19:00h, ABA, 1/2
Cedevita uvjerljivo svladala Mornar Bar
06 11 2016 06:13:00
3682 views

U 8. kolu ABA lige Cedevita je pobijedila Mornar Bar s 99:73. Gosti su bili ti koji su vodili poslije prve četvrtine s 25:19, a na kraju prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen 45:45. Međutim, domaćini su se razigrali po povratku s velikog odmora. Treću su četvrtinu dobili 30:8 i prelomili utakmicu.

Cedevitu su predvodili Pierre Jackson s 19 poena i sedam asistencija, Miro Bilan s 15 poena, 11 skokova i tri asistencije, Luka Babić s 14 poena, sedam skokova i šest asistencija te Karlo Žganec s 13 poena, 12 skokova i tri asistencije.

Kod gostiju je Lamont Jones upisao 20 poena, dva skoka i tri asistencije, a Antabia Walker je dodao 19 poena, dva skoka i dvije asistencije.

Domaćini su uvjerljivo dobili borbu u skoku. Cedevita je upisala 29 skokova u obrani i 17 u napadu, a Mornar 19 skokova u obrani i šest u napadu. Vrijedi spomenuti i da su Zagrepčani ubilježili 27 asistencija, 12 više od Mornara.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Drugo poluvrijeme smo odigrali stvarno dobru košarku. Odlično obrambeno, a napadački jako dobro. Sve skupa smo zabili 99 poena, što nije lako postići u današnje vrijeme, naročito protiv dobro vođene i dobro utrenirane ekipe kao što je Mornar. Oni su prije ove utakmice imali pet poraza, ali su igrali protiv četiri trenutno najbolje ekipe u ligi. Izgubili su od Zvezde, Budućnosti, Cibone i Partizana, s tim da su od Cibone i Partizana izgubili u egalu na zadnju loptu. Čestitam dečkima i mislim da je ovo dobra pozivnica za publiku da dođu vidjeti ovu momčad i u srijedu protiv Nižnji Novgoroda jer trebat će nam podrška navijača da ostvarimo pobjedu protiv dobre momčadi, koja se u zadnje vrijeme dodatno pojačala. Očekujem da u srijedu bude puno više publike jer nije lako dečkima igrati pred malim brojem ljudi. Mi smo momčad koja je tu u minusu u odnosu na sve druge ekipe u ABA ligi i u Eurokupu jer nemamo taj vjetar u leđa i sami se moramo za to izboriti."

Karlo Žganec (igrač Cedevite): "U prvom poluvremenu smo primili skoro 50 poena, što je nedopustivo na domaćem terenu. U obrani nismo radili ono što smo se dogovorili. Samo smo trčali za njima i pratili su nas. Na picku nismo bili dovoljno agresivni i to su oni iskažnjavali. Imamo sreće što su još promašili neke otvorene šuteve i što nije bila neka veća razlika za njih. U drugom poluvremenu smo se skupili. Odigrali smo puno agresivnije na picku, iskažnjavali smo ih u napadu. Dobili smo napokon dubinu s Mirom, onda je sve išlo puno lakše i na kraju je to zaslužena velika pobjeda."

Đorđije Pavićević (trener Mornara): "Čestitao bih Cedeviti na zasluženoj pobjedi. Mi smo imali dva različita poluvremena, a evidentno je da sad ne možemo biti nezadovoljni jer znamo kvalitetu Cedevite i da rade ekipu za mnogo jače rezultate. To se pokazalo u drugom poluvremenu i mi ih nismo mogli ispratiti. Oni su imali 46 skokova, a mi 25. Oni su imali 27 asistencija, a mi 15. Pored naših rezervnih centara, ni naša vanjska linija, osim Wallera i Jonesa, praktični nije postojala na terenu."

Antabia Waller (igrač Mornara): "U prvom poluvremenu smo igrali mnogo bolje nego u prvom. Kad je došlo drugo poluvrijeme počeli smo igrati sporije i nismo igrali obranu. Ponajprije u trećoj četvrtini nismo uopće igrali obranu i u toj četvrtini izgubili smo utakmicu."

TONOVI download: treneri Veljko Mršić i Đorđije Pavičević, Karlo Žganec i Antabia Waller

5. minuta - Cedevita je pozvala timeout jer su gosti poveli 11:4 nakon što je Amerikanac Waller za goste zabio svoju već treću tricu na utakmici.

8. minuta - Bilan je zakucao za zaostatak domaćina 12:14.

Kraj prve četvrtine - Gosti vode 25:19. Cedevita je u prvih 10 minuta iz igre šutirala samo 6/21. Bilo je tu i promašenih zicera, a na drugoj strani gosti su za tricu šutirali 5/9. Žganec je upisao sedam poena i četiri skoka za Cedevitu, a Waller 12 poena (šut za tricu 4/5) za Mornar.

12. minuta - Begić, Katić i James donijeli su Cedeviti izjednačenje 25:25.

15. minuta - Tomas je zabio prvu tricu Cedevite i donio svojoj momčadi minimalno vodstvo 30:29. Gosti su pozvali timeout, a loša vijest za domaćine je što je nešto prije Begić dobio treću osobnu.

17. minuta - Jackson je tricom Cedeviti donio vodstvo 37:34.

Kraj prvog poluvremena – Rezultat je izjednačen na 45:45. Cedevita se podigla u drugoj četvrtini i prešla u vodstvo, no na veliki odmor ipak nije otišla s prednošću. Kod domaćina je Bilan upisao osam poena i šest skokova, a za goste je Waller uz pet trica zabio 15 poena.

23. minuta – Cedevita je odlično otvorila utakmicu. Babić je zabio koš za 52:45 i pritom dobio dodatno slobodno bacanje, a prije nego što ga izvede gosti su pozvali timeout.

24. minuta - Jackson je zabio svoju drugu tricu za 56:47 vodstvo Zagrepčana.

25. minuta - Bilan je pogodio koš i dodatno slobodno bacanje i donio svojoj momčadi prvo dvoznamenkasto vodstvo na utakmici (59:49). Kapetan Cedevite dosad je ubacio 13 poena.

28. minuta - Raste prednost Cedevite. Jackson je u kontri dodao za zakucavnaje Bilana i 67:51 vodstvo Zagrepčana.

29. minuta - Žganec je pogodio oba slobodna bacanja i Cedevita je otišla na okruglih +20 (73:53).

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 75:53. Mršićeva momčad treći je period dobila 30:8.

34. minuta - Poslije ubačaja Jonesa u kontri gosti su smanjili zaostatak na -19. Veljko Mršić pozvao je timeout kod Cedevitinog vodstva 79:61.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 99:73.