.
Cedevita odlična u pobjedi protiv MZT-a
30 11 2016 07:11:00
3243 views

U 8. kolu A skupine Eurokupa Cedevita je u Domu sportova pobijedila MZT Skopje Aerodrom sa 96:61. Zagrepčani su igrali bez ozlijeđenog Luke Babića. U drugoj su četvrtini u jednom trenutku bili na +13. Gosti su do odlaska na veliki odmor zaostatak smanjili na -6, no momčad Veljka Mršića prelomila je utakmicu u trećoj četvrtini.

Tih 10 minuta domaćini su dobili 27:9 na krilima Ryana Boatrighta i Ra'Shada Jamesa. Boatright je u toj četvrtini zabio 10 poena, James devet, a njih dvojica ujedno su i utakmicu završili kao prvi strijelci Zagrepčana.

Boatright je ukupno upisao 20 poena i tri asistencije, a James 15 poena i pet skokova. Dvocifreni su kod Cedevite bili još Miro Bilan s 14 poena i šest skokova te Toni Katić s 10 poena, s tim da valja istaknuti i osam asistencija Marka Tomasa (uz to je upisao pet poena i četiri skoka).

Kod gostiju je Jure Lalić upisao 14 poena, a Stefan Sinovec ubilježio je 10 poena, četiris koka i tri asistencije.

TONOVI download: treneri Veljko Mršić i Ante Nazor, Rashad James i Jure Lalić

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Nakon poraza od Karpoša uspjeli smo se regenerirati u ova dva dana, koliko smo proveli u Zagreub, i posložiti neke stvari. Drugo poluvrijeme izgledalo je bolje nego prvo. Ryan Boatright promijenio je neke stvari u odnosu na početak utakmice i počeo je brže davati loptu dalje. Igrali smo dobro u napadu i obrani, a sada ćemo prije zadnje utakmice znati s kim možemo igrati u drugoj fazi. I Katić je danas dobro radio, davao je loptu dobro od sebe. Nadam se da će Boatright protiv Olimpije izgledati još bolje. Bitno je da ima dobar pristup, a to je imao i pokazao je da se želi prilagođavati zahtjevima."

Ra'Shad James (bek Cedevite): "Danas smo pokazali timsku igru. U drugom poluvremenu igrali smo s visokim intenzitetom u obrani i uspjeli smo obraniti domaći teren."

Ante Nazor (trener MZT-a): "Čestitao bih Cedeviti. Deklasirali su nas. Mi nismo bili dovoljno borbeni ni koncentrirani. Protivnik nad je nadskakao 46-29 i to pokazuje da nismo bili u fokusu i to trebamo promijeniti u pristupu sljedećoj utakmici. Ja sam iskoristio ovu utakmicu da izrotiram sve igrače i da svima dam šansu da se nametnu. Činjenica je da sam tu tek kratko i treba vremena da se igrači naviknu na moj sistem rada i da se ja naviknem na njih."

Jure Lalić (centar MZT-a): "Odigrali smo lošu utakmicu. U prvom poluvremenu smo još nešto igrali i bili smo u egalu, no drugo poluvrijeme je izgledalo loše. Izgledali smo kao skupina rekreativaca. Jedina dobra stvar je što imamo utakmicu za tri dana i to nam je šansa da pokažemo da možemo bolje."

1. minuta - Cedevita je počela s petorkom Boatright - James - Tomas - Arapović - Bilan.

4. minuta - Karlo Žganec zabio je koš i dodatno slobodno bacanje za zaostatak Cedevite 9:11. Šest poena dosad je za domaćine zabio Bilan.

5. minuta - Boatright je zabio tricu i Cedevita je preuzela vodstvo s 12:11.

8. minuta - Poslije trice Jamesa iz lijevog kuta domaćini vode 19:15.

9. minuta - Kod vodstva Cedevite 24:17 gosti su 1:20 min. do kraja prve četvrtine pozvali timeout.

Kraj prve četvrtine - Zagrepčani vode 26:17. Bilan je za domaćine zabio osam, Boatright sedam, a James šest poena. Kod gostiju je šest poena ubacio Lalić, a pet Kloof.

11. minuta - Poslije koša i dodatnog slobodnog bacanja Tomasa Cedevita je povela 29:17.

12. minuta - Diabate je približio goste na zaostatak 23:29 i trener domaćina Veljko Mršić na 8:13 min. do kraja poluvremena pozvao je timeout.

13. minuta - Musa je u kontri položio za 31:23 prednost Cedevite, nakon čega je centru gostiju Clarku dosuđen prekršaj u napadu.

14. minuta - Katić je s tricom iz lijevog kuta ponovno domaćine vratio na dvoznamenkastu prednost (34:23).

15. minuta - Katić je u ulazu poentirao za 36:23 u korist Cedevite pa su gosti na 5:54 min. do isteka druge četvrtine pozvali timeout.

18. minuta - Simonovski je zabio tricu za goste i Mršić je kod vodstva domaćina 37:29 odlučio pozvati timeout.

Kraj prvog poluvremena - Gosti su bolji zatvorili poluvrijeme i vodstvo Cedevite s 13 poena prednosti istopilo se na 44:38. U prvoj polovici utakmice po 10 poena su za Zagrepčane ubacili Boatright i Bilan, a jednako je na drugoj strani zabio Sinovec.

23. minuta - Poslije fantastičnog zakucavanja Jamesa za 48:38 vodstvo Cedevite (prije toga je poentirao Tomas), gosti su pozvali timeout.

26. minuta - Boatright je zabio tricu i Cedevita vodi 57:43.

27. minuta - James je prvo fantastično zakucao, a onda i zabio tricu pa su gosti kod Cedevitinog vodstva 62:43 pozvali timeout.

Kraj treće četvrtine - Katić je zabio sa zvukom sirene i domaćini po završetku treće dionice vode 71:47. Cedevita je ovu četvrtinu dobila 27:9, a od tih 27 poena 10 je zabio Boatright, a devet James.

37. minuta - Žganec je zabio za Cedevitino vodstvo 88:57. Zagrepčani trenutno igraju s petorkom Katić - Krušlin - Arapović - Žganec - Begić.

Kraj utakmcie - Cedevita je pobijedila 95:61.