.
Cedevita svladala Mega Leks
15 01 2017 10:47:00
3016 views

U 18. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova svladala Mega Leks sa 89:85. Zagrepčani su prvo poluvrijeme završili s vodstvom 44:36, no pali su zadnje tri minute treće četvrtine i u posljednju su dionicu ušli s minimalnim zaostatkom 63:64.

Četvrti je period Cedevita otvorila sa 8-2 i vodstvo više nije ispustila, no o pobjedniku se ipak odlučivalo u napetoj završnici. Gosti su imali napad za pobjedu ili produžetak, no Jovan Novak na devet sekundi do kraja promašio je tricu kod -2 Mege, a Toni Katić je potom u kontri postavio rezultat na završnih 89:85.

U dresu Cedevite Luka Babić upisao je 27 poena, devet skokova i šest asistenicija, Ryan Boatright ubilježio je 14 poena i tri skoka, Miro Bilan 12 poena i devet skokova, a Toni Katić 11 poena, dva skoka i dvije asistencije.

Za goste je Radoslav Spasojević upisao 18 poena i tri skoka, Jovan Novak ubilježio je 16 poena, šest asistencija i tri skoka, a Rade Zagorac 15 poena, četiri asistencije i sedam skokova.

TONOVI download: Veljko Mršić i Dejan Milojević, Luka Babić i Jovan Novak

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Mislim da smo zasluženo pobijedili. Na kraju je utakmica došla na jednu loptu. Mogla je otići na obje strane, no osim prve četvrtine, vodstvo je bilo stalno na našoj strani. Mi nismo imali dobre odluke u zadnje tri-četiri minute, kad smo ispustili šest razlike. Šutirali smo tada otvorene šuteve, no momčad Mege bila je u bonusu i mogli smo ih napasti prodorom, iznuditi neki faul ili spustiti loptu unutra."

Luka Babić (igrač Cedevite): "Bila je to jedna neugodna utakmica, kao što smo i očekivali. Mega je mlada ekipa s puno energije. Mi nismo ušli kako treba, pretrčali su nas u startu, imali smo nekoliko izgubljenih lopti i dopustili smo im dosta laganih poena. No, poslije smo se vratili, držali smo ritam i uspjeli smo pobijediti. Što se tiče moje igre, ja sam se naljutio na sebe i uzeo sam više odgovornosti. Ipak sam ja jedan od važnijih igrača u momčadi, drago mi je da sam pomogao momčadi i nadam se da ću ovako nastaviti. Nakon ozljede nisam bio u nekom ritmu i trebalo mi je utakmica i minuta. Ovo je pravi put, da budem agresivan i da ne stojim sa strane."

Dejan Milojević (trener Mega Leksa): "Čestitam Cedeviti na pobjedi. Što se nas tiče, evidentno je da smo u usponu forme, no nismo to uspjeli materijalizirati. Ovo nam je u ovoj sezoni šesta utakmica koju smo izgubili na jednu loptu. To je za ekipu koja se bori za opstanak stvarno previše i nadam se da ćemo u nastavku zaslužiti više sportske sreće da pobijedimo. Mislim da smo Cedevitu namučili. Igrali smo naš ritam i onako kako smo htjeli, no na kraju smo promašili šuteve kojima smo mogli odvesti utakmicu na našu stranu."

Jovan Novak (igrač Mega Leksa): "Nismo smjeli dozvoliti Babiću da se toliko razigra. Pokazali smo karakter u trećoj četvrtini, kad smo se uspjeli vratiti u utakmicu. Na kraju po tko zna koji put nismo iskoristili tri-četiri napada koja smo morali riješiti da bi dobili i Cedevita je zasluženo pobijedila. Mi smo se na timeoutu za zadnji napad dogovorili da pokušamo šutnuti za tri poena i da idemo na pobjedu, a ne na produžetak."

2. minuta - Rano je kod rezultata 4:0 za goste izašao prvi playmaker Cedevite Ryan Boatright. Izgleda da je riječ o ozljedi, no vidjet ćemo je li nešto ozbiljno ili će se kasnije vratiti u utakmicu.

4. minuta - Novak je ubačajem za dva donio Megi prednost 12:5.

6. minuta - Babić je zabio u ulazu i promašio dodatno slobodno bacanje. Cedevita se približila na 10:12.

