.
Cedevita u derbiju nadigrala Cibonu
20 11 2016 08:51:00
3715 views

U 10. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Cibonu sa 100:80. Zbog suspenzije, prvi trener Cedevite Veljko Mršić danas nije mogao voditi utakmicu, a zamijenili su ga pomoćni treneri Gianmarco Pozzecco i Dino Repeša.

Domaćini su kontrolirali cijelu utakmicu. Prvu su četvrtinu završili s vodstvom 32:18, a kasnije su prednost samo povećavali pa je na kraju poluvremena rezultat bio 55:40, a treća je četvrtina završila sa 81:58.

Cedevitu je predvodio Luka Babić s 24 poena, pet skokova i šest asistencija. Miro Bilan upisao je 10 poena i sedam skokova, Mirza Begić dodao je 10 poena i dvije blokade, a po devet poena ubacili su Ra'Shad James, Filip Krušlin (5 skokova) i Marko Arapović (4 skoka).

Kod Cibone je Nik Slavica upisao 17 poena i tri skoka, a Scott Reynolds ubilježio je 14 poena i šest asistencija.

TONOVI download: Gianmarco Pozzecco, Damir Mulaomerović, Luka Babić

Gianmarco Pozzecco (pomoćni trener Cedevite): "Imao sam veliku odgovornost jer je Mršić bio suspendiran za ovu utakmicu. Ja sam pomoćni trener i moja želja je da mu budem pomoćnik, no mogu se dogoditi i takve stvari i ja sam preuzeo momčad. Dino mi je puno pomogao. Dao mi je samopouzdanje da možemo voditi ovu utakmicu, a moram reći i da bez energije i velike pomoći svih igrača ne bi ostvarili ovaj rezultat. Danas mi je bilo mnogo teže nego kad sam preuzeo poziciju prvog trenera usred utakmice protiv Partizana jer kad preuzmeš momčad tijekom utakmice imaš prednost u tome što se nešto promijenilo, a većinu vremena u takvim situacijama igrači ti daju nešto više."

Luka Babić (igrač Cedevite): "Mislim da smo odradili napadački dosta dobru utakmicu. Za obranu ne mogu reći da je bila najbolja i to moramo analizirati kako bi to bilo dosta bolje u idućoj utakmici. Zahvalio bih se Pozzeccu i Dini jer su to stvarno dobro danas odradili posao. Najbitnije je da smo pobijedili. Što se tiče mene, večeras sam u napadu odigrao dosta dobro, a o obrani bi se moglo pričati."

Damir Mulaomerović (trener Cibone): "Mislim da je Cedevita zbog širine i forme bila favorit. Mi smo za ovakvu utakmicu stvarno bili premekani. Imao sam osjećaj kao da smo izgubili svaki skok u obrani. Na momente je bilo pokušaja agresivnosti, ali na kraju je za to bilo kasno. Mislim da je sam početak bio odlučujući jer se Cedevita lako odlijepila, a mi smo jedva ušli u bonus. U ovakvoj utakmici i derbiju ne može se dobiti bez doze agresivnosti."

Emir Sulejmanović (igrač Cibone): "Nismo se držali dogovora iz svlačionice. Primili smo previše lakih koševa, previše trica i bili smo cijelu utakmicu mekani. Neke trenutke smo pokazali da imamo agresivnosti, ali previše smo bili mekani i to nas je koštalo."

1. minuta - Cedevita je počela s petorkom Jackson, Babić, Tomas, Žganec, Bilan, a za Cibonu su startali Reynolds, Marić, Rozić, Šakić i Žižić.

3. minuta - Tomas je zabio pet poena, a Jackson dva u 7-0 seriji Cedevite pa je kod vodstva domaćina 11:6 Cibona na 7:21 min. do isteka prve četvrtine pozvala timeout.

5. minuta - Jackson je ukrao loptu Reynoldsu i položio za 15:10 vodstvo Cedevite.

6. minuta - Nakon što je Žižić u kontri zakucao na asistenciju Reynoldsa i približio Cibonu na minimalni zaostatak 16:17, Pozzecco je odlučio pozvati timeout.

7. minuta - Babić je zabio dvije trice zaredom i Cedevita vodi 23:16.

8. minuta - Sjajna akcija Katića za Begića, koji je pod košem zakucao za 25:16.

9. minuta - Sa dva slobodna bacanja Slavice Cibona je prekinula 12-0 seriju domaćina. Rezultat je trenutno 29:18 za Cedevitu.

Kraj prve četvrtine - Cedevita vodi 32:18. Babić je za domaćine zabio osam poena, a Tomas sedam. Kod gostiju je pet poena ubacio Reynolds.

12. minuta - Krušlin je tricom povećao prednost Cedevite na 37:20, a onda je poslije koša Rozića zabio još jednu tricu za 40:22.

13. minuta - Kod rezultata 40:25 Cedevita je pozvala timeout, poslije kojeg je prešla na zonsku obranu.

14. minuta - James je prvo zabio tricu iz desnog kuta, a onda je i u kontri poentirao pod košem. Na 6:21 min. do kraja kod vodstva domaćina 45:25 trener gostiju Damir Mulaomerović morao je pozvati timeout.

15. minuta - James je još jednom zabio u kontri i povećao prednost svoje momčadi na 47:25, ali je Rozić potom na drugoj strani tricom iz lijevog kuta prekinuo 7-0 seriju Cedevite.

18. minuta - Cibona je napravila seriju 9-0, no tricom za 50:34 iz lijevog kuta ju je prekinuo Marko Arapović, a onda je Babić u kontri zabio za 52:34.

Kraj prvog poluvremena - Cedevita vodi 55:40. Babić je za domaćine zabio 12 poena, a Slavica za Cibonu devet. Domaćini su u prvih 20 minuta imali fantastičan šut 16/20 za dva i 7/12 za tri.

22. minuta - Cibona je bolje otvorila drugo poluvrijeme i nakon što je Rynolds tricom goste približio na 45:57 domaćini su pozvali timeout.

26. minuta - Babić je zabio dvije trice zaredom i Cedevitu vratio na +20 (70:50).

27. minuta - Klupa Cedevite dobila je tehničku. Reynolds je pogodio jedno slobodno bacanje, no dodatni napad gosti nisu realizirali. Cedevita vodi 72:56.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 81:58. Babić je dosad upisao 20 poena, tri skoka i četiri asistencije u narančastom, a Slavica je upisao 13 poena i tri skoka u plavom dresu.

31. minuta - Bilan je u kontri zakucao za 83:58 vodstvo Cedevite. Domaćini su četvrtu četvrtinu započeli sa zonskom obranom, kako su i završili treću.

33. minuta - Mulaomerović je pozvao timeout prije nego što Shurna izvede dva slobodna bacanja za Cedevitu. Domaćini trenutno vode 86:60.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 100:80.