Cedevita poražena u gostima kod Splita
21 01 2017 05:11:00
4178 views

U 14. kolu A-1 lige Cedevita je u gostima kod Splita poražena sa 66:63.

Zagrepčani su na Gripama igrali bez Ryana Boatrighta i Marka Tomasa. Dobro su otvorili utakmicu i na veliki odmor otišli su s vodstvom 30:25. Međutim, drugo poluvrijeme Splićani su otvorili serijom 11-0 i treću su četvrtinu dobili 21:7.

U četvrtu se četvrtinu ušlo sa 46:37 vodstvom domaćina. Cedevita je zamalo u samoj završnici uspjela preokrenuti. Na 2:11 min. do kraja poslije trice Damira Rančića Splićani su imali +12. Zagrepčani su presingom natjerali domaćine na izgubljene lopte i serijom 10-0 na 48 sekundi do završetka uspjeli su doći na zaostatak 59:61.

Poslije dva slobodna bacanja Muse na osam sekundi do kraja približila se Cedevita i na samo -1, no u preostalom vremenu Zagrepčani više nisu uspjeli faulirati nekog od domaćih igrača.

John Shurna za Cedevitu je upisao 14 poena i dva skoka, Toni Katić ubilježio je 11 poena, tri skoka i pet asistencija, a Filip Krušlin devet poena i tri skoka, dok su domaćine predvodili Mateo Kedžo s 15 poena, četiri skoka i tri asistencije, Henrik Širko s 11 poena i sedam skokova, Damir Rančić s 11 poena, šest skokova i četiri asistencije te Goran Filipović s 10 poena, pet skokova i šest asistencija.

Veljko Mršić (trener Cedevite): "Prije svega, iskrene čestitke kolegi Skelinu i igračima Splita na sasvim zasluženoj pobjedi. Ovo je bila slična utakmica onoj prošlogodišnjoj, koju smo mi okrenuli na našu stranu. Mislim da je bilo 66:55. Sada, nakon što smo dobro otvorili utakmicu, dogodio nam se pad, što nam se događa često. Puno se izgubljenih lopti dogodilo u tom periodu. Bilo je neodgovornosti pojedinaca, a vrlo se lako promijeni tijek utakmice ako ne respektiraš svaki napad i obranu. Mi to nismo imali u tom periodu. Split se vratio do poluvremena i osjetili su da mogu, uz podršku punih tribina. Mi smo se zavezali u trećoj četvrtini i veći dio četvrte četvrtine, gdje smo jednostavno promašivali šuteve i teško dolazili do šuteva. Obrana je većim dijelom utakmice bila solidna, no u napadu nam je nedostajalo pametnijih poteza. I onda kad smo dolazili do dobrih situacija smo promašivali. Na kraju su dečki vjerovali. Čestitam im na završnici. U zadnje dvije minute smo s -12 došli na -1, no zadnja obrana je ogledalo naše utakmice. Nismo u osam sekundi ni uspjeli napraviti faul i to je zaslužena pobjeda Splita. Ne bih se vadio na umor. Raspored nam je jako težak. Od 1.1., uključujući i sutrašnju utakmicu s Krkom, imamo devet utakmica. Deset letova avionom, 700km autobusa, ozljede bitnih igrača… Danas smo imali samo jednog playa. Sve to se pomalo osjeti, no mi bismo i ovdje trebali imati dovoljno kvalitete da dobijemo ovakvu utakmicu. No, što je tu je. To treba zaboraviti jer sutra u 21:00h nas čeka nova utakmica."

Mateo Kedžo (igrač Splita): "Ne znam što reći poslije svega ovoga. Emocije su bile na vrhuncu. Igrali smo vrhunsku utakmicu, vjerojatno i najbolju ove sezone. Na kraju se pokazala doza kvalitete i iskustva, koji su definitivno na njihovoj strani. Mogli smo pokleknuti, ali opet smo na kraju pokazali snagu, što pokazuje da smo momčad s karakterom i da apsolutno nikome u ovoj ligi nikad neće biti lako protiv nas, posebno na Gripama."

4. minuta  - Cedevita je odlično otvorila utakmicu. Poslije ubačaja Jamesa Zagrepčani vode 10:2.

Kraj prve četvrtine - Poslije 10 minuta igre gosti vode 16:14. Splićani su bolje odigrali u drugoj polovici prve četvrtine i vratili su se u egal. Dosad je za Cedevitu James ubacio sedam, a Shurna šest poena. Kod domaćina su Filipović i Kedžo zabili po četiri poena.

13. minuta  - Krušlin je zabio sedam od prvih devet poena Cedevite u drugoj četvrtini. Gosti vode 25:18.

17. minuta - Bivši igrač Splita Toni Katić zabio je tricu za prednost Cedevite 30:23.

Kraj poluvremena - Cedevita na veliki odmor odlazi s vodstvom 30:25. Dosad su James i Krušlin za goste ubacili po sedam poena, a Filipović je za Split ubacio osam.

26. minuta - Filipović je zabio za 36:30 vodstvo Splita. Cedevita u drugom poluvremenu još uvijek nije uspjela poentirati i domaćini su trenutno na seriji 11-0.

27. minuta - Krušlin je napokon prekinuo post gostiju, koji su sada u zaostatku 32:36.

Kraj treće četvrtine - Split vodi 46:37. Domaćini su treću četvrtinu dobili 21:7. Bila je ovo slaba dionica Zagrepčana, no još uvijek imaju šanse pobijediti.

34. minuta - Musa je u kontri zabio za zaostatak Cedevite 41:48.

36. minuta  - Katić je ukrao loptu i zabio za zaostatak svoje momčadi 49:53, no na drugoj strani je odmah za Splićane poentirao Kedžo.

38. minuta - Rančić je iz lijevog kuta zabio tricu za vodstvo Splita 61:49.

39. minuta - Veljko Mršić je kod -10 Cedevite na 1:31 min. do kraja pozvao timeout.

Cedevita je stisnula u obrani, a domaćini su počeli gubiti lopte. To je rezultiralo koševima na drugoj strani i poslije ubačaja Babića gosti su na 1:17 min. do kraja došli na zaostatak 57:61. Trener domaćina Ivica Skelin morao je pozvati i drugi timeout u kratkom vremenu.

40. minuta - Cedevita je ukrala još jednu loptu. Poslije dva slobodna bacanja Babića gosti su na 48 sekundi do kraja došli na zaostatak 59:61.

Širko je na 42 sekunde do završetka pogodio dva slobodna bacanja za 63:59, a Babić je u odmah na drugoj strani vratio Cedevitu na -2.

Poslije promašene trice Širka, Kanaet je skočio u napadu, a na 11 sekundi do završetka Bilan ga je morao faulirati. On je potom pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 64:61 vodstvo Splita.

Splićani su na osam sekundi do završetka napravili prekršaj na Musi, koji je pogodio odba slobodnjaka za -1 Cedevite.

Cedevita do kraja nije uspjela napraviti prekršaj i Širko je zakucao za konačan rezultat 66:63.

Kraj utakmice - Splićani su pobijedili 66:63.