7. minuta - Marelja je zabio za 16:10 vodstvo gostiju, a na 3:54 min. do kraja prve četvrtine trener Cedevite Veljko Mršić pozvao je timeout.

8. minuta - Dobra vijest, Boatright se vratio u igru.

Kraj prve četvrtine - Poslije 10 minuta igre Mega Leks vodi 24:18. Za domaćine je osam poena ubacio Babić, a za goste 10 Novak.

12. minuta - Babić je zabio tricu za 23:24 zaostatak Cedevite. Gosti su na 8:23 min. do kraja poluvremena pozvali timeout.

13. minuta - Babić je zabio za 30:27 vodstvo Cedevite. Ovo mu je već osmi poen u drugoj četvrtini.

14. minuta - Begić je poentirao za 32:27 i gosti su opet pozvali timeout.

18. minuta - Katić je zabio tricu za 39:33 vodstvo domaćina.

Kraj prve četvrtine - Bilan je na asistenciju Babića drugu četvrtinu zaključio na 44:36 za Cedevitu. Dosad je Babić za Zagrepčane upisao 16 poena uz četiri asistencije, a kod Mege je Novak na 13 poena.

22. minuta - Na asistenciju Bilana Babić je zabio tricu za 49:39.

27. minuta - Boatright je zabio dva od tri slobodna bacanja za 56:47 prednost Cedevite. Zagrepčani konstantno drže vodstvo.

28. minuta - Boatright je dobio tehničku, a gosti su to iskoristili da se približe na zaostatak 55:60.

29. minuta - Kaba je zabio koš i dodatno slobodno bacanje. Nakon toga je Jaramaz ukrao loptu Boatrightu, a Kaba je u kontri popravio njegov promašaj. Gosti su se približili na zaostatak 60:62 i Mršić je na 1:42 min. do isteka treće četvrtine pozvao timeout.

Kraj treće četvrtine - Mega Leks uoči zadnjih 10 minuta vodi 64:63. Gosti su mnogo bolje završili treću dionicu.

32. minuta - Poslije ubačaja Begića, Boatright je zabio koš i dodatno slobodno bacanje za prednost Zagrepčana 71:66. Cedevita je četvrtu četvrtinu otvorila sa 8-2.

34. minuta - Nakon što je Zagorac približio goste na -1, Babić je ubacio dva slobodna bacanja, a Shurna je potom i pogodio tricu za 76:70. Na 6:42 min. do kraja trener gostiju Dejan Milojević pozvao je timeout.

35. minuta - Sjajan potez Katića. Zabio je u ulazu i promašio dodatno slobodno bacanje za 78:70, no Spasojević i Zagorac potom su povezali dvije trice za -2 Mege.

36. minuta - Krušlin je zabio dva slobodan bacanja, a poslije promašene trice Jaramaza Babić je položio u kontri za 83:76. Na 4:27 min. do kraja gosti su pozvali timeout.

38. minuta - Katić je zabio u ulazu za 85:80, nakon čega je Spasojević približio goste na -3. Na drugoj strani fauliran je potom Krušlin, a on je pogodio jedno od dva slobodnjaka za 86:82.

39. minuta - Poslije promašene trice Katića, Zagorac je na drugoj strani zabio koš i dodatno slobodno bacanje za 85:86 zaostatak gostiju.

40. minuta  - Poslije promašaja Boatrighta na jednoj i Jaramaza na drugoj strani, na 43.8 sekundi do kraja Mršić je kod vodstva Cedevite 86:85 pozvao timeout. Lopta je za Zagrepčane.

Na 33 sekunde do kraja Babić je promašio tricu, a na drugoj strani je Begić blokirao Zagorca. Činilo se da je možda lopta bila u silaznoj putanji pa se išlo provjeriti snimku, nakon čega je potvrđeno da je blokada bila valjana.

Cedevita je na 22.6 sekundi imala vodstvo 86:85 i napad, a Jaramaz je na 21.1 sekundu do završetka odmah napravio taktički prekršaj na Babiću.

Babić je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, a Mega je kod -2 odmah pozvala timeout.

Novak je na devet sekundi do završetka promašio tricu za goste, a Katić je potom na drugoj strani na 4.5 sekunde položio za 89:85.

Kraj utakmice - Cedevita je pobijedila 89:85.