2. kolo, ABA.
Cedevita poražena na Baldekinu
27 12 2016 06:21:00
3972 views

U sklopu 13. kola A-1 lige Cedevita je na Baldekinu poražena od GKK Šibenika 95:81. Zagrepčani nijednom nisu vodili i domaćini su kontrolirali cijelu utakmicu.

Trener Danijel Lutz nije imao vremena uigravati momčad, a Cedevita je u Šibeniku nastupila u kombiniranom sastavu i to je naposljetku ostavilo traga.

"Atmosfera je bila kakva je i na svakoj utakmici kod njih. Šibenik je utreniran i samim time imao je svoje prednosti u napadu i u obrani i to su napravili na adekvatan način. Mi smo prvi trening odradili u prvom poluvremenu i tu smo ušli u deficit. Iako smo na pet minuta do kraja prvog poluvremena bili na pet poena zaostatka, na kraju je završilo 15 i onda se ne možeš samo tako vratiti. Oni su iskoristili svoju prednost u uigranosti i na kraju zasluženo pobijedili", rekao je trener Lutz.

Za Cedevitu je Filip Krušlin upisao 16 poena, Toni Katić i Roko Rogić ubacili su po 14 poena, a Filip Bundović (6 skokova) i Džanan Musa (5 skokova) po 12 poena.
Šibenčani su imali šestoricu dvocifrenih igrača, a predvodili su ih Ive Ivanov s 19 poena i pet skokova te Teo Petani s 18 poena i šest skokova.

4. minuta - Domaćini su utakmicu otvorili serijom 9-0 i trener Cedevite Danijel Lutz odlučio je pozvati timeout.

Kraj prve četvrtine - Šibenčani poslije 10 minuta igre vode 21:15.

12. minuta - Izzet Turkylmaz zabio je za dvocifrenu prednost Šibenika 28:18.

16. minuta - Filip Bundović približio je Cedevitu na -5. Gosti su u zaostatku 27:32.

Kraj poluvremena - Na veliki odmor Šibenčani odlaze s vodstvom 45:30. Filip Krušlin s osam poena je prvi strijelac Cedevite, a na suprotnoj strani Ive Ivanov zabio je 14 poena za Šibenik. Zagrepčani su u prvom poluvremenu iz igre šutirali 10/29.

25. minuta - Poslije trice Rogića Cedevita je u zaostatku 41:55. Šibenčani kontroliraju utakmicu.

Kraj treće četvrtine - Šibenik vodi 69:56. Krušlin je dosad za Cedevitu zabio 14, a Ivanov za Šibenčane 19 poena.

35. minuta - Toni Katić pogodio je jedno od dva slobodna bacanja. Cedevita gubi 68:82 i nikako da se potpuno vrati u utakmicu.

Kraj utakmice - Cedevita je poražena 95:81.