.
Cedevita pobijedila Zagreb
19 11 2016 01:51:00
3244 views

U 7. kolu A-1 lige Cedevita je kao domaćin u Sportskoj dvorani Trnsko nadigrala Zagreb 95:73. Momčad Danijela Lutza u zadnju je četvrtinu ušla s četiri poena prednosti i onda u narednih pet minuta potpuno prelomila utakmicu.

Cedevita je utakmicu otvorila s vodstvom 9:1, a prvu je četvrtinu završila s 10 poena prednosti (25:15). Drugu dionicu bolje su odigrali Zagrebaši, koji su prvo serijom 10-3 prišli na zaostatak 37:39, nakon čega su uspjeli i povesti, no Cedevita je ipak na veliki odmor otišla s minimalnom prednošću 45:44.

Treću četvrtinu Cedevita je završila s vodstvom 63:59. No, u završnoj dionici Cedevitaši su dominirali, otvorili su taj period sa 23-6 i ubačajem Arapovića na pet minuta do kraja utakmice poveli su s velikih 86:65.

Scotty Hopson upisao je za pobjednike 30 poena, pet skokova i tri asistencije, Marko Arapović je ubilježio 21 poen, šest skokova i dvije asistencije, a Filip Bundović 11 poena i četiri skoka. Kod Zagreba je Pavle Marčinković ubilježio 21 poen i pet skokova, Luka Božić je dodao 15 poena, četiri skoka i 11 asistencija (ali i 11 izgubljenih lopti), a Toni Vitali 13 poena i sedam skokova.

Danijel Lutz (trener Cedevite): "Ne bih rekao da je pobjeda bila laka, nego je to pobjeda koja se gradila cijelu utakmicu i onda smo je uspjeli prelomiti u našu korist. Ne bih isticao pojedince. Mislim da su momci koji su počeli utakmicu, i koji su naporno radili cijeli tjedan, postavili jedan ton u kojem smo trebali igrati, a onda su nam u drugom poluvremenu iskusniji momci dali ruke i uspjeli smo privesti utakmicu kraju na pravi način. Najvažniji je trening. Nažalost, imamo situaciju gdje nam Bajo, koji je danas sjajno reagirao, ima utakmicu u četvrtak, danas i sutra i to ostavlja malo vremena za trening. Međutim, samo kroz trening možemo doći do toga da imamo kvalitetna rješenja u oba dijela terena."

Marko Arapović (krilni centar Cedevite): "Mislim da je cijela ekipa stvarno dobro odigrala. Uvijek su ovakve utakmice zeznute, ako se priključi nas par iz prve ekipe ovim dečkima s kojima zapravo ne treniramo. No, mislim da se to danas nije toliko osjetilo. Najbitnije je što nam je trener Lutz dao toliko povjerenje. Zahvalio bih mu se što mi toliko vjeruje u šut. To mi puno znači i odmah bolje igram."