.
Cedevita u božićnom derbiju poražena od Zvezde
25 12 2016 06:49:00
5841 views

U 15. kolu ABA lige Cedevita je na Božić u Domu sportova poražena od Crvene zvezde MTS sa 95:91. Zagrepčani su bili bolji u prvoj četvrtini, koju su dobili 22:13. No, u drugoj su izgubili devet lopti i Zvezda je na veliki odmor otišla s prednošću 38:33. U trećoj je dionici Ryan Boatright za Cedevitu zabio 18 poena, no domaćini ipak nisu uspjeli prijeći u vodstvo, a rezultat uoči posljednjih 10 minuta bio je 68:61 za Zvezdu.

U 34. minuti Cedevita je prišla na 72:74, no potom su gosti napravili 6-0. Poslije trice Johna Shurne u 36. minuti Cedevita je bila na 77:80, no odmah je za Zvezdu istom mjerom odgovorio Marko Simonović. U zadnjoj minuti Boatright je pogodio jednu tricu za 88:91 na 13.4 sekunde do kraja i jednu za 91:93 na 7.1 sekundu do kraja. No, gosti pobjedu nisu ispustili.

Kod Cedevite je Boatright upisao 30 poena i četiri skoka. John Shurna dodao je 16 poena i šest skokova uz šest trica, Miro Bilan upisao 12 poena i šest skokova, a Ra'Shad James zabio je 11 poena.

Zvezdu su predvodili Simonović s 27 poena te Ognjen Kuzmić s 20 poena i 10 skokova.

Zanimanje za derbi bilo je veliko i uz godišnje ulaznice prodano je više od 1000 ulaznica dio čijeg prihoda je humanitarno namijenjen Buba Baru u Vinkovcima

TONOVI download: Veljko Mršić, Dejan Radonjić, Ryan Boatright, Nemanja Dangubić

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Svima želim čestit Božić. Utakmica je bila zanimljiva za gledati, s puno dobrih poteza. Zvezda je zasluženo pobijedila. Mi smo ritam utakmice izgubili u drugoj četvrtini i početkom treće. Oni su se prebrzo vratili u utakmicu. U prve dvije minute druge četvrtine imali smo četiri izgubljene lopte i Zvezda se vratila u egal i okrenula utakmicu. U trećoj četvrtini su onda otišli na veliku razliku. U četvrtoj smo četvrtini uspjeli doći na dva razlike, no onda smo napravili grešku u tranziciji i izgubili loptu. Mi smo odigrali solidnu utakmicu, no ne dovoljno dobru da dobijemo Zvezdu u stanju u kakvom je sada."

Ryan Boatright (razigravač Cedevite): "Igrali smo čvrsto. Energija je bila tu, a imali smo i sjajnu publiku. No, presudilo je nekoliko izgubljenih lopti, odnosno nekoliko grešaka. Mislim da smo napravili iskorak u pravom smjeru i moramo se okrenuti sljedećoj utakmici. Što se tiče mene, ja sam u zadnje vrijeme imao problema sa šutom i pokušavao sam momčadi pomoći u drugom područjima, no danas me je išlo."

Dejan Radonjić (trener Crvene zvezde): "Čestitao bih svima Božić. Mi smo došli ovdje poslije nekoliko teških utakmica. Zasigurno ste mogli očekivati da ne možemo biti na nivou onog što smo imali prilike gledati Zvezdu ove sezone. Shodno tome je i utakmica u drugom poluvremenu bila praznička, Cedevita je zabila 58, a Zvezda 57 poena. U tom dobrom napadačkom izdanju jedne i druge ekipe mi smo uspjeli na kraju slaviti i nakon ove pobjede mislim da je realno da ćemo regularni dio sezone završiti na prvom mjestu."

Nemanja Dangubić (igrač Crvene zvezde): "Ovo je velika pobjeda za nas u derbiju. Utakmicu smo otvorili loše, pogotovo u obrani. Nakon toga smo odigrali bolju obranu, došli do priključka i poveli. Cedevita je uglavnom bila raspoložena u napadu, kao i mi. Na kraju je najbitnija pobjeda i idemo dalje. Čestitao bih svima Božić i košarkaškima Cedevite čestitao bih na dobroj utakmici."

1. minuta - Cedevita je počela s petorkom Boatright - James - Tomas - Žganec - Bilan, a početna petorka gostiju je Jović - Jenkins - Dangubić - Mitrović - Kuzmić.

