2. kolo, ABA.
Cedevita u uzbudljivoj završnici slavila u Podgorici
18 12 2016 07:01:00
820 views

U 14. kolu ABA lige Cedevita je u gostima pobijedila Budućnost VOLI 86:84. Zagrepčani su veći dio utakmice proveli u zaostatku, no domaćini nijednom nisu uspjeli otići na neku veliku prednost i momčad Veljka Mršića cijelo vrijeme je bila blizu, a koš za pobjedu na 4.7 sekundi do kraja naposljetku je zabio Marko Tomas.

Ova pobjeda tim je vrednija jer je Cedevita igrala bez Luke Babića, Marka Arapovića, Filipa Krušlina i Džanana Muse. Zagrepčane su predvodili John Shurna (17 poena uz tri trice iz šest pokušaja), Ra'Shad James (16 poena i 7 skokova), Ryan Boatright (16 poena i 5 asistencija), Marko Tomas (13 poena) te Miro Bilan (10 poena i 11 skokova), dok su kod domaćina najbolji bili Marcus Williams (17 poena, 3 skoka i 7 asistencija), Shawn James (15 poena, 6 skokova i 4 asistencije) te Nemanja Gordić (15 poena i 8 asistencija).

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Mislim da smo mogli vidjeti jednu dobru utakmicu. Nije bila onako čvrsta obrambeno kao što je bila prošli tjedan kad ste imali priliku gledati Zvezdu. Mi ipak ne igramo na tom nivou obranu kao Zvezda i vidi se razlika na tablici zašto su oni toliko dominantni u odnosu na sve ostale. Međutim, bila je jedna lepršava utakmica, s visokim postotkom šuta, naročito Budućnosti u prvom poluvremenu, a tome je kumovala naša mekanija obrana s puno grešaka. Jedna je stvar što smo imali stvarno težak tjedan. U utorak smo cijeli dan putovali u Rusiju, a u četvrtak nazad. Dva dana smo bili bez treninga, tamo smo imali tešku utakmicu, a sinoć smo proveli šest i pol sati na putu do Podgorice. Međutim, koncentracija igrača mora biti na puno višem nivou u slučaju kada se tako nešto događa. U drugom poluvremenu smo to malo podigli, mada i dalje nije bilo na nivou na kojem želim. Sa zonom smo ih poremetili. Ispali su iz shema koje igraju u napadu s pickom Williamsa, koji je stvarao probleme, otvarao šuteve izvana i unutra, a i razigrao je Jamesa. U drugom poluvremenu smo to otupili, a u napadu smo nastavili na nivou kakvo je bilo prvo poluvrijeme. Na kraju smo spretno i sretno osvojili ta dva boda."

Marko Tomas (igrač Cedevite): "Prvo bih čestitao igračima i stručnom stožeru na vrlo važnoj pobjedi i, naravno, ekipi Budućnosti na jednoj dobroj utakmici. Imali smo problema s obranom cijelo prvo poluvrijeme i dosta drugog poluvremena, ali smo ih uspjeli sa zonom umiriti i tu je došlo do egal završnice. Bili smo malo mirniji. Činilo se da su domaćini dosta nervozni. Imaju dosta poraza u zadnje vrijeme i sad smo na dobrom putu da probamo doći do druge pozicije, koja bi nam bila jako važna za playoff."

TONOVI download: Veljko Mršić i Marko Tomas

4. minuta - Cedevita je pozvala timeout jer su domaćini utakmicu otvorili s 11:6.

Kraj prve četvrtine - Budućnost VOLI vodi 24:16. Williams, James i Klassen su za domaćine zabili po pet poena, a Boatright, Žganec i Bilan su za goste ubacili po četiri poena.

12. minuta - Poslije četiri poena Shurne, Hopson je zakucao u kontri za 6-0 seriju Cedevite, koja se približila na zaostatak 22:24. Domaćini su pozvali timeout.

14. minuta - Hopson je poslije skoka u napadu izjednačio na 29:29.

17. minuta - Budućnost se opet odvojila. Reynolds je zabio tricu za 43:36 vodstvo domaćina, a Mršić je pozvao timeout.

18. minuta - James je na asistenciju Boatrighta fantastično zakucao u kontri i približio Cedevitu na -3.

Kraj poluvremena - Budućnost VOLI poslije 20 odigranih minuta vodi 50:47. Shurna je za goste dosad zabio 10 poena 5:52 min. u igri, a devet poena za domaćine je zabio Williams. Cedevita je u prvom poluvremenu za dva šutirala 14/27, a za tri 3/9. Budućnost je za dva šutirala 12/26, a za tri 6/11.

24. minuta - James je zabio koš i dodatno slobodno bacanje za zaostatak Cedevite 52:56.

27. minuta - Shurna je tricom u kontri Cedevitu približio na zaostatak 58:61, no bivši igrač Cedevite Nemanja Gordić odmah je na drugoj strani zabio koš i promašio dodatno slobodno bacanje za prednost Budućnosti 61:58.

Kraj treće četvrtine - U posljednjih 10 minuta utakmice ući će se s rezultatom 69:66 za Budućnost VOLI. Loša vijest za Zagrepčane je što Bilan i Shurna imaju po četiri, a Boatright i Žganec po tri osobne.

32. minuta - James je u kontri zabio za minimalni zaostatak Cedevite 68:69. Budućnost je pozvala timeout.

33. minuta - James je Cedeviti donio vodstvo 70:69.

35. minuta - Nakon što je Boatright u ulazu zabio za izjednačenje, Sead Šehović pogodio je tricu za prednost domaćina 75:72.

36. minuta - James je zabio otvorenu tricu i donio Cedeviti izjednačenje 75:75, no Gordić je odmah na drugoj strani preko ruke zabio tricu za +3 Budućnosti.

37. minuta - Gordić je izašao kod Budućnosti zbog pete osobne, a Boatright je pogodio oba slobodna bacanja za 79:78 vodstvo Cedevite.

38. minuta - Nakon što Marcus Williams nije zabio za domaćine, Marko Tomas na drugoj strani pogodio je tricu za 82:78 prednost Zagrepčana. Domaćini su na 2:38 min. do kraja pozvali timeout. Poslije toga Shurna je napravio petu osobnu, a Budućnost je sa slobodnim bacanjima Jamesa došla na -2.

39. minuta - Na 1:59 min. do kraja Bilan je zabio dva vrlo važna slobodna bacanja. Cedevita vodi 84:80. Poslije promašaja Williamsa Žganec je napravio prekršaj u napadu. To mu je peta osobna i izašao je iz igre, a Cedevita sada igra s petorkom Katić - Boatright - James - Tomas - Bilan.

40. minuta - Boatright je ušao u gužvu i ostao bez lopte, a na drugoj strani je Subotić na 40 sekundi do kraja izjednačio na 84:84. Mršić je pozvao timeout.

Poslije timeouta Tomas je promašio, ali lopta se odbila do Katića i Cedevita je došla do novog napada. Tomas je nakon toga na 4.7 sekundi do kraja zabio za 86:84 prednost gostiju, a domaćini su pozvali timeout, no Shawn James nije uspio u zadnjem napadu šutom za dva donijeti produžetak Budućnosti.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 86:84.