19:30h, A-1
Cedevita uz 38 poena Jacksona preokrenula -17 i svladala Nižnji
09 11 2016 06:13:00
6603 views

U 5. kolu A skupine Eurokupa Cedevita je u Domu sportova pobijedila Nižnji Novgorod sa 92:77. U jednom trenutku Rusi su u drugoj četvrtini bili na +17. U prvih 20 minuta gosti su za tricu šutirali 10/17 i na veliki odmor otišli su s vodstvom 52:42, a uoči posljednjih 10 minuta imali su prednost 66:59. Međutim, domaćini su odigrali sjajnu posljednju četvrtinu.

Četvrtu četvrtinu otvorili su s 20-3 i potpuno su slomili protivnika. Fenomenalan je večeras za Cedevitu bio Pierre Jackson, koji je upisao 38 poena (šut za dva 7/9, šut za tri 6/8), četiri skoka i pet asistencija. Miro Bilan dodao je 18 poena, 11 skokova i tri asistencije, a goste je s 21 poenom, osam skokova i šest asistencija predvodio Ivan Strebkov.

TONOVI download: Veljko Mršić i Pierre Jackson engleski

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Bila je to utakmica s dva lica. Onako kako su oni počeli prvu četvrtinu, tako smo mi igrali zadnju. U drugoj i trećoj četvrtini smo se vukli mi i oni. Ovo je već druga utakmica u kojoj nam se događa lošiji početak i to moramo analizirati i pronaći razloge toga, tako da nam se to u budućnosti više ne događa. Čestitam dečkima. Odigrali su odlično drugo poluvrijeme. U prve dvije-tri minute smo štekali, ali poslije je bilo odlično. Ova momčad ima potencijala. Ako možemo ovako dobivati utakmice u 10 minuta, vjerujem da kad bi to produžili na nekih 30 minuta da bi to stvarno bilo dobro."

Pierre Jackson (igrač Cedevite): "Bila je to sjajna utakmica za mene i moje suigrače. Počeli smo slabije, no došli smo do pobjede. Ja sam večeras pokušavao dati sve od sebe. Imam dobar osjećaj za igru i ja sam igrač koji može razigravati i zabijati. Večeras smo trebali nekog tko će zabijati i to sam učinio."

Arturs Stalbergs (trener Nižnji Novgoroda): "Drugo poluvrijeme odigrali smo bez napada. Imali smo previše izgubljenih lopti i nismo mogli doći do dobrih šuteva. Promašili smo nekoliko otvorenih prilika i izgubili smo samopouzdanje. Zadnjih 10 minuta samo su bili rezime onoga što se događalo u trećoj četvrtini."

Siim-Sander Vene (igrač Nižnji Novgoroda): "Ušli smo jako u utakmicu. U prvom poluvremenu bili smo dobri, no u drugom poluvremenu Cedevita je igrala s drugačijim planom u obrani. Imali smo previše izgubljenih lopti i teških šuteva, a u zadnjoj četvrtini smo se jednostavno raspali."

1. minuta - Počela je utakmica. U prvoj petorci Cedevite su Jackson, Babić, Tomas, Arapović i Bilan, a za goste su startali Jakovičs, Kane, Strebkov, Pdopov i Vene.

5. minuta - Vene je zabio za 15:8 vodstvo gostiju, a trener Cedevite Veljko Mršić kod tog je rezultata, prije nego što Jackson poslije prekršaja izvede slobodna bacanja, pozvao timeout. Kod gostiju je Strebkov dosad zabio sedam poena, a za Cedevitu je četiri poena ubacio Bilan.

8. minuta - potpuno se kod domaćina razigrao Jackson, koji je zabio posljednjih 11 poena Cedevite, koja je trenutno u zaostatku 19:23.

9. minuta - poslije trice Venea u kontri gosti su poveli 28:19.

Kraj prve četvrtine - Nižnji Novgorod vodi 33:23. Rusi su u prvih 10 minuta za tricu šutirali fantastičnih 7/8. Strebkov je za goste zabio 14 poena, a Jackson za domaćine 13.

13. minuta - Cedevita je zaredala s promašajima. Izašli su i neki ziceri, da bi Krušlin napokon u ulazu pogodio za zaostatak Zagrepčana 26:34.

14. minuta - Nakon što je Arapović zabio jedno od dva slobodna bacanja, Krušlin je položio u kontri za -10 Cedevite (29:39). Gosti su pozvali timeout na 6:01 min. do isteka druge četvrtine.

16. minuta - Babiću u kontri nije ušao zicer, a Strebkov je na drugoj strani zabio tricu za 42:31 u korist gostiju. Ubrzo je i asistirao Boyntonu za 44:31 prednost ruske momčadi i domaćini su pozvali timeout.

18. minuta - Strebkov je zabio tricu za 47:31 vodstvo gostiju. Ovo je četvrta trica Strebkova na utakmici i deveta gostiju (iz 14 pokušaja).

Kraj prvog poluvremena - Cedevita nakon 20 minuta gubi 42:52. Zagrepčani su dosad za dva šutirali 15/29, a za tri 2/12. Nižnji je za dva šutirao 9/16, a za tri 10/17. Za domaćine je 20 poena zabio Jackson, a toliko je za goste ubacio i Strebkov.

26. minuta - Tomas je zabio tricu, no Cedevita je i dalje na 10 poena zaostatka (54:64).

Kraj treće četvrtine - Cedevita je ipak uspjela malo ublažiti zaostatak. U zadnjih 10 minuta Mršićeva momčad ulazi u zaostatku 59:66.

32. minuta - Jackson je tricom Zagrepčane približio na samo -2 (64:66). Prije toga za 61:64 je zabio Tomas.

33. minuta - James je prvo zabio dva slobodna bacanja i izjednačio na 66:66, a onda je i Jackson u kontri zabio za vodstvo Zagrepčana 68:66! Gosti su pozvali timeout.

34. minuta - Boynton je zabio tricu za prednost gostiju 69:68, a onda je na drugoj strani iz reketa promašio Žganec.

35. minuta - Žganec je u gužvi pod košem uspio ugurati loptu u koš za 71:69 u korist Cedevite, a nakon što gosti nisu zabili na drugoj strani, Bilan je u kontri zabio i za 73:69.

37. minuta - Bilan je zabio koš i dodatno slobodno bacanje za 76:69 vodstvo Cedevite. Prije nego što je pogodio slobodno bacanje gosti su pozvali timeout.

38. minuta - Fantastični Jackson iz desnog kuta zabio je tricu za 79:69 vodstvo domaćina. Cedevita je četvrtu četvrtinu otvorila s 20-3.

39. minuta - Tricu za 82:70 sada je zabio i Babić.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 92:77.