2. kolo, ABA.
Cedevita u sjajnoj utakmici poražena od jake Valencije
04 01 2017 06:58:00
4662 views

U 1. kolu H skupine Top 16 faze Eurokupa Cedevita je u Domu sportova bez Marka Tomasa poražena od Valencije, trostrukog osvajača Eurokupa i momčadi koja u jakoj Endesa ligi trenutno drži treće mjesto, sa 89:86.

Bila je to sjajna utakmica. Cedevita je u zadnju četvrtinu ušla s minimalnim vodsto 65:64, no gosti su potom napravili seriju 13-0. Ryan Boatright bio je fantastičan u završnici i sam je Cedevitu vratio u utakmicu. No, u zadnjem napadu ipak nije uspio zabiti tricu za produžetak.

Boatright je utakmicu završio s fantastičnih 37 poena, 11 asistencija i pet skokova (valorizacija 51). James je dodao 16 poena i šest skokova, a goste su predvodili Bojan Dubljević sa 17 poena i sedam skokova, Pierre Oriola s 15 poena i tri skoka te Romain Sato s 13 poena i četiri skoka.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Pokušali smo se suprotstaviti Valenciji najbolje što smo mogli, no za pobijediti ovakvog protivnika treba 40 minuta igrati kvalitetnu obranu. Oni su dosta viša momčad od nas na vanjskim pozicijama i tu smo u napadu patili, a obrambeno smo imali previše grešaka i padova i na kraju je to zaslužena pobjeda Valencije. Bilan je prebrzo ušao u probleme s faulovima. Zbog toga nismo imali dubine. On je zabio devet poena uz devet skokova za 10 minuta, no nedostajao nam je na parketu kako bi imali jednog igrača u unutarnjoj liniji koji može njihovu obranu više skupiti unutra. Uz to smo promašili i osam slobodnih bacanja. Da smo slobodna bacanja šutirali 80%, što se treba imati na ovom nivou, bilo bih drugačije. Više bih volio i da lopta bolje cirkulira. Nismo imali dovoljno energije i svježine. Nadam se da ćemo, kako sezona bude odmicala, biti bolji. Mislim da ćemo, kad se Babić vrati u formu i kad se Tomas vrati na parket, imati dimenziju više u vanjskoj igri jer ćemo s njima dobiti snagu i visinu."

Ryan Boatright (igrač Cedevite): "Igrao sam danas dobro. Ušao sam u ritam i igrao sam onako kako trener od mene traži. Nažalost, na kraju smo bili prekratki i koštale su nas neke sitnice. Mogu li igrati bolje od ovog? Igrao sam prilično dobru utakmicu, no promašio sam četiri slobodna bacanja i imao tri izgubljene lopte. Moram smanjiti broj izgubljenih lopti, no što se tiče šutiranja, mislim da sam danas šutirao prilično dobro."

Pedro Martinez (trener Valencije): "Bila je ovo teška utakmica za nas. Imali smo puno uspona i padova i uvijek je teško pobijediti u gostima u Eurokupu. Boatright je večeras igrao sjajno za Cedevitu. On je dobar u pick and rollu i u igri jedan na jedan, a posebno je dobro odigrao u zadnjih pet minuta, iako mi imamo dobre obrambene playmakere. Danas smo u napadu odradili dobar posao na Bilanu, zbog čega je on morao izaći zbog pet osobnih, a on je vrlo važan igrač za Cedevitu."

Bojan Dubljević (igrač Valencije): "Ovo je za nas vrlo važna pobjeda jer znamo da su u ovom natjecanju veoma važne utakmice u gostima. Znamo da je Cedevita veoma kvalitetna ekipa i utakmica je bila vrlo teška. Zasluženo smo dobili. Igramo smo čvrsto, a sada se okrećemo Endesa ligi."

TONOVI download: Veljko Mršić, Pedro Martinez, Ryan Boatright

3. minuta - Nakon što je Dubljević donio 5:0 početno vodstvo domaćinima, Krušlin je zabio prve poene Cedevite za zaostatak domaćih 2:5.

7. minuta - Poslije koša i promašenog slobodnog bacanja Boatrighta Cedevita vodi 19:16.

8. minuta - Boatright je ubacio za 21:16 i Valencia je na 2:37 min. do kraja prve četvrtine pozvala timeout.

Kraj prve četvrtine - Cedevita vodi 23:22. Za domaćine je dosad Boatright upisao osam poena i pet asistencija, a James je ubacio sedam poena. Kod gostiju je šest poena zabio Oriola.

14. minuta - Sato je zabio tricu za vodstvo gostiju 31:26 i Cedevita je na 6:45 min. do kraja poluvremena odlučila pozvati timeout.

