.
Cedevita slavila u Zadru
07 01 2017 05:15:00
3637 views

U 17. kolu ABA lige Cedevita je u gostima svladala Zadar 94:80 i ovo je za momčad Veljka Mršića 12. pobjeda u ABA ligi.

U momčadi Veljka Mršića nema Marka Tomasa, a Zadrani su bili bez Ivana Marinkovića i Jakova Vladovića. Na veliki odmor Cedevita je otišla s minimalnim zaostatkom od jednog poena, no gosti su drugo poluvrijeme otvorili serijom 13-2 i preuzeli vodstvo, koje više nijednom nisu ispustili.

Ryan Boatright za pobjednike je upisao 27 poena i pet asistencija, uz šut za tricu 5/8, Džanan Musa ubilježio je 14 poena i četiri skoka, Ra'Shad James je upisao 13 poena i tri ukradene lopte, a Filip Krušlin zabio je 12 poena.

Kod domaćina je Boris Barać upisao 17 poena i pet skokova, Ivan Ramljak ubilježio je 16 poena i pet skokova, Lovro Mazalin 14 poena i pet skokova, a Lovre Bašić 13 poena i sedam asistencija.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "U prvo poluvrijeme smo ušli ispod gasa. Dogodilo se ono na što smo upozoravali cijelo vrijeme, a to je da moramo biti ozbiljni. Naročito protiv Zadra jer je Zadar uvijek opasan u prvom poluvremenu i to smo vidjeli i u njihovoj utakmici protiv Budućnosti. Na domaćem terenu Zadrani su neugodna momčad, posebno ako se ne igra dobra obrana. Tu ima sedam-osam dobrih igrača, od kojih su neki bili i kod nas. No, do kraja poluvremena uspjeli smo se vratiti, a u drugom poluvremenu je bilo puno bolje. Prije svega obrambeno, što nam je u napadu dalo dosta kreacije. Samo ono što nije dobro je da kada dođemo na nekih 10-12 poena razlike uvijek dolazi do nekog opuštanja i ne gazimo do kraja. Ne držimo barem tu prednost, jer teško je da prednost u kontinuitetu uvijek može rasti, i tu se mora biti bolji. To nam se ne događa samo protiv ekipa kao što su Zadar i FMP, nego i protiv ekipa kao što su Valencia i Zvezda. Samo što se protiv takvih protivnika gubi utakmica, ako se ima takve propuste."

Džanan Musa (igrač Cedevite): "Iz prvog poluvremena i lošeg starta u utakmicu izvukli smo neke pouke. Drugo poluvrijeme smo počeli kako smo počeli, otišli smo na 10 razlike i zadržali smo to do kraja, na što sam jako ponosan i nadam se da ćemo tako nastaviti i u narednim utakmicama."

TONOVI download: Veljko Mršić i Džanan Musa

6. minuta - Igra se u egalu i poslije ubačaja Marka Arapovića rezultat je 13:13.

Kraj prve četvrtine - Zadrani su prvu četvrtinu završili serijom 9-2 i poslije 10 minuta igre vode 22:15.

13. minuta - Bašić je tricom donio Zadranima vodstvo 30:22.

14. minuta - Shurna je pogodio tricu i Zagrepčane približio na zaostatak 25:30.

16. minuta - Musa je zabio i Cedevita se približila na 32:35. Trener Zadra Neven Plantak pozvao je timeout.

Kraj prvog poluvremena - Domaćini vode 47:46. Boatright je zabio 12 poena za Cedevitu, a Barać je jednako ubacio za Zadar.

23. minuta - Musa je zabio za vodstvo Cedevite 49:52. Gosti su drugo poluvrijeme otvorili serijom 13-2.

Kraj treće četvrtine - Rezultat uoči posljednjih 10 minuta je 73:62 za Cedevitu. Boatright je dosad za goste upisao 23 poena i četiri asistencije, a kod domaćina je Barać na 15 poena.

34. minuta - Domaćni su zadnju četvrtinu otvorili sa 10-2 i približili se na zaostatak 72:75. Mršić je pozvao timeout, nakon kojeg je James zabio važnu tricu za +6 Cedevite.

37. minuta - Krušlin je s poludistance zabio svoj 11. poen za 82:72 prednost gostiju.

38. minuta - Musa je povezao dvije trice za 88:75 prednost Cedevite. Zadrani su pozvali timeout.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 94:80.