2. kolo, ABA.
U18 EP: Poraz Hrvatske, Musa sjajan protiv Izraela
16 12 2016 09:51:00
605 views

U svojoj prvoj utakmici na U18 Europskom prvenstvu u Turskoj reprezentacija Hrvatske u A skupini poražena je od Španjolske 74:62. Izbranici izbornika Marijana Mancea uoči posljednjih 10 minuta susreta imali su izjednačen rezultat 44:44, no Španjolci su četvrtu četvrtinu dobili 30:18.

Prvi strijelac Hrvatske s 14 poena i četiri asistencije bio je Karlo Uljarević. Što se tiče Cedevitinih igrača, Darko Bajo upisao je pet poena, 10 skokova i dvije asistencije za 27:48 min. i imao je najviši valorizacijski indeks u momčadi Hrvatske, Lovro Buljević ubilježio je šest poena i četiri skoka za 17:22 min., a Luka Barišić je za 8:25 min. uknjižio dva poena, jedan skok i jednu asistenciju.

Aleix Font za Španjolce je upisao 21 poen i sedam skokova.

Kompletna statistika Španjolska – Hrvatska

Džanan Musa s reprezentacijom BiH također igra na istom prvenstvu. U 103:102 pobjedi svoje reprezentacije u C skupini protiv Izraela bio je fantastičan i utakmicu je završio s 24 poena, šest skokova i pet asistencija.