15. minuta - Diot je zabio dva slobodna bacanja za 35:26 prednost Valencije. Cedevita u drugoj četvrtini još uvijek nije zabila iz igre.

16. minuta - Boatright je zabio tricu za Cedevitin zaostatak 29:35, a šteta što je ubrzo potom James u kontri promašio polaganje za -4.

20. minuta - Poslije trice Boatrighta za 39:45 zaostatak domaćina, gosti su na 15.7 sekundi do kraja poluvremena pozvali timeout.

Kraj poluvremena - Poslije 20 minuta igre Cedevita je u zaostatku 39:45. To je za domaćine solidan rezultat jer su gosti u 17. minuti bili na +11. Za Zagrepčane je Boatright dosad upisao 16 poena i šest asistencije, a James je ubilježio 13 poena i tri skoka. Kod gostiju je 12 poena zabio Dubljević.

21. minuta - Prvo je zabio Bilan, a onda je ubrzo u kontri Shurna zakucao na asistenciju Boatrighta i Cedevita se približila na 43:45.

22. minuta - Bilan je zabio koš i dodatno slobodno bacanje. Cedevita je prešla u vodstvo 46:45.

24. minuta - James je tricom iz lijevog kuta za zaostatak Cedevite 49:52 prekinuo 7-0 seriju gostiju.

26. minuta - Babić je iz lijevog kuta zabio tricu za izjednačenje 56:56.

27. minuta - Begić je prvo zabio jedno od dva slobodna bacanja za 57:56 prednost domaćina, a onda je na drugoj strani i sjajno blokirao Joana Sastrea.

28. minuta - Boatright je preko ruke zabio tricu upravo u trenucima kad se dvoranom orilo "Cedevita, Cedevita". Prvaci Hrvatske vode 62:57.

Kraj treće četvrtine - Poslije 30 minuta igre domaćini vode 65:64. Boatright je dosad za Cedevitu upisao 23 poena i 10 asistencija, a James je ubilježio 16 poena i pet asistencija. Kod Valencije je Dubljević na 14 poena i pet skokova.

32. minuta - Preko Sata, Dubljevića i Thomasa Valencia je zadnju dionicu otvorila sa 7-0 i Mršić je kod zaostatka Cedevite 65:71 morao pozvati timeout.

33. minuta - Cedevita je poslije timeouta prešla na zonu, a Mršić je u igru uveo Boatrighta, Jamesa i Bilana umjesto Katića, Babića i Begića. Tricom iz desnog kuta Sato je vodstvo gostiju povećao na 74:65.

34. minuta - Sastre je iz desnog kuta pogodio tricu za vodstvo gostiju 77:65. Mršić je morao pozvati još jedan timeout jer su Španjolci četvrtu dionicu otvorili serijom 13-0, a poslije kratkog dogovora tu seriju je naposljetku uspio prekinuti Bilan za zaostatak Cedevite 67:77.

36. minuta - Bilan je izašao zbog pete osobne na 4:09 min. do kraja kod rezultata 71:81.

37. minuta - Krušlin je zabio tricu na 3:09 min. do kraja za zaostatak Cedevite 74:83. Zagrepčani još uvijek gaje nadu, no u teškoj su situaciji.

38. minuta - Boatright je zabio dva od tri slobodna bacanja pa je onda uhvatio loptu i pogodio tricu na dvije i pol minute do kraja za 79:85.

39. minuta - Poslije dva slobodna bacanja Oriole, dva slobodna bacanja pogodio je Boatright. Oriola je nakon toga promašio, a Boatright je brzo potrčao u kontru i zabio koš i dodatno slobodno bacanje i Cedevitu približio na 84:87. Na 1:37 min. do kraja Valencia je pozvala timeout, poslije kojeg je izgubila loptu, da bi potom Krušlinu na drugoj strani iscurila trica.

40. minuta - Na 26.7 sekundi do kraja San Emeterio je ubacio dva slobodna bacanja za vodstvo gostiju 89:84. No, Boatright nastavlja igrati nevjerojatno i na 15.8 sekundi do završetka zabio je koš i promašio dodatno slobodno bacanje za zaostatak 86:89. Cedeviti se tu posrećilo jer se potom lopta odbila u aut od igrača Valencije i na 12.7 sekundi do kraja Mršić je pozvao timeout.

U zadnjem napadu Cedevite Boatright nije uspio pogoditi tešku tricu. Zagrepčani su se srčano borili protiv jedne od najboljih momčadi Endesa lige, no na kraju su poraženi.

Kraj utakmice - Valencia je pobijedila 89:86.