.
Cedevita se vratila s -17 i u Beogradu svladala Partizan
12 11 2016 09:14:00
9337 views

U 9. kolu ABA lige Cedevita je sa 97:87 upisala veliku pobjedu kod Partizana. Zagrepčani su u drugoj četvrtini u jednom trenutku bili na -17. U tom periodu suci su isključili i trenera Veljka Mršića, no poslije 16-1 serije Partizana Gianmarco Pozzecco, koji je preuzeo vođenje momčadi, pozvao je timeout, naredio promjenu obrane na zonu i od tog trenutka Cedevita se počela dizati.

Na veliki odmor s vodstvom 51:49 otišli su domaćini, no Cedevita je u trećoj četvrtini preuzela vodstvo. U posljednjih 10 minuta gosti su ušli sa 73:66, a tu prednost nisu ispustili jer je ponovno fantastičan bio Pierre Jackson, koji je utakmicu završio s 32 poena, devet asistencija i dva skoka. Miro Bilan dodao je 19 poena, devet skokova i dvije asistencije, a Marko Tomas 16 poena i dvije asistencije, dok su domaćine predvodili Novica Veličković s 20 poena i šest skokova i William Hatcher s 19 poena i šest asistencija.

Gianmarco Pozzecco (pomoćni trener Cedevite): "Ne želim mnogo govoriti jer sam ja pomoćni trener. No, želim reći da sam veoma sretan što sam drugu sezonu u Cedeviti. Emil Tedeschi, Mladen Veber i Davor Užbinec, svi me oni tretiraju vrlo dobro, no ponajprije bih želio zahvaliti Veljku jer me je on pozvao ovdje i dao mi priliku. Očito je da nisam ja odgovoran za ovu pobjedu jer momčad svaki dan radi s Veljkom. On je sjajan trener i mislim da će biti najbolji trener u Europi. Imam sjajan odnos sa svim igračima, gajim veliki respekt prema njima i volim ih. Na kraju želim zahvaliti i Dinu Repeši jer mi je pomogao i to je naša pobjeda."

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Bila je to još jedna utakmica slična kao prethodne dvije. Igrali smo lošu obrani i bili mekanu u početku. Međutim, poslije smo s jako dobrom zonom promijenili tijek utakmice. Izneredili smo Partizan, nisu znali kako napadati našu zonu i tu smo se vratili u ritam. Imali smo par raspoloženih igrača i mislim da smo zasluženo pobijedili."

Pierre Jackson odigrao je danas fantastičnu utakmicu. Kad je u zadnjoj minutu izašao zbog pete osobne, dobio je i pljesak nekih navijača Partizana…

"Nažalost, nisam bio to u prilici čuti. Međutim, on pokazuje da je stvarno ekstra igrač i veliko pojačanje za nas. Nadam se da ćemo i dalje rasti kroz utakmice i da ćemo biti sve bolji i bolji. Na dobrom smo putu. Ovo je jako bitna pobjeda i idemo dalje", dodao je Mršić.

Miro Bilan (kapetan Cedevite): "Ovo je prije svega jedna velika momčadska pobjeda. Mislim da smo pokazali karakter. Oni su otišli na 17 razlike i u tim trenucima nije bilo lako, ali znali smo da smo dobili nekoliko tehničkih i da su oni u toj seriji zabili dosta koševa iz penala. Tako da smo znali da moramo igrati dobru obranu. Iz te obrane kasnije se otvorilo nešto u napadu i bila je to velika naša borba svih igrača koji su sudjelovali. Svatko je dao jedan određen doprinos i to je nekakav put kako trebamo igrati dalje."

Pierre Jackson (playmaker Cedevite): "Bilo je zanimljivo okruženje i luda atmosfera, no uživao sam. Naša momčad se borila jako i pobijedili smo. Sretan smo jer smo se borili i vratili se u utakmicu."

5. minuta - Tricom Andrića domaćini su poveli 14:7.

7. minuta - Žganec je zabio koš i dodatno slobodno bacanje i Cedevita je serijom 8-0 povela 15:14.

