2. kolo, ABA.
Cedevita u gostima svladala MZT
02 01 2017 04:43:00
641 views

U 16. kolu ABA lige Cedevita je u gostima nadigrala MZT sa 100:79. Ove dvije momčadi u tekućoj sezoni susrele su se četiri puta i Zagrepčani su upisali sve četiri pobjede.

Prvu četvrtinu gosti su završili s minimalnim vodstvom 22:21, nakon čega su se odvojili i kontrolirali rezultat do kraja utakmice.

Ra'Shad James za Cedevitu je upisao 21 poen, tri skoka i četiri asistencije. Ryan Boatright ubilježio je 18 poena, tri skoka i tri asistencije, a dvocifreni su s po 10 poena bili i Miro Bilan (6 skokova i 2 asistencije) te John Shurna (5 skokova).

Kod MZT-a je Josh Scott upisao 23 poena i osam skokova, a Xavier Thames ubilježio je 18 poena i dva skoka.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Važno je da smo dobili, no moramo biti svjesni da je ovo dovoljno za ovaj nivo. Nas zanima neki puno viši nivo. Moramo biti puno agresivniji i moramo više sprintati, a manje džogirati, kao što smo džogirali večeras, naročito u drugom poluvremenu, i trebamo igrati s više intenziteta. Svi igrači koji sudjeluju na utakmici moraju respektirati ono što radimo svaki dan na treningu i onda će biti sve dobro. Već u srijedu nas očekuje nova utakmica protiv Valencije. Ovu ćemo arhivirati i moramo odigrati puno bolje da dođemo u šansu dobiti sljedeću utakmicu. Oni su zadnju utakmicu igrali 29. prosinca. Imali su više vremena za pripremu, a naši igrači će se tek sutra prvi put susresti s njima. Idemo utakmicu po utakmicu i to je to."

Luka Babić (igrač Cedevite): "Cilj nam je da u svaku utakmicu uđemo maksimalno i da svaku utakmicu pobijedimo. Od početka smo ušli maksimalno ozbiljni, otišli smo na razliku i nismo je spuštali. Ja nisam trenirao mjesec dana i nisam još na sto posto, ali mislim da sam odigrao solidno u sklopu ekipe. Drago mi je što smo svi skupa odigrali dobru utakmicu i što je pobjeda tu."

6. minuta - Thames je zabio tricu, domaćini su tako napravili seriju 7-0 i poveli 14:12. Trener Cedevite Veljko Mršić pozvao je timeout.

Kraj prve četvrtine - Cedevita poslije 10 minuta igre ima minimalno vodstvo 22:21.

18. minuta - James je zabio za 41:32 vodstvo Cedevite. Ovo je njegov 11. poen i on je trenutno prvi strijelac Zagrepčana.

Kraj poluvremena - Cedevita je na veliki odmor otišla s prednošću 53:36. Gosti su odigrali odličnu drugu četvrtinu i dobili je 31:15. James je za Cedevitu dosad zabio 15 poena, a Boatright 12 poena. Zagrepčani su u prvom poluvremenu za dva šutirali 14/21, a za tri 5/8.

29. minuta - Gosti u drugom poluvremenu kontroliraju utakmicu. Nakon što je Katić na asistenciju Babića položio za vodstvo gostiju 70:53, domaćini su pozvali timeout.

Kraj treće četvrtine - Cedevita vodi 78:61. Boatright je dosad ubacio 18, a James 17 poena za goste. Kod domaćina je 18 poena zabio Thames.

Kraj utakmice - Domaćini nisu uspjeli ugroziti prednost gostiju i Cedevita je slavila sa 100:79.