Doigravanje.
Cedevita pobijedila Herbalife Gran Canariju
16 11 2016 06:30:00
6946 views

U 6. kolu A skupine Eurokupa Cedevita je u Domu sportova pobijedila Herbalife Gran Canariu 97:90. Zagrepčani su u trećoj četvrtini bili na 14 poena zaostatka (50:64), no u posljednje vrijeme kao da su pretplaćeni na preokrete. Pobjeda je tim veća što je Cedevita igrala bez bolesnog Pierrea Jacksona, a u ovoj utakmici debitirao je John Surna.

U posljednjih 10 minuta Cedevita je ušla sa zaostatkom 67:74, no Zagrepčani su odigrali fantastičnu četvrtu četvrtinu i upisali treću pobjedu u Eurokupu.

Marko Tomas za pobjednike je upisao 22 poena, tri skoka i tri asistencije. Ra'Shad James ubilježio je 19 poena, tri skoka i tri asistencije, Miro Bilan je dodao 16 poena i devet skokova, a Luka Babić 15 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Kod gostiju je Sašu Salin zabio 15 poena, a Bo McCalebb i Kyle Kuric dodali su po 13 poena.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "S ovom pobjedom smo se plasirali u Top 16 Eurokupa. Ovo mi je možda i naša najdraža pobjeda ove sezone. Protiv Gran Canarije nije lako igrati. Igraju brzo i agresivno, a mi pokušavamo biti na tom nivou. Bila je ovo još jedna utakmica u kojoj smo bili u velikom minusu. U trećoj četvrtini smo gubili -14, no dečki su se skupili i odigrali odličnu zadnju četvrtinu, i obrambeno i napadački. Na kraju smo zasluženo pobijedili jer smo u odlučujućim trenucima odigrali kvalitetnije i imali smo više lucidnosti."

Marko Tomas (igrač Cedevite): "Bila je ovo slična utakmica kao protiv Nižnjeg i Partizana. Zadnja četvrtina je bila urnebesna i pogodili smo dosta otvorenih šuteva. Bilo je evidentno da je Gran Canaria dosta nervozno ušla u zadnjih pet-šest minuta. Oni su dobili neke tehničke i ušli su u ludilo. Nama je tu bilo puno lakše i napravili smo razliku."

Luis Casimiro Palomo (trener Herbalife Gran Canarie): "Kontrolirali smo utakmicu dosta minuta, ali imali smo dva velika problema. Prvi problem bili su skokovi, Cedevita je imala previše skokova u napadu, a drugi problem bilo je previše slobodnih bacanja Cedevite. Teško je pobijediti u takvoj situaciji."

Royce O'Neale (igrač Herbalife Gran Canarie): "Obje momčadi igrale su čvrsto. Tehničke su nam naškodile, no to je košarka."

TONOVI download: Veljko Mršić i Marko Tomas

2. minuta - Ubačajima Katića, Bilana i Tomasa Cedevita je povela 7:0.

4. minuta - Pasečniks je zabio koš i dodatno slobodno bacanje i približio goste na samo -1. Cedevita vodi 9:8.

6. minuta - Bilan je odlično pod košem zabio za 12:8 Cedevite, a ubrzo je i u kontri Babića zakucao za 14:8. Zagrepčani sada igraju s Babićem na playmakeru.

8. minuta - James je po ulasku donio novo oružje u napadu Cedeviti i u kratkom vremenu zabio pet poena. Njegova trica Cedeviti je donijela vodstvo 21:15.

Kraj prve četvrtine - Ceevita vodi 24:19. James je za domaćine za samo 3:56 min. u igri zabio sedam poena, a prvi strijelac gostiju sa osam poena je Salin.

14. minuta - Veljko Mršić pozvao je timeout nakon što je Rabaseda zabio za vodstvo gostiju 31:30.

16. minuta - Tomas je ušao u roket i oz okreta zabio vrlo lijep koš za 32:33 zaostatak Cedevite.

