Doigravanje.
Cedevita poražena u Novom Mestu
22 01 2017 09:10:00
2694 views

U 19. kolu ABA lige Cedevita je u Novom Mestu poražena kod Krke sa 90:86. S obzirom da su jučer svladani i kod Splita, aktualni prvaci Hrvatske tako su ovaj vikend završili s dva poraza.

Cedevita je u 10. minuti utakmice imala vodstvo 27:17, no Krka je potom napravila nevjerojatnu seriju 23-1. Na veliki odmor Zagrepčani su otišli sa šest poena zaostatka, a na kraju treće četvrtine Krka je vodila 76:60.

Cedevita se uspjela vratiti i u 37. minuti izjednačiti na 81:81, no Matic Rebec je potom zabio važnu tricu za Krku. John Shurna i Luka Babić na suprotnoj su strani svoje šuteve za tri poena promašili, a Žiga Dimec je potom pogodio jedno od dva slobodna bacanja za +4 domaćina.

Gosti su se do kraja borili. Imali su još šansi, no preokrenuti nisu uspjeli.

Za Cedevitu je Ryan Boatright upisao 22 poena, tri skoka i četiri asistencije. Babić je ubilježio 13 poena, šest skokova i šest asistencija, a Miro Bilan 12 poena i sedam skokova.

Kod Krke je Marko Luković ubilježio 24 poena i sedam skokova, Rebec je upisao 17 poena i devet asistencija, a Ronald Lee Curry 15 poena i četiri asistencije.

Gianmarco Pozzecco (pomoćni trener Cedevite): "Imali smo puno utakmica. Jučer smo igrali u Splitu. Znali smo da to nije lako, no pokušavali smo. Iako su igrači bili umorni, borili su se i pratili su Veljka. Nedostajao nam je Tomas, a za Boatrighta prije ove utakmice nismo znali hoće li moći igrati. Nije lako, no moramo ostati pozitivni. Vjerujem da ćemo opet početi pobjeđivati. Imali smo težak raspored, no mislim da radimo dobar posao i ostvarit ćemo rezultate u sljedećim utakmicama."

Luka Babić (igrač Cedevite): "Težak ritam. U zadnjih sedam dana imali smo četiri utakmice. Nije da tražim opravdanje, ali jednostavno je malo došlo do zamora. Igrali smo dvije utakmice u egalu i teško je to na kraju izvući. Pokušali smo s obranom, vratili smo se, ali falilo je još malo."

5. minuta - Bilan je zabio za 10:10. Igra se u egalu.

10. minuta - Cedevita je napravila seriju 12-2 i povela 27:17. Domaćini su na 55 sekundi do kraja prve četvrtine pozvali timeout.

Kraj prve četvrtine - Poslije 10 minuta igre Zagrepčani vode 27:19. Za goste je Boatright dosad zabio osam, Žganec sedam, a Bilan šest poena, dok je Luković ubacio 10 poena za domaćine.

12. minuta - Kastrati je zakucao u kontri za izjednačenje 28:28. Krka je drugu dionicu otvorila sa 9-1 pa je Veljko Mršić morao pozvati timeout.

13. minuta - Rebec je zabio tricu za 34:28. Nešto prije je i Boatright dobio tehničku.

14. minuta - Krka je otišla na dvoznamenkastu prednost 38:28.

15. minuta - Shurna je položio za zaostatak Cedevite 30:40. Tako je prekinuo nevjerojatnu seriju domaćina 23-1 (ako se uračunaju i dva poena s kraja prve četvrtine)!

19. minuta - Babić je u kontri poentirao za zaostatak Cedevite 42:48.

Kraj poluvremena - Na veliki odmor Cedevita odlazi sa zaostatkom 44:50. Poslije fantastične serije Krke Zagrepčani su se ipak uspjeli stabilizirati u drugoj polovici prve četvrtine.

21. minuta - Tricom Jamesa Cedevita se približila na 47:50.

22. minuta - Babić je u kontri zakucao za samo -1 gostiju.

25. minuta - Jukić je položio u kontri i Krka je sa serijom 7-0 otišla na 10 razlike (65:55). Cedevita je pozvala timeout.

28. minuta - Čebular je zabio koš i promašio dodatno slobodno bacanje za 73:57 Krke.

Kraj treće četvrtine - Krka vodi 76:60. Boatright je dosad za Cedevitu zabio 17 poena. Luković je za Krku ubacio 20, a Rebec 14 poena.

31. minuta - Krušlin i Katić napravili su seriju 5-0 i Krka je kod svojeg vodstva 76:65 pozvala timeout.

32. minuta - Shurna je zabio tricu za -8 Cedevite, no Curry je odmah odgovorio na drugoj strani i Krka vodi 79:68.

34. minuta - Cedevita je napravila seriju 7-0 (Bilan dva bacanja, Krušlin trica, Bilan polaganje u kontri na asistenciju Katića) i približila se na zaostatak 75:79. Krka je pozvala timeout.

35. minuta - Na ubačaj Lukovića Bilan je odmah odgovorio na drugoj strani. Rezultat je 81:77 za Krku.

37. minuta - Babić je zabio tricu i Cedevita se približila na zaostatka 80:81. Dimec je poslije toga promašio za Krku, a Babić je onda fauliran. Pogodio je jedno od dva slobodna bacanja i gosti su izjednačili na 81:81.

38. minuta - Rebec je zabio tricu za 84:81 vodstvo Krke. Nakon toga su trice za Cedevitu promašili Babić i Shurna, a Dimec je pogodio jedno od dva slobodnjaka i prednost domaćian povećao na +4.

39. minuta - Mršić je pozvao timeout, poslije kojeg Bilan nije uspio zabiti, no lopta se odbila u aut za Cedevitu. Na 1:24 min. do kraja Shurna je promašio tricu.

40. minuta - Na 54.86 sekundi do kraja Rebecu je suđena nošena lopta, a na drugoj strani je fauliran Boatright.

Boatright je na 47.87 sekundi do završetka pogodio oba slobodna bacanja. Cedevita je u zaostatku 83:85.

Curry je u ulazu pod koš izgubio loptu Krke, ali Shurna nije uspio u kontri zabiti na drugoj strani. Nakon toga je napravljen prekršaj na Lukoviću.

Na 18.81 sekundu do kraja Luković je pogodio dva slobodna bacanja za 87:83 prednost Krke, a Mršić je pozvao timeout.

Krušlin je na 16 sekundi promašio tricu. Na 11.6 sekundi fauliran je Čebular, koji je pogodio jedno slobodno bacanje za 88:83 vodstvo Krke.

Slovenci su na 5.36 sekundi faulirali na trici Boatrighta. On je pogodio sva tri slobodna bacanja za -3 gostiju.