Kraj prve četvrtine - Partizan minimalno vodi 23:22. Kod gostiju je pet poena zabio James, a kod domaćina Birčević.

12. minuta - Veličković je iz okreta zabio za 27:23 prednost Partizana, a trener Cedevite Veljko Mršić pozvao je timeout.

14. minuta - Kod rezultata 32:23 suci su zbog prigovora isključili trenera Cedevite Mršića. Domaćini su to jako dobro iskoristili i otišli su na 39:23. Gianmarco Pozzecco, koji je preuzeo vodstvo momčadi Cedevite, pozvao je timeout jer je Partizan napravio seriju 16-1 (bilo je 23:22). Odmah poslije timeouta vidjelo se da je Pozzecco naredio zonsku obranu.

18. minuta - Tomas je s dva slobodna bacanja približio Cedevitu na zaostatak 39:44.

20. minuta - Babić je zabio tricu za izjednačenje Cedevite 49:49 i trener Partizana Aleksandar Džikić pozvao je timeout.

Kraj prvog poluvremena - Partizan vodi 51:49. Međutim, Cedevita može biti zadovoljna s tim rezultatom jer su domaćini u 15. minuti vodili 42:25. Jackson i Tomas za Cedevitu su ubacili po 13 poena, a Veličković (16 poena) i Hatcher (12 poena) su najviše zabili za Partizan.

25. minuta - Bilan je u kontri zabio koš i promašio dodatno slobodno bacanje za 63:61 vodstvo Cedevite. Poslije trice Marinkovića domaćini su vodili 61:56, ali je Jackson potom zabio dva slobodna bacanja, a Tomas je prije već spomenutog ubačaja Bilana zabio tricu.

26. minuta - Bilan je zabio leđima i Cedevita je serijom 9-0 povela 65:61.

27. minuta - Babić je zabio važnu tricu za 68:63 prednost Cedevite.

28. minuta - Veličković je dobio tehničku kod +5 gostiju, a nakon što je nešto kasnije Begić zabio dva slobodna bacanja za 70:63 vodstvo Cedevite, domaćini su pozvali timeout.

29. minuta - Luković je poslije timeouta Partizan približio na 65:70, a Jackson je na drugoj strani potom zabio tricu i promašio slobodno bacanje za odlazak Cedevite na +8.

30. minuta - Nevjerojatno. Na 17 sekundi do isteka treće četvrtine suci su kod 73:65 vodstva Cedevite tehničku dali i Pozzeccu.

Kraj treće četvrtine - Cedevita u zadnjih 10 minuta ulazi s vodstvom 73:66.

33. minuta - Na startu četvrtine Andrić je približio Partizan na -5, no u seriji 8-2 gostiju Babić i James potom su zabili po jednu tricu, a između toga Jackson je pogodio dva slobodna bacanja. Kod rezultata 81:70 za goste Džikić je pozvao timeout.

34. minuta - Sada malo i sreće za Cedevitu. Jackson je izgubio loptu, ali Ratkovica nije uspio zabiti u kontri. Cedevita vodi 83:75.

35. minuta - Jackson je izgubio treću loptu u kratkom vremenu jer nije uspio na vrijeme prevesti loptu preko polovice terena. Pozzecco je pozvao timeout, poslije kojeg je Ratkovica približio domaćine na zaostatak 77:83.

36. minuta - S dva slobodna bacanja Jackson je Cedevitu odveo u vodstvo 85:77, no ubrzo je dobio i četvrtu osobnu zbog prekršaja u napadu.

38. minuta - Jackson je u ulazu zabio vrlo vašank koš za 87:81 Cedevite. Andrić je na drugoj strani tricom Partizan približio na -3, ali je Jackson odmah odgovorio tricom.

39. minuta - Arapović je u skoku u napadu zabio za 92:86 prednost Cedevite.

40. minuta - Na 53 sekunde do kraja Bilan je zabio dva slobodna bacanja. Cedevita sada vodi 94:86, a Džikić je pozvao timeout Partizana. Jackson je poslije timeouta na 51 sekundu do kraja dobio petu osobnu, a Hatcher je Partizan približio na zaostatak 87:94.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 97:87!