17. minuta - Pasečniks je u vrlo lijepoj alley-oop akciji zakucao za minimalnu prednost gostiju 35:34. Nekoliko sekundi nakon toga po prvi put u igru je za Cedevitu ušao novi igrač John Shurna. Mršić je izvadio Arapovića i Begića, a uveo Shurnu i Bilana.

19. minuta - Shurna je na 61 sekundu do kraja poluvremena zabio tricu za 46:44 vodstvo Cedevite. Ovo su ujedno njegovi prvi poeni u novom dresu.

Kraj poluvremena - Gosti vode 48:46. Gran Canaria iskoristila je što je klupa domaćina u zadnjoj minuti druge četvrtine dobila tehničku. Salin je potom zabio jedno slobodno bacanje, a onda je i u posljednjem napadu iz desnog kuta pogodio tricu. On je s 12 poena ujedno prvi strijelac gostiju, a kod Cedevite je 10 poena ubacio Tomas.

23. minuta - Gosti su polaganjem McCalebba poveli 58:50. Mršić je pozvao timeout jer je Gran Canaria zabila nakon što je imala dva uzastopna skoka u napadu.

24. minuta - Hendrix je u kontri zabio za 64:50 vodstvo Gran Canarije. Cedevita je morala pozvati još jedan timeout jer su gosti napravili seriju 10-0, a od početka treće četvrtine serija iznosi 18-2.

26. minuta - Bilan je u borbi pod košem zabio za 59:66 zaostatak Cedevite. Domaćini su sada napravili seriju 9-2 pa su gosti pozvali timeout.

28. minuta - Musa je na dugu asistenciju Jamesa položio za 61:69 zaostatak Zagrepčana. Ranije je odmah poslije timeouta O'Neale zabio tricu za goste.

Kraj treće četvrtine - Na isteku predzadnje dionice James je fantastično zakucao za 67:74 zaostatak Cedevite i podigao publiku na noge. Zagrepčani još uvijek mogu do preokreta.

33. minuta - Trica Babića prvo je domaćine približila na 72:81, a onda je i u kontri fauliran Krušlin. On je zabio jedno slobodno bacanje i Cedevita je sada na -8.

35. minuta - Poslije sjajne blokade Begića, Arapoviću je u kontri iscurilo polaganje kod -6 Cedevite.

36. minuta - Poslije tehničke Aguilara Krušlin nije zabio jedno slobodno bacanje. No, potom je u napadu Babić iznudio prekršaj i zabio oba slobodna bacanja za 77:81 zaostatak svoje momčadi.

37. minuta - Tomas je poslije skoka u napadu, nakon što je James promašio drugo slobodno bacanje, zabio za minimalni zaostatak Cedevite 82:83, a onda je i poslije ukradene lopte Jamesa položio u kontri za vodstvo Zagrepčana 84:83. Gosti su na 3:37 min. do kraja utakmice pozvali timeout.

38. minuta - Tomas je iznudio prekršaj, no pritom je i Oliver dobio tehničku. Tomas je zabio tri slobodna bacanja za vodstvo 87:83, a Cedevita je dobila i loptu sa strane. U tom dodatnom napadu u ulazu je slobodna bacanja iznudio Babić. Bio je precizan samo jednom i domaćini vode 88:83.

39. minuta - Pasečniks je zakucao za -3 gostiju, a Krušlin je na drugoj strani promašio tricu iz lijevog kuta. Nakon toga je za goste zabio O'Neale i Gran Canarija je došla na samo -1, no Tomas je danas odlično raspoložen i njegova trica donijela je Cedeviti 91:87, a onda je poslije promašaja Salina James zakucao za 93:87. Gosti su na 70 sekundi do kraja pozvali timeout.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 97:90, a spomenut ćemo i da je Begić u zadnjoj minuti imao dvije sjajne blokade.