19:00h, ABA, 1/2
Cedevita poražena kod Unicaje
11 01 2017 08:31:00
2620 views

U 2. kolu H skupine Top 16 faze Eurokupa Cedevita je u Malagi poražena od Unicaje 73:59.

Zagrepčani su igrali bez Marka Tomasa. U 14. minuti imali su devet poena prednosti, ali su na veliki odmor otišli sa zaostatkom 33:36. U drugom poluvremenu čekali su više od pet minuta na koš iz igre, a uoči zadnjih 10 minuta bili su na još uvijek dostižnom zaostatku 43:52, no na manje od -5 u četvrtoj četvrtini nisu došli.

Ryan Boatright upisao je za Cedevitu 19 poena, tri skoka, dvije asistencije i sedam izgubljenih lopti, a dvocifren je kod Zagrepčana bio i Ra'Shad James sa 18 poena, tri skoka, tri asistencije, tri ukradene i četiri izgubljene lopte.

Za pobjednike je Adam Waczynski upisao 17 poena i dva skoka, Nemanja Nedović je utakmicu završio s 12 poena, sedam asistencija i šest izgubljenih lopti, a Kyle Fogg s 11 poena, šest skokova i tri asistencije.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "To nam je prva utakmica nakon dugo vremena gdje šuterski nismo bili dobri. Promašili smo puno otvorenih šuteva i imali smo puno izgubljenih lopti na njihovu agresivniju obranu. To je usmjerilo utakmicu, taj pad, ne bih rekao pad koncentracije nego slab odgovor na jednu veću agresivnost koju je Unicaja napravila u ovoj utakmici. Na početku dok smo bili koncentrirani sve je dobro funkcioniralo, poslije kad smo počeli promašivati nismo mogli promijeniti ritam utakmice i nastavili smo šutirati. Ako iz ova utakmice naučimo da trebamo dobiti još neku drugu dimenziju, ne samo šut i da kad vidimo da ne ide šut izvana ubacimo loptu unutra onda ovo može biti dobro. Šteta na kraju što smo izgubili 14 razlike jer koš-razlika isto može odlučivati, ali s takvim šuterskim danom i nepromijenom ritma nismo mogli očekivati više."

Ra'Shad James (bek Cedevite): "Nismo igrali onako kako inače igramo košarku. moramo imati bolju ravnotežu u igri. Trebamo dodavati loptu i u unutarnju liniju i zabijati izvana. I moramo igrati obranu, to je najvažnija stvar. Mi možemo igrati protiv Unicaje. Moramo samo protiv njih izaći više fokusirani u napadu i obrani i onda ćemo u sljedećoj utakmici moći doći do pobjede."

TONOVI download: Veljko Mršić i Ra'Shad James

6. minuta - Poslije trice Boatrighta Cedevita vodi 15:8. Zagrepčani igraju vrlo dobro.

10. minuta - S dva slobodna bacanja Ra'Shad James je Cedeviti donio prednost 17:13.

Kraj prve četvrtine - Poslije 10 minuta igre Cedevita vodi 17:13. Moglo je biti i više da je u zadnjem napadu Zagrepčana u prvoj dionici ušla lopta Boatrighta. Cedevita je za tricu u prvoj četvrtini šutirala 3/6. James je za goste dosad zabio sedam, a Boatright šest poena, dok je Waczynski ubacio devet poena za Unicaju.

14. minuta - Shurna je zabio za prednost Cedevite 29:20.

15. minuta - Fogg je zabio tricu i približio Unicaju na 25:29. Španjolci se drže blizu.

18. minuta - James je kod vodstva Cedevite 31:27 napravio korake, a trener Zagrepčana Veljko Mršić pozvao je timeout.

Kraj prvog poluvremena - Diaz je prvo poluvrijeme zaključio tricom za vodstvo Unicaje 36:33. Gosti sigurno nisu zadovoljni tim rezultatom jer su u 14. minuti imali +9.

26. minuta - Fogg je zabio za prednost Unicaje 46:34. Cedevita je i dalje bez koša iz igre u drugom poluvremenu. Na 4:26 min. do kraja treće četvrtine Mršić je pozvao timeout, poslije kojeg je James iz kuta zabio tricu za -9 Cedevite.

28. minuta - Boatright je u ulazu zabio koš i dodatno slobodno bacanje za zaostatak gostiju 40:49.

Kraj treće četvrtine - Unicaja vodi 52:43. Cedevita je treću dionicu odigrala slabo i Zagrepčani su na koš iz igre u drugom poluvremenu čekali više od pet minuta. Boatright je dosad zabio 12, a James 11 poena za Cedevitu, dok je za Unicaju Nedović ubilježio 12 poena i šest asistencija.

33. minuta - James je zabio za zaostatak Cedevite 52:57. Zagrepčani su i dalje u igri.

37. minuta - Suarez je Unicaji donio vodstvo 64:55. Španjolci ne dozvoljavaju da se gosti sasvim vrate u egal.

39. minuta - Waczynski je na 1:40 min. do kraja utakmice pogodio dva slobodna bacanja za +12 domaćina. Zagrepčani sada moraju pokušati barem ublažiti zaostatak jer je koš-razlika bitna.

Kraj utakmice - Unicaja je pobijedila 73:59.