2. kolo, ABA.
Cedevita poražena u Berlinu
18 01 2017 07:54:00
1865 views

U 3. kolu H skupine Top 16 Eurokupa Cedevita je u gostima poražena od Albe Berlin sa 93:76. Zagrepčani, koji su igrali bez Marka Tomasa, su dobro odigrali u prvoj četvrtini. No, domaćini su u drugoj dionici preuzeli vodstvo i na veliki odmor otišli su s +5.

Cedevita je u trećoj četvrtini na trenutak preuzela vodstvo sa 46:45, no Alba je potom napravila seriju 10-2. Na 8:34 min. do kraja susreta gosti su poslije ubačaja Mire Bilana došli na samo -4, no bliže od toga u posljednjoj četvrtini se nisu prišli. Dapače, Cedevita igra se raspala i Alba je otišla na veliku razliku.

U dresu Cedevite Luka Babić upisao je 22 poena i pet asistencija. Ryan Boatright ubilježio je 15 poena, Ra'Shad James 11 poena, a Karlo Žganec 10 poena i devet skokova.

Kod Albe je Elmedin Kikanović ubilježio 19 poena i pet skokova, a Peyton Siva je utakmicu završio sa 16 poena, sedam skokova i 10 asistencija.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Opet smo, kao i u Malagi, imali jedan baš dobar period igre, gdje smo respektirali ono što smo radili, a kad je Alba podigla još svoju agresivnost mi smo ušli u probleme. Imali smo puno izgubljenih lopti, što im je osiguralo lagane poene iz kontranapada, gdje su se razigrali, a u drugom poluvremenu su stvarno odigrali vrhunsku utakmicu. Na našu, u pojedinim trenucima solidnu, obranu pogodili su neke šuteve i preko ruke, dok smo mi na drugoj strani otvorene šuteve promašivali i to je bila razlika. Ne smije se i neće se više događati da u utakmici gdje imamo -4, kako je bilo u Malagi i ovdje, na oko šest minuta do kraja oni potom odu na ovakvu razliku. Moramo naučiti da utakmica traje 40 minuta i da nije isto na kakav način izađemo s terena."

Luka Babić (igrač Cedevite): "Radije bih da sam ja zabio nula poena i da smo dobili. Prva četvrtina je bila odlična, igrali smo pametno, imali smo dobru obranu, a u napadu je išla lopta. Ne znam što se dogodilo u drugoj četvrtini. Imali smo puno izgubljenih lopti, dali smo im dosta laganih poena i raspali se. Bilo je teško se vratiti. U drugom poluvremenu Alba je pogodila dosta teških šuteva i jednostavno se nismo mogli vratiti u igru. Dosta glupo smo odigrali. Trener nas je upozorio na njihove trapove, nismo se dobro otvarali nakon trapova, imali smo izgubljene lopte, gdje smo im dali dosta laganih zicera i dali smo im samopouzdanje."

TONOVI download: Veljko Mršić i Luka Babić

3. minuta - Poslije ubačaja Bilana Cedevita vodi 8:7.

5. minuta - Bilan je asistirao za otvorenog Jamesa, koji je iz lijevog kuta zabio tricu za vodstvo gostiju 13:9.

6. minuta - Babić je pogodio tricu za vodstvo Cedevite 16:9. Domaćini su na 4:39 min. do kraja prve četvrtine pozvali timeout.

7. minuta - Nastavlja se dobra igra Cedevite. Babić je zabio koš i dodatno slobodno bacanje za 20:9 prednost gostiju.

Kraj prve četvrtine - Cedevita poslije 10 minuta igre vodi 24:17. James je zabio osam, a Babić šest poena za goste, dok je Kikanović upisao šest poena za domaćine.

13. minuta - Nakon što je Kikanović na početku druge dionice zabio za 19:24, Cedevita je napravila seriju 7-0 i poslije trice Shurne za vodstvo gostiju 31:19 domaćini su pozvali timeout.

14. minuta - Alba se košem Sive u kontri približila na 24:31 i sada je timeout pozvao Mršić.

17. minuta - Milosavljević je Albu približio na samo -3 (28:31), nakon čega je Boatright na drugoj strani konačno prekinuo 9-0 seriju domaćina pa Cedevita sada vodi 33:28.

18. minuta - Radosavljević je Albu doveo na -1 (32:33), a Cedevita je pozvala timeout. Siva je potom ukrao loptu Jamesu i pogodio dva slobodna bacanja, a nakon što je loptu ukrao i drugi put za redom asistirao je Englishu za tricu i 37:34 vodstvo Albe.

Kraj prvog poluvremena - Alba vodi 42:38. Domaćini su drugu četvrtinu dobili 25:14. Babić je dosad zabio 13 poena za Cedevitu, a Siva je upisao 10 poena i šest asistencija za Albu.

23. minuta - Boatright je zabio tricu i Cedevita je preuzela vodstvo sa 46:45.

26. minuta - Alba je napravila seriju 10-2 i otišla na vodstvo 55:48, koju je nakon toga dvicom prekinuo Boatright.

30. minuta - Atsur je tricom donio domaćinima vodstvo 67:55.

Kraj treće četvrtine - Alba vodi 67:59. Nijemci su dobili i ovu četvrtinu (25:21), no Cedevita je još uvijek na dostižnom zaostatku. Boatright i Babić su dosad za goste zabili po 15 poena, a za domaćine je jednako ubacio Kikanović.

33. minuta - Milosavljević i Vargas s dvije trice su Albu odveli na +10 (75:65).

36. minuta - Kod vodstva Albe 85:72 Mršić je na 3:41 min. do kraja utakmice pozvao timeout.

Kraj utakmice - Alba je pobijedila 93:76.