Doigravanje.
Cedevita slavila kod Kvarnera 2010
14 11 2016 05:54:00
4191 views

U 6. kolu A-1 lige Cedevita je u gostima pobijedila Kvarner 2010 sa 85:78. Nakon što su u prvom kolu poraženi od Splita, Zagrepčani su tako upisali pet pobjeda zaredom, a protiv Kvarnera su Cedevitu predvodili Filip Bundović sa 18 poena i osam skokova, Džanan Musa s 15 poena i osam skokova, Duje Dukan s 12 poena i Scotty Hopson s 10 poena, pet skokova i pet asistencija.

"Prvih petnaestak minuta ili nešto manje, kad smo došli do vodstva 42:29, je ono što zadovoljava u smislu da smo držali koncentraciju, solidno branili i onda iz toga trčali u kontre i imali laganu realizaciju. Tu smo napravili prednost. Međutim, kad smo pali u koncentraciji u zagrađivanju, dozvolili puno drugih napada i primili neke koševe s istekom napada oni su se tu vratili jer smo im to mi dopustili. Ulaz u drugo poluvrijeme je bio samo nastavak toga kako smo završili prvo. Svaki put kad bi odradili dobar posao u obrani, napravili smo razmak od njih i tako se na kraju dogodilo i u zadnje dvije minute. No, tu su ipak bile premale parcijale da bi bili zadovoljni s utakmicom i to je, s obzirom na mladost naše momčadi, nešto što moramo popraviti u budućnosti", izjavio je poslije pobjede trener Cedevite Danijel Lutz.

Prvu je četvrtinu Cedevita dobila 21:16. Sredinom druge dionice Karlo Mikšić polaganjem je Cedeviti donio prednost 42:29, no do velikog odmora ta se prednost ipak istopila na +7 (48:41).

U trećoj četvrtini Kvarner je uspio povesti, no Cedevita je taj period zaključila serijom 11-0 i tako u zadnjih 10 minuta ušla s prednošću 67:60. Domaćini su uspjeli izjednačiti kod 69:69 i 71:71, a na 2:54 min. do kraja bili su samo na -2. No, Marko Ramljak je na 2:13 min. do završetka pogodio vrlo važnu tricu za Cedevitinu prednost 80:75, a Duje Dukan na 61 sekundu do kraja zakucao je za 82:75 u korist svoje momčadi.

Josip Barnjak je ubrzo odgovorio tricom i smanjio zaostatak Kvarnera, no poslije promašene trice Dukana, Ramljak je skočio u napadu, a Dukan je na asistenciju Roka Rogića na 24 sekunde do završetka opet zabio za 84:78 u korist Cedevite.

Kod Kvarnera je Mauro Veljačić upisao 23 poena i 11 asistencija, Mate Vucić je dodao 16 poena i šest skokova, a Barnjak 14 poena i četiri skoka.