4. minuta - James je zabio tricu za vodstvo Cedevite 8:4. Prednost je mogla biti i veća da domaćinima nisu iscurile neke lopte pod košem.

6. minuta - Žganec je prvo zabio jedan težak koš s istekom napada, a onda je i odlično asistirao za zakucavanje Bilana. Cedevita sada vodi 12:4 i na 4:46 min. do kraja prve četvrtine gosti su pozvali timeout.

Kraj prve četvrtine - Cedevita vodi 22:13. James je za Zagrepčane zabio sedam poena, a Bilan pet. Kuzmić je ubacio šest poena za Beograđane.

12. minuta - Katić je izgubio loptu, a Dangubić je zakucao u kontri i približio Zvezdu na zaostatak 17:22. Trener Cedevite Veljko Mršić pozvao je timeout.

16. minuta - Jenkins je iz desnog kuta zabio tricu i Crvena zvezda je povela 29:26. Cedevita je ponovno morala pozvati timeout jer su gosti napravili seriju 11-2 (bilo je 24:18 za domaćine).

17. minuta - Begić je zabio lijepo pod košem, a onda je poslije promašene trice Simonovića poentirao i Boatright za novo vodstvo domaćina 30:29.

Kraj prvog poluvremena - Crvena zvezda vodi 38:33. Zagrepčani su u drugoj četvrtini izgubili čak devet lopti pa su gosti taj period dobili s 25:11. Bilan i James dosad su za domaćine zabili po sedam poena, a Simonović je za Zvezdu ubacio 14.

22. minuta - John Shurna zabio je koš i promašio dodatno slobodno bacanje. Tako je prekinuo 6-0 seriju, s kojom je Zvezda otvorila drugo poluvrijeme. Cedevita je u zaostatku 35:44, a loša je vijest što je Bilan skupio već treću osobnu pa je upravo Shurna umjesto njega maloprije ušao u igru.

24. minuta - Nakon što je Boatright promašio tricu za Cedevitu, Dangubić je zabio tricu iz lijevog kuta na drugoj strani i Zvezda je otišla na vodstvo 48:37.

26. minuta - Simonović je zabio tricu za vodstvo gostiju 57:44. Cedevita je pozvala timeout. Sredinom četvrtine Boatright je u kratkom vremenu zabio dvije trice, prvu za zaostatak 41:48, a drugu za 44:51, no Zagrepčani su svaki put odmah primili koš na drugoj strani.

27. minuta - Boatright je ukrao loptu i zakucao, no Jenkins je odmah odgovorio tricom za 60:50 Zvezde.

29. minuta - Shurna je iz lijevog kuta zabio tricu za zaostatak Cedevite 56:63 i podigao atmosferu u dvorani.

Kraj treće četvrtine - Uoči posljednjih 10 minuta Cedevita je u zaostatku 61:68. Boatright je u trećoj četvrtini zabio čak 18 poena, no kad se god činilo da bi se domaćini mogli skroz vratiti u egal, Zvezda je odmah poentirala na drugoj strani.

31. minuta - Shurna je odmah na početku četvrtine zabio tricu za -4 Cedevite, no Bjelica je eskpresno istom mjerom odgovorio na suprotnoj strani.

32. minuta - Shurna je na asistenciju Katića pogodio još jednu tricu za 67:71.

34. minuta - Bilan je zabio poslije skoka u napadu i približio Zagrepčane na zaostatak 72:74. Zvezda je na 7:33 min. do kraja utakmice pozvala timeout.

35. minuta - Prvo je Jenkins ukrao loptu i zabio, a onda je poslije promašene trice Katića Jović poentirao u ulazu i Zvezda je otišla na vodstvo 78:72.

37. minuta - Boatright je u ulazu zabio za 81:85.

39. minuta - Jović je pod košem zabio za 91:83 prednost Zvezde. Cedevita je u teškoj situaciji.

40. minuta - Katić je zabio dva slobodna bacanja, a Zvezda je potom izgubila loptu. Na 35.7 sekundi do kraja kod zaostatka 85:91 Mršić je pozvao timeout. Shurna je nakon promašio tricu, ali ju je na 13.4 sekunde do kraja za 88:91 zabio Boatright. Zvezda je sada pozvala timeout.

Na 11.2 sekunde do kraja Simonović je ubacio dva slobodna bacanja, a Boatright je na 7.8 sekundi pogodio tricu za zaostatak Cedevite 91:93. Na 6.9 sekundi do kraja Simonović je zabio dva slobodna bacanja za Zvezdu.

Kraj utakmice - Crvena zvezda je pobijedila 95:91.