18:00h, A-1
Cedevita svladala Zadrane
20 12 2016 05:52:00
3601 views

U 11. kolu A-1 lige Cedevita je svladala Zadar 77:75. Gosti su bili ti koji su vodili praktički cijelu utakmicu, no momčad Veljka Mršića nije im dozvolila da otiđu na neku nedostižnu razliku i Zagrepčani su se konstantno držali u igri.

U posljednjih 10 minuta ušli su sa osam poena zaostatka, a ključan koš za 76:75 vodstvo Zagrepčana na nešto manje od dvije minute do kraja utakmice u ulazu je zabio Toni Katić.

Problem domaćina je bio u tome što su igrali u kombiniranom sastavu (igrali su igrači iz momčadi koja pod Veljkom Mršićem nastupa u Eurokupu i ABA ligi i igrači koja pod Danijelom Lutzom trenira za A-1 ligu), a na raspolaganju nisu bili John Shurna, Ryan Boatright, Marko Tomas (još nisu licencirani za A-1 ligu), Luka Babić, Filip Krušlin (ozlijeđeni), Džanan Musa, Darko Bajo i Lovro Buljević (na U18 Europskom prvenstvu).

Kod pobjednika je Ra'Shad James upisao 20 poena i šest skokova. Miro Bilan (13 skokova) i Scotty Hopson (3 skoka i 3 asistencije) zabili su po 15 poena, a goste je s 19 poena, četiri skoka i osam asistencija predvodio Jakov Vladović.

TONOVI download: Veljko Mršić, Neven Plantak, Marko Arapović

Vejko Mršić (trener Cedevite): "Kao što je rekao Arapović, iščupali smo pobjedu na mišiće. Osjetilo se da, za razliku od utakmice koju smo u A-1 ligi igrali s Cibonom, uoči ove utakmice nismo imali nijedan zajednički trening. Jutro smo skupili ekipu i sastavili momčad između dva sastava i to se osjetilo na terenu. Osjetio se nedostatak koncentracije i radili smo puno grešaka. Vladović, kojeg smo apostrofirali kao najbitnijeg igrača, je u prvom poluvremenu uz šut za tricu 3/5 zabio 15 poena, a u drugom je imao samo jedan šut za tricu. Na kraju smo im u zadnjoj četvrtini poremetili ritam promjenom obrane. Tu smo odigrali solidnu obranu i na kraju iščupali dva bitna boda za biti na vrhu tablice."

Marko Arapović (krilni centar Cedevite): "Bila je to dosta teška i zahtjevna utakmica, koju smo mi zakomplicirali lošim ulaskom u utakmicu. Primili smo samo osam poena u zadnjoj četvrtini, a prije toga smo primili 26 poena. To se ne smije događati, no bitno je pobijediti. Na kraju smo uspjeli izvući pobjedu, ali sveukupni dojam je loš. Ja sam tjedan i pol imao problema s koljenom i to je bilo dosta dulje nego što sam mislio. Prošao sam jutros testiranje i dali su mi igrati."

Neven Plantak (trener Zadra): "Za pristup i borbenost čestitke mojim igračima. Kontrolirali smo utakmicu, no kad zabiješ osam koševa u zadnjoj četvrtini teško je očekivati da možeš pobijediti Cedevitu. Zadnji napad isto nismo odigrali kako smo se dogovorili. Mi smo danas na raspolaganju imali samo sedmoricu igrača, a ostalo su nam mlađi igrači koji nemaju prvoligaškog iskustva. Ovo je već treća utakmica koju tako gubimo."

4. minuta - Poslije koša Marinkovića za 12:8 vodstvo Zadra, trener Cedevite Veljko Mršić pozvao timeout

Kraj treće četvrtine - Cedevita je poslije 10 odigranih minuta u zaostatku 19:23. To je za domaćine zapravo dobar rezultat jer su u jednom trenutku bili u zaostatku 10:19. U prvoj dionici za Zadrane su Marinković i Barać zabili po osam poena, a Bilan je ubacio šest kod Cedevite.

14. minuta - Tricom Vladovića s lijeve strane gosti su poveli 30:22.

Kraj druge četvrtine - Na veliki odmor Cedevita odlazi sa zaostatkom 34:41. Zadrani su bili bolji u prvom poluvremenu. Oni su iz igre šutirali 16/34, a Cedevita 13/36. Dosad je za domaćine osam poena upisao Žganec, a Vladović je kod gostiju ubacio 15 poena.

25. minuta - Poslije ubačaja Jamesa za zaostatak Cedevite 47:50 gosti su pozvali timeout. Zagrepčani su drugo poluvrijeme otvorili serijom 7-0 i došli na izjednačenje 41:41, no Zadrani su potom odgovorili jednakom serijom na drugoj strani.

27. minuta - James je s desne strane zabio tricu za minimalni zaostatak domaćina 53:54.

Kraj treće četvrtine - Cedevita uoči posljednjih 10 minuta gubi 59:67, unatoč tome što je James u trećoj dionici za domaćine zabio 12, a Hopson devet poena.

34. minuta - Arapović je poslije skoka u napadu zabio za zaostatak domaćina 69:71. Zagrepčani su blizu, no nikako da prijeđu u vodstvo.

36. minuta - Arapović je asistirao za zakucavanje Bilana i rezultat je sada izjednačen na 73:73.

37. minuta - Vraneš je zabio za novo vodstvo Zadra 75:73, a Hopson je potom na drugoj strani napravio korake. Na 3:17 min. do kraja Mršić je pozvao timeout nakon što Zadrani nisu na vrijeme izveli loptu iz auta, a Bilan je zatim zabio jedno od dva slobodna bacanja za minimalni zaostatak domaćina.

39. minuta - Katić je na nešto manje od dvije minute do kraja u ulazu zabio za vodstvo Cedevite 76:75.

40. minuta - Nakon što je Brzoja promašio otvorenu tricu za Zadar, Katiću su na 53.8 sekundi do završetka dosudili prekršaj u napadu.

Na 36 sekundi do kraja Hopson je izbio loptu Marinkoviću. James je zatim promašio tricu, ali je lopta došla do Bilana, a onda i Katića, na kojem je napravljen prekršaj. On je na 9.3 sekunde do završetka zabio jedna od dva slobodna bacanja za 77:75, a Marinković na drugoj strani nije uspio s tri-četiri metra pogoditi za produžetak.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 77:75.