19:30h, A-1
Cedevita u derbiju dočekuje Cibonu
18 11 2016 06:44:00
3080 views

U 10. kolu ABA lige Cedevita će u nedjelju u 21:00h u Domu sportova ugostiti rivala Cibonu. Riječ je o vrlo važnoj utakmici za obje momčadi jer Cedevita i Cibona trenutno imaju omjer po 6-3, a obje momčadi žele izboriti playoff, iako je taj dio sezone u ovom trenutku još dosta daleko.

Dobra je vijest za Cedevitu što je Pierre Jackson u petak trenirao i očekuje se da će biti spreman za nedjelju. No, zbog isključenja protiv Partizana, prvi trener Veljko Mršić suspendiran je na jednu utakmicu i momčad će protiv Cibone voditi pomoćni treneri Gianmarco Pozzecco i Dino Repeša.

"Bit će to pravi derbi. Nakon dugo godina to je jedan derbi gdje su momčadi poravnate po bodovima na tablici", rekao je Mršić, koji priprema momčad za Cibonu. "Očekujem jednu lijepu i dobru utakmicu. Nadam se da će publika doći u velikom broju, da će napuniti malu dvoranu Doma sportova i uživati u jednoj dobroj utakmici. Mi smo sada u jednom pozitivnom ritmu. Moramo tako nastaviti, ali trebamo igrati i bolje nego što smo igrali u zadnje vrijeme jer bilo bi bolje da igramo kvalitetno duži period utakmice. Protiv Gran Canarije smo to produžili u odnosu na prijašnje utakmice, no opet smo bili u nekoj rupi od desetak minuta u drugoj četvrtini i od pet-šest minuta u početku treće četvrtine. To moramo smanjiti. Moramo nametnuti visoki ritam utakmice i očekujemo da zabilježimo novu pobjedu."

Pozzecco je već vodio momčad kad je Mršić isključen protiv Partizana i u toj utakmici Cedevita je uspjela preokrenuti i upisati važnu pobjedu. U Cedeviti se istom ishodu nadaju i protiv Cibone.

"Veljko priprema momčad za utakmicu cijeli tjedan, a ja ću ih voditi tijekom utakmice. Očekujem da momčad igra čvrsto, kao što uvijek igra pod Veljkom. Očekujem i da igramo ozbiljno jer ovo nam je vrlo važna utakmica", istaknuo je Pozzecco.

Centar Mirza Begić u reketu puno znači Cedeviti, pogotovo u obrambenom smislu. Ovog puta na suprotnoj strani naći će se sjajni mladi centar Ante Žižić.

"Ja svaku tekmu odigram najbolje što mogu. Nije bitno je li tu Žižić ili netko drugi, uvijek dam što najbolje mogu u tom trenutku. To je derbi, a kao i u svakom drugu gradu, uvijek hoćeš biti prva ekipa u svojem gradu. Ovo je za nas jako bitna utakmica i nadam se da će doći veliki broj navijača", izjavio je Begić.

TONOVI download: Veljko Mršić, Gianmarco Pozzecco, Mirza Begić