Doigravanje.
Cedevita slavila kod FMP-a
11 12 2016 05:03:00
597 views

U 13. kolu ABA lige Cedevita je u gostima svladala FMP 96:89. Zagrepčani su igrali bez Luke Babića, Marka Arapovića i Džanana Muse. U drugoj četvrtini otišli na 16 poena prednosti, a prvo su poluvrijeme završili s 50:36.

U drugoj polovici susreta domaćini su pružali dobar otpor. U trećoj su četvrtini došli na samo -3, a nakon što se u posljdenjih 10 minuta ušlo sa 69:62 vodstvom Cedevite u četvrtoj su dionici najbliže bili kod -5.

Ra'Shad James za pobjednike je upisao 18 poena uz šut za tricu 4/5. Toni Katić je uz šut za tricu 2/3 ubilježio 12 poena, osam asistencija i tri ukradene lopte, a po 12 poena ubacili su i John Shurna (4 skoka i 3 asistencije uz šut za tricu 4/7) te Scotty Hopson (3 skoka). Filip Krušlin također je bio dvocifren s 11 poena, pet skokova i dvije asistencije uz šut za tricu 3/4, a domaćine su predvodili Jonah Anthony Bolden s 18 poena i pet skokova, Dejan Davidovac sa 16 poena i devet skokova te Dušan Kutlešić sa 16 poena, pet skokova i tri asistencije.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Zaslužena pobjeda, no ne migu biti zadovoljan ovom utakmicom kada protivniku dva puta dozvoljavamo da se vraća s razlike od 18 i 16 poena u prvom poluvremenu sa sistemom 'lako ćemo'. To ne smijemo dozvoliti. Zasluženo smo pobijedili, no nisam zadovoljan načinom na koji smo igrali cijelo vrijeme utakmice."

Toni Katić (razigravač Cedevite): "Dopustili smo im dva puta da se vrate u utakmicu, što ne bismo smjeli dopuštati ovakvim ekipama. Dvaput smo bili na 15 razlike, ali su se oni vraćali na četiri-pet razlike, tako da smo sami sebi zakomplicirali. No, pobjeda nijednom nije došla u pitanje i ovo je jako bitna pobjeda pred nadolazeće dvije iznimno teške utakmice."

John Shurna (krilni centar Cedevite): "Uvijek je dobro pobijediti u ABA ligi, pogotovo kada igrate u gostima. Imamo mlade igrače, moramo još raditi, ali uvijek je dobro kada se pobijedi. Sad moramo naučiti nešto iz ove utakmice i pokušati biti sve bolji i bolji."

Tijek utakmica

3. minuta - Domaćini su uz četiri poena Apića poveli 6:2.

Kraj prve četvrtine - Cedevita vodi 24:19. Po sedam poena za Zagrepčane su ubacili James i Žganec, a Apić je zabio 10 poena za domaćine.

13. minuta - Krušlin je s lijeve strane zabio svoju drugu tricu za Cedevitino vodstvo 31:26.

15. minuta - Tomas je odlično blokirao Kaplanovića, a Hopson je potom u kontri položio za dvocifreno vodstvo gostiju 36:26.

18. minuta - Nakon što su domaćini zabili u kontri jer je Bilan izgubio loptu, Mršić je kod vodstva Cedevite 45:35 pozvao timeout. Zagrepčani su maloprije imali i prednost 44:28.

Kraj poluvremena - Cedevita vodi 50:36. Gosti su u drugoj četvrtini preuzeli potpunu kontrolu utakmice. Hopson je u prvom poluvremenu zabio 12, a James 10 poena, dok je Apić za FMP upisao 13 poena.

25. minuta - FMP je bolje otvorio drugo poluvrijeme i poslije trice Kutlešića domaćini su smanjili zaostatak na 51:56. Nešto kasnije kod istog rezultata Mršić je odlučio pozvati timeout.

27. minuta - Nakon što su domaćini po drugi put u trećoj dionici došli na -3, Shurna je zabio vrlo važnu tricu za Cedevitino vodstvo 61:55.

Kraj treće četvrtine - Zagrepčani vode 69:62. Domaćini su bolje odigrali po povratku iz svlačionice, no Mršićeva momčad još uvijek drži konce utakmice u svojim rukama.

32. minuta - Uz pet poena Katića i dva Begića Cedevita je zadnju četvrtinu otvorila serijom 7-0 i povela 76:62. FMP je pozvao timeout.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 96:89.