinu i Lončar je zaključio seriju 9-0 za vodstvo Cedevite 30:24.

17. minuta - Igra se u egalu. Boban je s dva slobodna bacanja izjednačio za Škrljevo na 35:35.

Kraj prvog poluvremena - Nakon 20 minuta rezultat je izjednačen (42:42). Bundović je zabio 11 poena za Cedevitu, a Konjević 15 za Škrljevo.

25. minuta - Cedevita je tricom Bundovića povela 58:48. Zagrepčani su tako napravili seriju 12-2 jer su 22. minuti gubili 44:46.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 68:57. Bundović je dosad upisao 21 poen, pet skokova i tri asistencije, a Rogić je zabio 16 poena.

34. minuta - Stockton je iz lijevog kuta zabio tricu za veliko vodstvo Cedevite 80:59. Gosti su pozvali timeout.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 93:78. Ovo je četvrta pobjeda naše momčadi u A-1 ligi.