19:30h, A-1
Umorna Cedevita poražena kod Karpoša
26 11 2016 08:55:00
3359 views

U 11. kolu ABA lige Cedevita je u Skoplju poražena od Karpoša sa 89:81. Zagrepčani su u Makedoniji igrali bez Luke Babića, a pokazalo se da je na njih veliki trag ostavio i težak put iz Litve.

U jednom trenutku u trećoj četvrtini Cedevita je bila na velikom zaostatku od 17 poena. Međutim, Zagrepčani su se uspjeli vratiti. U predzadnjoj minuti utakmice tricom Marka Tomasa došli su na samo -2, no greške u završnici koštale su ih preokreta i pobjede.

Večeras je za Cedevitu debitirao Ryan Boatright. On je uz šut za tricu 5/7 za 22 min. upisao 23 poena i dvije asistencije, a sve poene zabio je u drugom poluvremenu. Marko Arapović dodao je za goste 10 poena i 11 skokova, Filip Krušlin ubacio je 12 poena, a Ra'Shad James je ubilježio 10 poena i četiri skoka.

Za Karpoš je Dragan Zeković upisao 23 poena, Zoran Vrkić dodao je 19 poena, osam skokova i šest asistencija, Dragan Labović je ubilježio 16 poena, šest skokova i četiri asistencije, a Dominik Mavra 15 poena i tri skoka.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Košrkaši Karpoša bili su večeras bolji od nas i zasluženo su pobijedili. Od početka su bili brži i agresivniji u svakom duelu i naša loša igra u prvoj četvrtini se pokazala presudnom. Cijelo vrijeme smo lovili zaostatak i na kraju smo došli na -2, no oni su zasluženo su osvojili bodove."

Filip Krušlin (bek Cedevite): "Čestitam košarkašima Karpoša na pobjedi, zasluženo su slavili. Za nas je ovo težak poraz, s obzirom na visoke ambicije koje imamo ove sezone. Primili smo previše poena i igrali smo lošu obranu, bez obzira što je protivnik imao dobar šuterski dan. Moramo mnogo bolje reagirati obrambeno, no večeras to nismo napravili i zato smo izgubili. Nemamo vremena za tugovanje. Iz ovog moramo izvući pouku i pripremiti se za srijedu i utakmicu Eurokupa protiv MZT-a."

2. minuta - Domaćini su poveli s 5:1. Cedevita je utakmicu otvorila s petorkom Katić - James - Thomas - Shurna - Bilan.

6. minuta - James je pogodio oba slobodna bacanja i izjednačio na 9:9.

7. minuta - Poslije trice Zekovića za 14:9 vodstvo domaćina trener Cedevite Veljko Mršić pozvao je timeout. Nakon timeouta Zagrepčani su izgubili loptu, a onda je Labović zabio tricu i Karpoš je otišao na 17:9.

8. minuta - Vrkić je zabio treću tricu domaćina zaredom, kojom su Makedonci otišli na 20:9.

Kraj prve četvrtine - Karpoš poslije 10 minuta igre vodi 25:12. Zeković je za domaćine zabio sedam poena, a James za goste pet.

13. minuta - James je pogodio jedno od dva slobodna bacanja i Cedevita trenutno zaostaje 18:27.

14. minuta - Arapović je fantastično zakucao za 20:29 zaostatak Zagrepčana, no domaćini su potom otišli na 34:20 i Mršić je pozvao timeout.

16. minuta - Nakon kraće pauze zbog popravka na tabli, Arapović je zakucao i Cedevita se približila na -9.

18. minuta - Arapović je zabio oba slobodna bacanja i približio Zagrepčane na jednoznamenkasti zaostatak 29:38.

Kraj poluvremena - Dvije sekunde do kraja druge četvrtine Shurna je iz desnog kuta zabio tricu i nakon 20 minuta igre rezultat je 45:34 u korist domaćina. Cedevita se nije iskazala u obrani. Najviše, osam poena, za goste je dosad zabio Shurna, a Zeković je ubacio 14 poena za Karpoš.

24. minuta - Krušlin je tricom prekinuo 6-0 seriju domaćina. Karpoš trenutno vodi 51:37.

25. minuta - Mavra je na zonu pogodio tricu za 54:38 prednost domaćina.

26. minuta - Boatright je ubacio tricu i približio Cedevitu na -12. Ovo su njegovi prvi poeni u dresu Zagrepčana.

29. minuta - Boatright je zabio svoju drugu tricu i približio Cedevitu na 52:61. Domaćini su pozvali timeout, poslije kojeg je Mavra zabio vrlo važnu tricu za Karpoš.

Kraj treće četvrtine - Karpoš vodi 66:54. Zeković je kod domaćina na 16, a James i Arapović kod gostiju na 10 poena.

33. minuta - Točno sedam minuta do kraja Krušlin je iz lijevog kuta zabio tricu za zaostatak Cedevite 61:67. Domaćini su pozvali timeout.

36. minuta - Boatright je zabio tricu i dodatno slobodno bacanje. Gosti su se približili na zaostatak 65:71.

37. minuta - Zeković je pogodio vrlo važnu tricu za 75:67 Karpoša. Prije toga Tomas je za Cedevitu realizirao dva slobodna bacanja.

38. minuta - Boatright je zabio svoju četvrtu tricu i na 2:40 min. do kraja Cedevitu približio na -3. Domaćini su sada kod vodstva 75:72 pozvali timeout, nakon kojeg je zabio Vrkić za 77:72.

39. minuta - Tomas je preko ruke pogodio tricu za 75:77 zaostatak Cedevite, no Sokolov je na drugoj strani odmah odgovorio tricom. Kod 80:75 na 61 sekundu do kraja Cedevita je pozvala timeout.

40. minuta - Krušlin iz auta nije dobro izveo loptu. Gosti su košem i dodatnim slobodnim bacanjem Zekovića potom otišli na 83:75, a nakon što je Tomas napravio korake, dosuđena mu je i tehnička i tu je utakmica otišla na stranu domaćina.

Kraj utakmice - Karpoš je pobijedio 89:81.