.
Cedevita u gostima svladala Nižnji
14 12 2016 05:32:00
472 views

U 10. kolu A skupine Eurokupa Cedevita je u gostima pobijedila Nižnji Novgorod 84:82. Zagrepčani su kontrolirali praktički cijelu utakmicu. Na poluvremenu su imali +11, a na kraju treće četvrtine +15.

Do kraja se sve zakompliciralo i domaćini su u predzadnjoj minuti izjednačili na 82:82. No, do kraja utakmice više nitko nije zabio iz igre, a Cedevita je pobjedu iščupala slobodnim bacanjima Mire Bilana i Ra'Shada Jamesa.

Trener Veljko Mršić u Rusiji je na raspolaganju imao sam osmoricu zdravih igrača. No, i to je bilo dovoljno da Zagrepčani pobjedom osiguraju drugo mjesto u A skupini. To znači da će u Top 16 fazi igrati u grupi s Valencijom, Unicajom i Albom.

Marko Tomas za Cedevitu je upisao 20 poena, šest skokova i dvije asistencije, Bilan je dodao 19 poena, šest skokova i tri asistencije, Ra'Shad James ubilježio je 15 poena, šest skokova i tri asistencije, a Ryan Boatright 11 poena, pet skokova i sedam asistencija.

Kod domaćina je odličan bio Kenneth Boynton s 31 poenom, šest skokova i šest asistencija.

Izjave nakon utakmice (dok se znalo samo da će Cedevita biti u skupini s Valencijom)

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Odigrali smo veći dio utakmice jako dobro. Nije lako izdržati sa samo četiri vanjska igrača. Dogodio se pad koncentracije, što je bilo malo i zbog umora, ali moramo tu biti pametniji. Ne smijemo utakmicu koju jako dobro kontroliramo dovesti u probleme."

Miro Bilan (kapetan Cedevite): "Mislim da je ovo bila izuzetno teška utakmica za nas. Jučer smo cijeli dan putovali i imamo užasno smanjenu rotaciju. Čak se i Toni danas nešto ozlijedio, no na kraju je sve bilo u redu. Mogu pohvaliti sve naše igrače i stožer. Dobro smo se pripremili. Odigrali smo jako dobro cijelu utakmicu. Nažalost, malo smo nepotrebno zakomplicirali na kraju, ali sve u svemu ja sam zadovoljan i možemo se s jednim optimizmom nadati daljnjem ždrijebu. Prijeti nam španjolska skupina, a ja bih je odmah potpisao. Sigurno da je bolje ići u Španjolsku nego po Rusiji. Idemo dalje s ambicijama. Svi znamo kako dobro igramo sa Španjolcima i ja se nadam da to možemo nastaviti i dalje."

Ton download: Miro Bilan

5. minuta - Cedevita je bolje otvorila utakmicu. Uz šest poena Bilana Zagrepčani su poveli 10:2 pa su domaćini pozvali timeout.

Kraj prve četvrtine - Cedevita vodi 24:10. Bilan i Žganec ubacili su za goste po osam poena, a Boynton je kod domaćine zabio devet.

15. minuta - Nakon što je DeAndre Kane zabio za zaostatak domaćina 21:30, Mršić je pozvao timeout.

19. minuta - Domaćini su se u drugoj četvrtini u dva navrata približili na -7, no Cedevita i dalje drži vodstvo. Poslije ubačaja Boatrighta za prednost Zagrepčana 40:29 Rusi su pozvali timeout, nakon kojeg je James zabio u kontri i povećao prednost na +13. Cedevita sada igra zonsku obranu.

Kraj prvog poluvremena - Cedevita poslije 20 odigranih minuta vodi 42:31. Dosad je za goste Tomas upisao 12 poena i četiri skoka, Bilan je dodao 10 poena i četiri skoka, a Žganec osam poena i tri skoka. Kod domaćine je 14 poena upisao Boynton.

24. minuta - Cedevita i dalje drži kontrolu utakmice. Poslije ubačaja Jamesa gosti vode 51:37.

Kraj treće četvrtine - Prvaci Hrvatske nakon 30 minuta vode 66:51. Bilan i Tomas dosad su ubacili po 18 poena, Boynton je za Nižnji zabio 16, a Kane 13 poena.

35. minuta - Boynton je Nižnji približio na zaostatak 71:77, a Cedevita je pozvala timeout. Maloprije Tomasu je suđena nesportska, što su Rusi dobro iskoristili.

37. minuta - Boynton je tricom domaćine približio na samo -2, no Tomas je odmah odgovorio na drugoj strani za vodstvo Cedevite 80:76.

39. minuta - Boynton je zabio tricu i izjednačio na 82:82.

40. minuta - Bilan je na 55 sekundi do kraja zabio jedno od dva slobodna bacanja za minimalno vodstvo Cedevite 83:82. Do kraja utakmice nitko nije uspio zabiti iz igre, a konačan rezultat postavio je Ra'Shad James kad je na sekundu do kraja pogodio jedno od dva slobodna bacanja za Cedevitinu pobjedu 84:82.