.
Cedevita u derbiju nadigrala Cibonu
09 12 2016 06:23:00
6510 views

U 10. kolu A-1 lige Cedevita je u Domu sportova pobijedila Cibonu sa 90:71. Pod vodstvom trenera Veljka Mršića Cedevita je nastupila u kombiniranom sastavu (igrali su igrači iz momčadi koja nastupa u ABA ligi i Eurokupu i iz momčadi koja nastupa u A-1 ligi) jer domaćini nisu mogli računati na Ryana Boatrighta, Marka Tomasa, Johna Shurnu (njih trojica ne mogu igrati u prvom dijelu A-1 lige), Marka Arapovića, Luku Babića (ozlijeđeni su) i Džanana Musu (trenutno je s U-18 reprezentacijom BiH), a iz ekipe koja igra A-1 ligu dostupni nisu bili ni Lovro Buljević i Darko Bajo.

Cibona, za koju nije igrao Amerikanac Scott Reynolds, je bolje otvorila utakmicu. Gosti su poslije 10 minuta vodili 23:19, a u 12. minuti su imali +9. No, na krilima Filipa Krušlina, Filipa Bundovića i Roka Rogića Cedevita je do velikog odmora preuzela vodstvo, a onda je u trećoj četvrtini Ra'Shad James zabio 13 poena (od toga tri trice) pa su domaćini uoči zadnjih 10 minuta vodili 66:50, što više nisu ispustili.

Trener Mršić u igru je uveo sve igrače iz zapisnika. Kod pobjednika su dvocifreni bili James (16 poena i 4 skoka), Miro Bilan (15 poena, 3 skoka i 3 asistencije), Scotty Hopson (14 poena, 3 skoka i 3 asistencije), Roko Rogić (11 poena i 3 asistencije), Filip Krušlin (13 poena i 5 skokova) te Filip Bundović (10 poena i 7 skokova).

Za Cibonu je Toni Žižić upisao 18 poena i sedam skokova, a Željko šakić ubilježio je 16 poena i sedam skokova.

TONOVI download: treneri Veljko Mršić i Damir Mulaomerović, Roko Rogić

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Zasluženo smo pobijedili. Bili smo bolji, osim prve četvrtine kad smo dolazili do odličnih pozicija u napadu, ali smo promašili četiri otvorena šuta za tricu. Poslije smo digli intenzitet i igrali bolje u obrani, a u napadu smo počeli pogađati možda i teže šuteve nego u početku. Dečki su odigrali odličnu utakmicu i u kombiniranom sastavu bez puno bitnih igrača pokazali smo da u ovom trenutku igramo bolje i opet smo ih dobili s 20 razlike, kao i nedavno."

Roko Rogić (razigravač Cedevite): "Držali smo se dogovora što je trener rekao u svlačionici, da zatvorimo njihovu tranziciju i skok u napadu. Dobro smo to odradili i s miješanom momčadi pobijedili smo s velikom razlikom. Meni je dosta lakše igrati s prvom ekipom i osjećam se bolje. Mi nismo trenirali zajedno, tek nešto na početku priprema, i ne znamo se dobro, no danas smo dali energiju koja je bila potrebna za pobjedu."

Damir Mulaomerović (trener Cibone): "Ovo je zaslužena pobjeda Cedevite i čestitam im. Mi smo bili dobri u uvodnom dijelu. Imali smo korektan ritam, no činjenica je da nijedan dio momčadi nije izgledao dobro. Ovi igrači koji su ostali u Zagrebu su ispali iz ritma, a ovi koji su došli iz Španjolske su došli umorni. Neću tražiti izgovor, no nismo bili u ritmu. Pokušavali smo sve da nađemo raspoloženu petorku, no činjenica je da nismo izgledali dobro. Cedevita je izgledala puno bolje."

Paolo Marinelli (razigravač Cibone): "Mislim da smo loše izgledali. Ovi momci su nas pošteno pobijedili, u energiji i u svakom drugo pogledu. Za dva dana je već nova utakmica. Bit će još prilika i ja vjerujem da ih sljedeći put možemo pobijediti. Mi smo došli noćas oko dva ujutro s puta, no ne bih tražio neke izlike. Mislim da to nije danas presudilo."

1. minuta - Utakmica je počela. Cedevita je startala s petorkom Katić - James - Krušlin - Žganec - Bilan, a Cibonina startna petorka je Šiško - Joksimović - Rozić - Šakić - Žižić.

5. minuta - Bilan je zabio s poludistance za zaostatak Cedevite 8:11. Kapetan Cedevite u napadu još čeka pomoć drugih jer je dosad jedini strijelac domaćina.

7. minuta - Klupa Cibone dobila je tehničku jer su gosti u jednom trenutku zaigrali s tri stranca na terenu. Poslije ubačaja Jamesa iz desnog kuta Cedevita je na minimalnom zaostatku 12:13.

Kraj prve četvrtine - Sulejmanović je poslije skoka u napadu sa zvukom sirene na kraju prve dionice donio Ciboni vodstvo 23:19. Bilan je dosad zabio 13 poena za domaćine, a Šakić devet za goste.

13. minuta - Poslije trice Bundovića Cedevita je u zaostatku 24:28.

15. minuta - Hopson je ukrao loptu, Rogić asistirao, a Bundović u kontri položio za minimalni zaostatak domaćina 29:30.

17. minuta - Slavica je u kontri atraktivno zakucao za vodstvo Cibone 34:31, no odmah je na drugoj strani tricom odgovorio Rogić i izjednačio na 34:34, a ubrzo je s dva slobodna bacanja Hopsona Cedevita i povela prvi put na utakmici (36:34).

18. minuta - Poslije trice Krušlina za +3 Cedevite (39:36) Cibona je pozvala timeout.

19. minuta - Krušlin je zabio još jednu tricu i Cedevita vodi 42:38.

Kraj prvog poluvremena - Cedevita nakon 20 minuta igre ima vodstvo 46:38. Domaćini su u 12. minuti bili na -9, ali su se probudili u nastavku i u drugoj polovici druge četvrtine prešli su u vodstvo. U spomenutoj četvrtini za domaćine je Krušlin zabio 11 poena, Bundović je ubacio sedam, a Rogić šest poena.

21. minuta - James je na početku drugog poluvremena zabio tricu iz desnog kuta za prvo dvoznamenkasto vodstvo Cedevite (49:38).

23. minuta - Poslije još jedne trice Jamesa iz desnog kuta za 54:38 gosti su pozvali timeout.

25. minuta - Bilan je prvo blokirao Žižića, a onda je na drugoj strani poslije skoka u napadu zabio za 58:41.

28. minuta - James je zabio svoju treću tricu u četvrtini, ovog puta iz lijevog kuta, i Cedevita vodi 61:46.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 66:50. James je za domaćine u trećoj dionici zabio 13 poena uz tri trice i nosio je svoju momčad. S ukupno 16 poena trenutno je prvi strijelac Cedevite, a kod Cibone 15 upisanih poena ima Šakić.

32. minuta - Hopson je zabio tricu za 73:53. Prvi put na utakmici Cedevita ima +20.

33. minuta - Kod vodstva Cedevite 76:56 za Cedevitu je po prvi put u igru ušao Ivan Vučić.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 90:71.